Mladý učiteľ výtvarnej výchovy Kang In-ho zo Soulu prichádza do Mujinu učiť sluchovo postihnuté deti. Prvé, čo si všimne, sú zvláštnosti na deťoch, ktoré učí. Neskôr zisťuje, že deti fyzicky i sexuálne zneužívajú učitelia a aj samotný riaditeľ akadémie. Aby hrôzy v škole zastavil, spojí sa s aktivistkou za ľudské práva a spoločne s ňou chce tajomstvo akadémie zverejniť. Celá situácia je však zamotanejšia než sa na prvý pohľad zdá a na odhalenie čakajú ďalšie temné tajomstvá... (sochoking)

S.Quentin QUALE

Pobuřující film s tématikou pedofilního zneužívání hluchoněmých dětí. Ano, vrchol hnusu, opovržení a lidského odpadu. To vše podtržené příběhem podle skutečné události, naspeedovaný korupčnicko-papaláškou slepotou spravedlnosti. Obsahově humus nejvyššího kalibru, který by si plnou palbu zasloužil, no díky zdejší asijské filmařině zůstanu stupínek pod vrcholem. Emočně srovnatelné například se Zlem mezi námi. 85% Update: Po Spotlightu zvyšuju na plnej. 90% ()

misterz

Tak toto bolo vážne niečo. Videl som už veľa nasieracích filmov, filmov o týraní detí aj filmov o bezbrehej nespravodlivosti. Väčšina z nich bola naozaj skvelých a už som si myslel, že ma pri tejto téme nemôže nič prekvapiť. No ale kde sa vzal, tu sa vzal, prišiel si nejaký pán Hwang, ktorý mi dokázal, že pomyselné hranice kvality sa stále dajú posúvať smerom nahor a že je stále čím prekvapovať. Jednotlivé scénky sú emočne vypäté, pocitovo brilantné a pri násilných scénkach totálne na hrane, nič pre zdravý rozum. Naozaj si nepamätám film, kde by som videl v rámci násilia na deťoch niečo tak odporne podobné. Hrozné čo i len pomyslieť, že sa takéto hrôzy naozaj stali a je vážne naivné si myslieť, že sa to už nedeje. Ľudia sú schopní tých najväčších špinavostí, žiaľ často pod vlajkou cirkvi a falošnej dobrosrdečnosti. Miesto toho, aby chránili, tak páchajú takéto zlo. Jednoducho, snímok je o veľkej nespravodlivosti a hneve nad vlastnou nemohúcnosťou s tým niečo urobiť. Kto potrebuje rýchlo zvýšiť krvný tlak tak smelo do toho. ()

pornogrind

Ty krávo to zas byl jednou film.Nervy drásající drama,které vás určitě nenechá chladnými.Totální emoční jízda(já jsem pičoval,koulel očima a nevěřícně kroutil hlavou,jak to ty svině měli podchycený na všech frontách) a opět na silné téma -zneužívání a týraní dětí -navíc tady to bylo o to silnější,že děti byly sluchově postižené.Musím vyzdvihnout vynikající herecké výkony a to především dětských herců.Úplně z toho mrazilo.Rozhodně to ale není film na zlepšení nálady a určitě po shlédnutí nebudete mít dobré pocity.Na druhou stranu je to ale excelentní film a rozhodně stojí za vidění.Jen je potřeba zvážit kdy se na něj koukat a v jakém psychickém rozpoložení zrovna jste. ()

Snorlax

Námět je natolik silný, že by ho mohl natočit snad i Ed Wood, přesto by mohl vzniknout poutavý film. U Korejců jsem zvyklá na kvalitní herectví, ale to, co zde předvádí představitelé dětských rolí, se nedá popsat jinak, než „dokonalost.“ Film je to velmi nepříjemný. Jediným jeho příjemným aspektem je poznání, že naše prakticky dysfunkční soudnictví je vlastně ještě celkem na slušné úrovni. ()

sochoking

'' Navštívte Mujin, mesto mlhy. '' Ak sa vám u tohto snímku zahmlievalo pred očami a otváral nožík vo vrecku, tak toto si radšej ani nesťahujte, pretože u toho vás doslova jebne! ()

