RomaS

To co odlišovalo tuhle romanci od ostaních byla jakási předpověď vztahů člověka a umělé inteligence pro nepříliš vzdálenou budoucnost. Zajímavé až podmanivé to bylo v tom, že je to až příliš reálné. Náznaky něčeho podobného už jdou sledovat v dnešní době a je jen otázka času kdy lidé budou moralizovat osoby, které budou mít vztah s umělým mozkem. tady jsou už nad to lidi většinou povznesení a téměř všichni to berou jako denní reálii. Další v čem byl film zajímavý bylo sledování prostředí ve kterém jsou přirozeně pro potřebu člověka integrované chytré technologie. V podstatě až na výborně zpracovaný futuristický vizuál jednalo "pouze" o konverzační film se skvěle napsanými dialogy. A ještě jedna věc. Pokud z nějakého důvodu nemáte možnost vidět obraz, úplně postačí pouze audio. ()

Scaevola

Samozřejmě nemohu pominout skoro až geniálně dojemné herectví J. Phoenixe, několik mrazivě nápaditých detailů varujících před netrpělivě blízkou budocností a především úžasnou smyslovou záměnu romantiky obrazové za zvukovou, ovšem na to, že jde vlastně o banální milostný příběh "post-moderního" muže, byl tento snímek až přespříliš dlouhý. ()

Ruadek

Slabší tři body z pěti za snahu o jiný přístup k věci, samotný nápad není ničím originálním, ztvárnění taktéž (zrovna Jonze je vizuální kejklíř, od něhož jsem čekal více úletů). Prostě jednoduchý film hozený lehce do budoucnosti, jejíž ztvárnění je největším kladem filmu. Dílo stojící na scénáři a jediném hereckém výkonu (Phoenix prakticky neodejde ani na okamžik od kamery), občas trochu slabé, pomalé a bez síly, kterou jsem v určitých okamžicích potřeboval. *** ()

Rust_Francis

Ono není se čemu divit, mít můj počák hlas jak Scarlett, tak taky z baráku nevylezu. Rozkošný snímek o průseru moderní doby. Už tam jsme? Řekl bych, že jsme udělali krok přes lajnu, která tam vede a bohužel, není cesty zpět. Romantické sci-fi o zamyšlení, lásce, komlikovaností vztahů a lidech, kteří kolikrát chtějí jen to nejmenší. Aby jim někdo porozuměl. The Moon Song vp odání herců geniální. ()

esmoke

Nedaleká budoucnost, nový operační systém, milý ženský hlas, přátelství, láska. Oskarová nominace, nic moz zábava, nic moc objevného. Od Spikea Jonzeho jsem čekal trochu víc. (2D dabing) Rozpočet: $23 miliónů, Tržby: $47,35 miliónů ()

Kozlowski8

Příběh z blízké budoucnosti, kdy lidé tráví veškerý svůj volný čas hraním her na computerech a konverzací se svými virtuálními kamarády či dokonce virtuálními milenci a partnery. Dnešní životní styl většiny mladých lidí bohužel spěje k tomu, že nebude trvat dlouho a lidé si budou užívat podobným způsobem jako Theodor a ostatní ve filmu. Přestože jsou hlavní téma a myšlenka snímku velice zajímavé a vypovýdající, nedokázal mne z nějakého důvodu oslovit a uchvátit natolik, abych byl v hodnocení štědřejší. 60%. ()

tchempi

V neurčité budoucnosti, kde se ženské nelíčí a chlapi nosí asexuální kníry á la Schimanski a kalhoty nad pupek. Tam se odehrává příběh o umělé inteligenci, která se utrhne z řetězu. Nezdecimuje lidstvo jadernou zbraní, ale virtuálním přátelstvím, láskou a jednorukým sexem. Je to luxusně napsané, zpracované i zahrané. Jedinou výtku mám ke stopáži; dvě hoďky jsou fakt moc. 90 % ()

Kalda69

Co k tomu rici na zaver? Snad jen to, ze k plnemu hodnoceni me chybi konecna katarze spolecnosti po odchodu OS. A nejzabavnejsi koment ma urcite Verbal, kde ukazuje ze ma obsahle znalosti z oblasti IT :o) ()

Foogas

Brutálně dobrej námět a papírově skvostná podívaná, avšak zpracování pokulhává, rozhodně to šlo udělat brutálně líp. ()

listo odpad!

