13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 57 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa fragre k tomuto seriálu (3)

13. komnata Ivana Martina Jirouse (2007) (S02E18)

Vzhledem k svému názvu tento pořad své zadání vlastně nesplnil, žádná 13. komnata otevřena nebyla, své démony si nechal IMJ pro sebe. Nad jiné podobné dokumenty ho staví jen osoba tazatele, tedy starého kontrakulturníka Josefa Rauvolfa, který se snad více dostal IMJ pod kůži. Poprvé, když tento konstatuje, že si sám připadá jako partyzán objíždějící školy a vypravující o květnu 45, jak to on sám kdysi v dětství zažil (to je ale zážitek generační). A pohled na hladké, znuděné, rozpačité či pobavené tváře pubertálního žactva, které vlastně to vyprávění "partyzána" Jirouse ani nemůže pochopit, tento pocit potvrzuje. Podruhé když IMJ konstatuje, že svůj boj s komunismem vyhrál, ale boj s tímto dnešním režimem prohrává, a prohrává jej celá společnost (viz citát v příspěvku předhodnotitele Radko). ()

13. komnata Marko Čermáka (2011) (S06E30)

Bez Rychlých šípů a Greenhorns by mé dětství a chlapectví bylo výrazně chudší. Už proto musím dát aspoň 4 hvězdičky, byť forma tohoto pořadu mi připadá mírně vlezlá a bulvární, takže s osobností Marko Čermáka se míjela. ()

13. komnata Jana Spáleného (2013) (S08E27)

Dokument svým zpracováním tuctový, ale to mi v tomto případě zase až tak nevadilo, neb hudbu J. Spáleného mám rád. Naštěstí se k tomu blues a jazzu, co hraje, jeho zborcený hlas hodí. A vzpomínám i na jeho rozhlasový pořad Černobílá mozaika, který byl svým způsobem ideální. ()