Frajer42

Film by se dal rozhodně pouštět začínajícím pedofilům, aby je odradil už v zárodku jejich plánované činnosti. Nějak jsem si nemohl pomoci, ale ředitel toho ústavu pro sluchově indisponované a zároveň vyhlášený strýček pedo mi společně s jeho jednovaječným dvojčátkem připomínali hrbáče z Damašku z jedné roztomilé pohádky Fimfára. Podání příběhu se mi docela zamlouvalo. Zbytečně se neplýtvá patosem. Vše je podáno tak, jak se možná kdysi událo, bez zbytečného přikrášlování. Vše je podpořenou vhodnou hudbou v pozadí a já nemám po technické stránce moc co vytknout. Napišme takový jihokorejský standart. Bohužel filmu postupně dochází dech. Soudní proces je zbytečně dlouhý a nepřichází s ničím vyjímečným, ba ani atraktivním. Film vidím, respektive jsem viděl, na lepší 3*. ()

MikeCool

Tohle je tak děsivě mrazivé drama, že člověk nemá na výběr dát nic jiného než plný počet hvězd. Dětští herci zde zahráli na výbornou a obdivuji je za to, že dokázali hrát v něčem tak strašně psychicky náročném. Zasloužili by si nějakého korejského Oscara za nejlepší herecký výkon. Po zhlédnutí tohoto filmu mi v hlavě nabíhalo spoustu otázek, byl jsem znechucen, že se něco takového může ve světě dít a říkal jsem si "Proč žijí mezi námi takové hyeny a proč jim vše prochází bez ujmy?" ()

Eawy

Toto bol prvý film, s podobným námetom, pri ktorom som neplakala...Otázka je prečo? Počas celého filmu som bola tak neuveriteľne nahnevaná a vytočená a pocit bezmocnosti vo mne stúpal ako keď idete vo výťahu. Príbeh posilnený faktom, že je podľa skutočnej udalosti bol natoľko zaujímavý, že som dokázala prehliadnuť fakt, že nepozerám filmy, v ktorých sa ubližuje deťom. Nemala som čas sa na tým zamýšľať. Myslím, že herci mladiství a aj dospelí v tomto filme odviedli také herecké umenie aké som dlho nevidela. Dvojičky, úžasný pán učiteľ či všetky tri deti. Je to skoro 10 hodín, čo som videla ten film, no neviem prestať na to myslieť. Úžasné, smutné, znepokojujúce. 100% (pravdaže pri filme som neplakala ale o pol hodinu neskôr som sa pustila do fňukania, no čo, ja sa asi v tomto ohľade nezmením) ()

nascendi

V máloktorom filme divák nájde toľko násilia, bezmocnosti a beznádeje ako v Dogani. Výsledným pocitom je depresia, pretože počas života príliš často sledujeme príbehy končiace happy endom, a ten sa v tomto prípade, ale ani v živote, nekoná. Južná Kórea je na opačnom konci zemegule a mohlo by to zvádzať k tomu, že ide o nejaký regionálny problém, ktorý umožňujú kultúrne a politické odlišnosti. Ale nie. Aj na našom malom svojstojnom Slovensku máme podobný prípad resocializačného zariadenia Čistý deň. Odlišnosť spočíva prakticky iba v tom, že tam išlo o hluchonemé deti, a u nás o chovankyne, ktoré prešli drogovou závislosťou. Ale inak, ako cez kopirák. Vrátane liknavosti pri vyšetrovaní a nulového odhodlania k potrestaniu vinníkov. Filmy tohto druhu sú užitočné, aj keď dobrú náladu po záverečných titulkoch nemôže očakávať nikto. ()

