Nečakané odhalenie

• Česko Hrůzná minulost (viac)

Nichole Barlowová (Agnes Brucknerová) prichádza do San Pedra s dcérou Evou (Dakota Brightová) na pohreb svojej matky. Vyzýva svoju odcudzenú sestru Annie (Caity Lotzová), aby jej pomohla vyriešiť obchodné a finančné záležitosti, ale Annie je ešte stále traumatizovaná spomienkami na zlé zaobchádzanie zo strany nebohej matky, a nechce sa vrátiť do miest, kde strávila detstvo. Nichole presvedčí svoju sestru Annie, aby prišla aspoň na matkin pohreb. Nichole však bez stopy zmizne a Eva zostane s Nicholinou sesternicou Liz  (Kathleen Rose Perkinsová). Onedlho sa stratí aj Liz a polícia rozbieha vyšetrovanie. Aj keď Annie tvrdí, že v dome, kde vyrastala, sa odohrávajú nadprirodzené udalosti, stáva sa hlavnou podozrivou. Všetko sa zmení, keď vyšetrovanie preberie detektív Bill Creek (Casper Van Dien). Ten cíti, že v dome je niečo divné. Medzitým Annie privolá médium, veštkyňu Stevie (Haley Hudsonová), ktorá je presvedčená, že za zmiznutie Nichole a Liz je zodpovedný duch Anninej matky. Žena však Annie upozorní, že v dome na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Annie sa rozhodne pokračovať v pátraní a odhaľuje temné tajomstvá z minulosti svojej rodiny. (TV JOJ)

XXXXXXXX

To se takhle jednou začnete divit, proč máte každý oko v jiné barvě, no a divíte se ještě víc, když zjistítě, že je to proto, že jste potomek roddinného incestu. Samozřejmě mezitím řešíte klasická to dilemata, jako třeba, že vám zemřela matka, ztrácí se vám jídlo z lednice a zničehonic se vám ztratí sestra. Ale pozor aby to nebyla jen tak obyčejná sračka, někoho napadlo nacpat do už tak slabého konceptu ještě duchařské prvky takže vám v baráku klasicky padaj krucifixy z zdi, občas si vzduchem hodíte přesípací hodiny no a křížek který se vám houpe na krku začne zničeho nic trojčit a vy později taky, když zjistíte jméno původního majitele. taky si uvědomíte, že s vámi načerno žije i strýček a k tomu si přičtěte klasicky nic nevysvětlující a smysl nedávající poslední záběr filmu, no a máte představu, o čem že to ta Hnusná minulost je. No a to třeba ještě v polovině stopáže zjistíte, že už jste ten paskvil viděli a vybaví se vám automaticky konec. Tak v tom případě, na tom budete naprosto stejně jako já, při sledování tohohle rádoby mysteriózního thrilleru. ()

Olafson

Velmi pěkná žánrovka, která zajímavě kombinuje hororová klišé - tajuplný dům, duchařinu a vraždícího maniaka. Finále poněkud připomínající Mlčení jehňátek je důstojným vyvrcholením filmu. ()

regentor

Další strastiplná duchařina plná vrzajících dveří,skřípajících podlah a jiných klišé a stupidit kdy americká servírka zachází se zbraní jako jeptiška s pánským přirozením a způsobí víc ujmy sobě než padouchovi navíc natočená s neherci a Kasparem Van Dienem ..i když zde mají tvůrci malé bezvýznamné plus poněvadž mu svěřili roli v níž se cítil vlastní. Role užitečného idiota.Scénář pro několik málo aktérů se dá odehrát klidně v každé venkovské sokolovně kde mají dvojitou podlahu Rozverná rodinná taškařice která se vůbec nemusela dávat na tv obrazovku či snad i filmové plátno.. pokud by se toho ujal Jára Cimrman , tak u odpolední kávy by to předělal a proškrtal jako představení pro dva herce které by odehrál sám.Nějaká pozitíva se však najdou.Ze snímku se dozvíme , že duchové se živí světlem ale jen tím vzniklým z elektrického proudu.Což je samo o sobě na další film páč před Edisonem, Křižíkem vlastně žádní duchové nebyli poněvadž se neměli čím živit..No.dále zde máme jistou inovaci kdy médium s duchy nekomunikuje i když to prý umí ale dává hlavní hrdince dobré rady jak na to..dobrá rada jak natáhnout o pár minut stopáž.Závěrem i v podstatě úvodem se dá napsat , že modroočko je zelenoočka a i strýc může býti otcem aneb krev není voda.Tak se duchařisté těště na další pamlsky...Já se tomu vyhnu oklikou.Howgh ()

