13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa Enšpígl k tomuto seriálu (5)

13. komnata Terezy Pergnerové (2006) (S01E01)

Obdivuji upřimnost a bezprostřednost Terezy Pergnerové. Neříkám to o českých celebritách často, ale Terezku obdivuju a mám ji rád. Ta holka si prošla peklem a přesto má sílu a vůli s tím vším bojovat. Dokument sám o sobě by byl tak na jednu hvězdičku, ale stejně jako uživatel Dudek a stejně bezprostředně a upřimně jako se vyjadřuje a chová Terezka, tak já věnuju od srdce všechny hvězdičky Terezce. Terko, držím ti všechny palce a přeju ať máš velkou vnitřní sílu, budeš jí do konce života potřebovat . Na závěr část textu písně Terezy Pergnerové - Andělíček : "Andělíčku můj stražníčku opatruj mou dušičkou...černou. Harampádím prolejzala s démona tancovala.... " ()

13. komnata Vladimíra Brabce (2008) (S03E33)

Právě jsem dokoukal Brabcovu 13 komnatu a nestačím žasnout jak moc Vladimíru Brabcovi zasáhl major Zeman do života. Hned na úvod, aby bylo jasno, seriál 30 případů majora Zemana nenávidím, musí tak strašně ubližovat některým lidem, že si to nikdo z nás neumí představit, ale Vladimír Brabec ?? Předně už je to tady zase, to nejnechutnější pokrytectví co může bejt. Tak v národě, kde snad každej třetí byl komouš a každej šestej donášel a udával fízlům budeme lynčovat jednoho člověka ?? Za celej rudej teror může Vladimír Brabec ? Prej že se měl omluvit !!! A co ty zmrdi co dneska sedí v sněmovně, v kontrolních komisích, ve vedení státních organizací a přitom prokazatelně byli u StB !! Co je s nima, do hajzlu?? Oni si tady dál vesele kradou, lžou devastujou naší zem a všechno jim prochazí a geniální herec a z tohoto dokumentu je patrné že i vynikající člověk to má jako všechno odsrat !! Má se před pokryteckou společností kát ?? Vždyť kdyby to nevzal on, vzal by to jinej. To, že tento seriál vzniknul a ublížil tak mnoha lidem není chyba Vladimíra Brabce, ale nás všech. Nás, že jsme všichni v té době drželi huby a krok, protože jsme měli stejnej strach jako Vladimír Brabec z odmítnutí této role. Neskutečně mě vytočilo, že tak užasného herce nechtějí obsazovat do TV, do seriálů , do filmů, proč ? Co to má jako znamenat ! Kdejaká píča co tady šuká na potkání s kdekým a přitom si umí okorát ožrat držku dostává jednu roli za druhou a takovejhle HEREC a člověk je vyřazen ! Je mi z toho všeho na blití ! Prasata co mají tenhle přístup k Vladimíru Brabcovi jsou totiž úplně stejný jako komunistický prasata a já na takovouhle hru nikdy nepřistoupím. Vladimír Brabec pro mě není major Zeman, pro mě je to především vynikající herec ! ()

13. komnata Miloslava Stingla (2010) (S06E11)

Pana Stingla bych vydržel poslouchat dlouho a dlouho. Drsnější dětství ho posunulo k nádhernému a pestrému životu plného dobrodružství a poznání. Navíc je to nádhernej člověk. Setkání s Laďa Kerndlem bylo dojemné. Pan Stingl měl v sobě víc vitality než většina do mobilů ťukající dnešní mládéže. ()

13. komnata Milana Kňažka (2015) (S11E01)

Milan Kňažko je člověk, kterého si nesmírně vážím nejen jako herce, ale především jako člověka, protože jeho morální zásadovost je úrovni, která převyšuje typickou malost česko-slovenského človíčka. Neznám nikoho jinýho, kdo by dokázal odejít z politiky v době kdy byl na vrcholu a mohl se opíjet mocí a momonem. Milanova komnata mě velmi nadchla první částí, kdy jsem se dověděl o jeho dětství, o vztahu,který mu zazdili de facto komoušové, o rodině nemluvě, o odvažném odmítnutí u StB i za cenu stébáckého revanše, atd, ale co tvůrcům komnaty nemohu odpustit je fatální přeskočení dělení země a jeho vztahu s Mečiarem, tohle je přece komnata jak prase, kurva noha. Takže milá ČT nastartuje nějakou tu vaší buginu a hajdy za Milanem natočit druhý díl. ()

13. komnata Josefa Nedorosta (2018) (S14E18)

Nevím přesně co na tom hodnotit. Stopáž je přílíš kratká. Pokud jde o Pepu Nedorosta je to sympoš. V mladí byl možná největší frajer naší kinematografie, ale nejsem ani holka ani teplouš, tak třeba se pletu. V čem se nepletu, že měl na to v herecký kariéře dotáhnout daleko, to jo. To co se mu stalo je samozřejmě blbě a držím pěsti ať je vše Ok. Co mně naštvalo, že do filmů už nevybírají ani režiséři, ale castingkovky, který maj svoje kamarády co tlačej. Hmm další odpověd na to proč se třeba Polákům nemůžeme rovnat ani v úvodní znělce. Smutnej stav pro filmovýho fanouška a čest vyjímkám. ()