PetrPan

Rozkopat ksicht, mučit vodou, trhat nehty, elektřinu do bradavek, rozžhavený železo do prdele, drtit koule mezi dvěma cihlama a drhnout péro ocelovým kartáčkem ... aby si páni učitelé trochu zablbli. ()

iamek

Neuvěřitelně silný příběh podle skutečné údalosti. Silný příběh automatický nezaručuje kvalitní film. Jenže Dogani je kvalitní po všech stránkách. Od hereckých výkonu ať už dětí nebo učitele, po skvělou práci kamery a hlavně bezchybného scénaře a režii. Hlavně je neuvěřitelné, že se něco takového vůbec děje a samotný verdikt soudu nemá smysl komentovat. nejen naše soudnictví je totálně v prdeli. ()

Chrustyn

Velice odvážný a drsný korejský snímek zaměřující se na skandální téma pedofilie a dětského zneužívání na škole pro neslyšící. Dané téma je zde zpracováno nebývale otevřeně a tudíž se jedná o snímek jen pro otrlé. ()

Arsenal83

Film je veľmi silným zážitkom hlavne v druhej polhodine a na konci. Ani by ma nenapadlo, že kresťanskí pedofylní svätuškári dorazili už aj na Korejský polostrov. Za čo si ale snímok zaslúži 5 hviezdičiek je jeho absolútny dopad na zmeny v spoločnosti. Tento príbeh sa stal v roku 2005 a dopadlo to, ako sme tu videli. V roku 2009 napísal o tomto prípade jeden z najpredávanejších autorov v Korei knihu a tá bola sfilmovaná v našom filme v roku 2011. Film sa stal veľkým trhákom, keď ho v kinách navštívilo takmer 5 miliónov ľudí. Medzi nimi bol aj samotný prezident a na jeho popud sa prípad znovu otvoril. Dnes je škola už zatvorená, dokázali sa iné prípady zneužívania ešte z 60.-70. rokov, jeden z tu odsúdených dostal dodatočne 12 rokov väzenia. Pod tlakom verejnosti bol prijatý zákon zvyšujúci ochranu obetí sexuálneho násilia s trestami až na doživotie. Zákon sa volá príznačne Dogani. Tu je dôkaz, ako môže film s myšlienkou zlepšiť spoločnosť. ()

ainny

Další názorná ukázka faktu jak je ta, na dokonalost si hrající, Korea prohnilá. Řemeslně skvěle provedená práce, ale pro mě tomu na plný počet něco chybělo. Něco, co má třeba So-won. Herci, až na jednu výjimku, byli skvělí, a že se jim asi určité scény nehrály zrovna lehce. Kamera výborná, soundtrack nevtíravý, ale prostě Gong Yoo... Já mu nevěřila. Celou dobu mi přišlo, že má absolutně pitomý výraz a nechápe, co se to kolem něho vlastně děje. Hrál v podstatě až těsně před závěrem, aby vzápětí na to hraní zase zapomněl. Z jeho role by se dalo vytřískat mnohem víc emocí a dát filmu to, co dal třeba Sol Kyung-gu do již zmíněné So-won. ()

mat.ilda

Spíše než uměleckou, má tento snímek hodnotu výpovědní, a to o stavu světa - hrůza domyslet, kolik ještě tak strašných lidí zabírá místo na planetě a jak slepota spravednosti přináší další tragédie do životů těch, kteří se snaží s tímto zlem bojovat... Burcující a otřesné svědectví úrovně člověka 21. století. Tfuj! ()

Nettrass

Už jsem to někde psal, socha spravedlnosti má nejen zavázané oči, ale taky ohnutá záda a kapsy plný prachů. Tenhle film emotivně posadil na ( víte na co ). Škoda, že už nesoudí Vlado Drákula zvaný též Naražeč. Používal sice jen jeden trest, za to, pro tyhle šmejdy naprosto příhodný. ()

evulienka3

Pocity presne také isté a možno ešte horšie ako po dopozeraní The Whistleblover. Absolútne nedokážem pochopiť čo sa to deje a prečo sa to deje a kde sa to v nás berie. OK ten čo to robí je postihnutý ubohý chudák, ale čo tí ostatní naokolo tomu sa nedá povedať ani, že je to zverstvo, pretože ani zvieratá nie sú niečoho takého schopné. Veľmi dore natočený mrazivý film, ktorý by som doporučila každému, kto má pocit že svet akolo neho je ok. ()