Pitryx

Mně hlava nebrala už ten začátek, natož někde ve tři čtvrtině filmu. Zčásti jsem to pochápal až na podruhé. Ale i přesto, že mne to silně nebavilo, musím přiznat pár dobrých okamžiků a dobrou herečku v hlavní roli. Ale jinak to byla fakt blbina. ()

Olafsson

Hlavní hrdinka je kus dle mého gusta, ale to není důvod proč film hodnotím vysoce... Další z kousků který ukazuje že i s málem se dá zahrát dobrá muzika, chvílemi přecházející v hotový koncert! Horor s přesahem do krimi diváka zaujme a nepustí, přestože se odehrává na minimu prostoru a s minimem herců.. Tíživá atmosféra, dobrý lekačky a několik zdařilých překvápek ve vývoji dějové linie vedou do nečekaného finále. ()

ac1976

Mladá baba sama v dome v ktorom straší, postava v tme, ľakačky...... to ja rád. Ale je to podľa šablóny bubák vlastne nie je zlý a tým mi to pripomenulo Ozveny mŕtvych, alebo aj Pod povrchom s Fordom :-) Je to jeden z tých zaujímavejších kúskov, ak máte radi duchárčiny určite si to pozrite. ()

Binne

Poměrně originální a zajímavý horor, který bychom mohli zařadit do podžánru duchařského hororu, nicméně divák tuší, že ten "mindfuck" přijde z nečekané strany. Děj filmu se točí kolem Annie (Caity Lotz), která se vrací do domova své matky, aby zjistila, co se stalo s její sestrou, která tam záhadně zmizela. Když se tam však dostane, začínají se dít podivné a děsivé věci. Postupně odhaluje temné tajemství své rodiny a objevuje, že dům má propojení s mnohem většími záhadami. Tajemství, které rodina ukrývá není černá magie nebo satanistické rituály, je to prostá a krutá lidská povaha, která číhá ve stěnách domu. Ačkoli bych upřednostnila jiný styl kamery, chování hlavní protagonistky nebylo vždy úplně racionální a uvěřitelné a scénář byl...nebyl zcela potřeba, jedná se poměrně originální námět, film je napínavý a nenudí, hlavní protagonistka je sympatická a jako horor to obstojí i mezi horory, které disponují podstatně větším rozpočtem. ()

Diskantka

V poslední době moc dobrejch hororů nevídám a u tohohle sem byly napnutá až do konce. Respektive do scény v kadeřnictví, což je samozřejmě první co uděláte když zabijete seriovýho vraha, dojdete si nechat udělat novou frizůru neasi... Jinak díry ve zdi, padající kříže, slepá holka, hodná mrtvá pani co vám pomáhá....Vážně dobrá věc a skvělej záběr na týpka co se plouží chodbou, průřez zdí a posranou (jiný dny tvrdě nespoutanou motorkářskou lesbu) ...ženu. Dávám plnou palbu, protože ste rozmazlený z dobrejch obsazení, hektolitrů krve a malejch mrtvejch holčiček v šatech (nejlépe identickejch dvojčat) a pokud jedno z toho nedostanete neni to pro vás dobrý...Koukám, že pár z vás to ani nedokoukalo, což je další skvělá věc na týhle databázi hodnotit film, kterej si viděl do čtvrtky......bod pro tebe kámo. ()

Cechyno4

Kvalitních hororů je v dnešní době jako šafránu. A tenhle patří právě mezi tu nadprůměrnou hororovou menšinu. Prvních 30 minut opravdu skvělých. Parádní atmosféra, napětí + super lekačky, které opravdu fungují tak jak mají díky skvělé práci se zvukem. Po 22 minutách jsem při jedné lekačce málem spadnul ze židle. Po 30 minutách se film upírá detektivním směrem. Ale pár lekaček Vám připomene, že se opravdu díváte na horor. Poslední minuty filmu nabízejí hezký, nečekaný zvrat. A následují znovu napinavé scény, při kterých jsem ani nedutal. Po tom všem co jsem za poslední cca půl rok viděl, opravdu zdvižený palec nahoru ! V procentech tak 70. Doporučuji. ()