Dvouhodinový film, který nepotřebuje diváka. Stačilo jej natočit jako rozhlasovou hru a vysílat v noci na Českém rozhlasu 14 pro extrémně náročné posluchače. Spolehlivě by to uspalo i ty, kteří trpí insomnií. Děj to nemá žádný, tudíž není co hodnotit. Týpek, který vypadá a obléká se jako Milhaus ze Simpsonů, vede melancholické a patetické žvásty s operačním systémem. V takové záplavě hustých myšlenkových proudů by se utopil i Michael Phelps. Žádné zvraty ani rozuzlení nečekejte, jak film začal, tak i skončí. Malé bezvýznamné plus za scénu s mrtvou kočkou, ale jinak sračka nehorázná. ()

ZetDaElO

Za operačný systém, ktorý až na jednu aktualizáciu ani raz nezamrzol dávam 4*. Za historicky prvý sex v kinematografií s mobilom vlastne tiež. 7/10 ()

Dusty

Parádní originální sci-fi romantika s velice zajímavým koncem, Phoenix luxusně zahrál (ostatně jako vždy) ale největším high-lightem filmu je operační systém Samantha se sexy hlasem Scarlett Johansson :). ***** ()

Cazzysvjet

Skoro odpad! Nekonečně zdlouhavé a nudné záběry na dvojníka Toma Sellecka v romantickém remaku 1984. Kdyby tam možná obsadili někoho kdo nemá tak debilní držku, mohlo to bejt koukatelný. tfuj. ()

Fajung

Obávam sa, že Her je nadčasový snímok zasadený do blízkej doby, do ktorej sa neodvratne blížime. Umelá inteligencia klope pomaličky na dvere bežných konzumentov. Apple a iné koroporácie sú samozrejme nadšené, že nám zase zjednoduchšia život, politici zasa poďakujú za dobrovoľné vzdanie sa našej slobody. Mám strach, že Her sa stane realitou, a onedlho bude takáto aplikácia ako v tomto snímku dostupná na google play a my si ju jednoducho napojíme na nas emočný, či nervový systém a "ponoríme" sa do toho. Jacquian Phoenix ako vždy výborný, ako aj smaotný film 85% ()

linger

Tak ja neviem. Operacny system s vysokou umelou inteligenciou, s pristupom k vsetkym osobnym datam, navrhnuty aby simuloval dokonaleho partnera alebo priatela... Uz som videla privela hororov, kde sikovny psychopaticky hacker niekomu znicil zivot touto cestou, takze napohlad to celkom smrdi. Kazdopadne nenapadali ma len romanticke myslienky pri sledovani, ako sa Joaquin s uchylackymi fuzmi stale viac a viac namotava na svoj hovoriaci earplug. Ako scifi a spolocenska kritika je to super. A romantika? Je to pocitacovy program, pre boha... sorry, ze som na konci neplakala, ked sa rozhodla "odist" (wtf, a co dvojrocna zaruka?). Ale inak fajn, na zamyslenie. Co keby vam pocitac vytvoril dokonaly virtualny naprotivok? Nic, stale ste osameli. ()

pierre9

V čom tento film bezpochyby vyniká, je vizuálna stránka a krásne farby. Človek, ktorý vyberal kostýmy a celkovo "ladil" obraz, by mali dať medailu. Alebo aspoň Oscara. Takisto je to originálne, no človek sa s Theodorom akosi nemôže stotožniť a postupom času mi pripadal čoraz šialenejší. V každom prípade zaujímavý film, s trochu creepy scenárom. Ale možno už o pár rokov budeme Spikea velebiť ako geniálneho vizionára. 3,5* ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)