Uragan

Zlatá střední cesta... ani dobré ani zlé... byly chvíle kdy to stálo za to, že běhal mráz po zádech a byly chvíle kdy byla ,,nuda,, Nepřišel jsem na chlup ději... celkem zamotané... 16 let nevědět o místnosti která je 5x5 metru je docela uhozené....kor ve středě domu... ()

Facerr

Po dlouhý době jsem sebou při sledování hororu zažil pořádnou lekací cukatůru. McCarthy si dal opravdu záležet na lekacích scénách, kterých sice není tolik, ale na druhou stranu, když už se nějaká objeví, stojí za to. Můj oblíbenec Casper Van Dien si tady zahrál sice jenom druhý ukulele, ale o to víc to vynahradila pihatá sexy drsňačka, která se tady prohání v příjemně upnutém tílku, kterýmu k dokonalosti chybí už jenom "průhledná barva". Velkým plusem snímku je i nakombinování hororových žánrů. Vedle duchařiny je tady ještě ... ale to už bych toho prokec moc. Dejte si chrániče na nehty a mrkněte na The Pact. ()

srolyma

Výborný duchařský horor, který nasadí tempo už od prvních minut a drží ho až k do úplného konce. Lekačky, tísnivá atmosféra, všeho dost na to, aby si to člověk nepouštěl před spaním, navíc když je sám v prázdném bytě. Nápad sice nikterak originální, duch se snaží upozornit na svého vraha, ale rozhodně lepší než všechny ty reality horory s ruční kamerou. Celé to v podstatě odehraje jedna herečka, ale zvládá to s bravurou. Za málo peněz hodně muziky. Skvělé muziky. ()

Sticks

Zlý scenár, to je to, čo kosu tupí. A to som si myslel, že duchovia, čo hádžu ľudí o steny a priťahujú si ich, sú už pasé. No, paranormálna pasivita je späť, tentoraz trochu lepšia - hudba je good a herci nie sú úplne z ulice, avšak obdobne nudná. Záverečná nervová sekvencia bola však dosť fajn. 6/10 ()

rasto87

Čakal som, že to bude viac hororové a viac strašidelné. Aj napriek očakávania podľa jednotlivých komentárov, ktoré tu boli, môžem povedať že jednotlivé mysteriózne scény boli fakt super. Za vyzdvihnutie stojí taktiež dobré rozuzlenie deja, čo si pochvaľovali aj viacerí, keď sme to pozerali. Príjemné spestrenie večera. ()

Vasyl

Starej prázdnej barák, ve kterým NEJEN straší, a krásná pihatá bloncka na motorce. Nebyla to žádná pecka, ale už jsem viděl mraky horších duchařin, ve kterých chybělo i nejen i bloncka. Když nad tím teď tak přemýšlím, možná bych mohl dat i 4, uvidím podle toho jestli si to někdy pustím ještě jednou. ()

Rastman

Mé lehké zmatení z filmu vyjadřuje už sám název: The Pact. Pakt. Hm, pakt. Pročpakt? Žádný významný jsem v dějové lince totiž nenašel. Ten nejpředpokládanější, čili sesterský, je poslán do pozadí, zatímco jakékoliv jiné prostě nejsou....nikde. Temnota, ticho a velmi pomalé tempo dává spoustu bonusových bodů do atmosféry, ale v mimolekacích scénách bohužel film na tomto tempu značně ztrácí. Postavy jsou takové ploché, nijaké, ale vyložená trága to zase není. Tři hvězdy jsou zcela zasloužené, výš bych se ale jít asi neodvážil, to by se muselo jednat o něco mnohem více dechberoucího, musely by mne ohromit herecké výkony, nebo aspoň perfektní provedení duchů (či jejich projevů). Vše zmíněné je tu ale v rámci běžného standardu, takže i hodnocení tomu odpovídá. ()