Nečakané odhalenie 2

• Česko Hrůzná minulost 2 (viac)

June Abbotovej (Camilla Luddingtonová) sa sníva o vraždách, ktoré detailne pripomínajú štýl istého mŕtveho sériového vraha prezývaného Judáš. Čo má June spoločné s Judášom (Mark Steger)? Je možné, že ešte stále vraždí, aj keď je už dávno mŕtvy? (TV JOJ)

lillien

Pact jednička byla skvělá, to jsem si skoro cvrkla do pyžamka. No někteří se z toho evidentně i posrali, páč ve dvojce nám tvůrci raději naordinovali velmi osekanou dietu a heřmánkový čaj. Rozvleklé, žádné velké bubání, žádné velké duchání a žádné velké masakrování. A ten vrah na závěr, no ten byl xmíchu. Dva lekací okamžiky a docela povedený zvukový efekty, to stačí pouze na hodně slabý podprůměr. ()

ricci.s

Pánečku, to bola kravina toto, to snáď nie je možné. Snáď to najväčšie sklamanie celého roka. Na prvú časť sa to snaží naväzovať akurát tým, že hlavná hrdinka zistí, že jej matka bola jednou z obetí sériového vraha a odvtedy má pocit, že ju niečo alebo niekto sleduje. Takže nie je isté, či je zabijak späť, alebo či sa ho len niekto snaží napodobniť. Lenže okrem dvoch-troch vízií, ktoré sa dajú považovať za aspoň trochu desivé, tu nezaujme absolútne nič. Vlastne som v tom ani nič hororové nenašiel, samé nudné drísty, pátranie po minulosti a záverečné haha "odhalenie", ktoré mi bolo u prdele už v prvej polovici filmu. Jednotku považujem za jeden z najlepších duchárskych hororov za posledné roky (najmä po stránke atmosféry), ale toto bola len nezaujímavá mystery kriminálka, pri ktorej sa nedá ani raz zľaknúť. Že sa párkrát objaví zakrvavený duch na konečnom výsledku tak či tak nič nezmení. Studená sprcha ako hrom, ale čo iné sa dalo čakať od tvorcov priblblého "Entrance", že? ()

Bloody13

Já bych to neviděl až tak černě. Je teda fakt, že tohle pokračování je zbytečný asi jako kondom v klášterní škole, řemeslně to za jedničkou však vůbec nezaostalo. Jen to očekávání bylo zkrátka jinde (minimálně trailer vzbuzoval větší naděje). Sequel se přitom může pochlubit dvěma hrdinkami k nakousnutí, fiktivní aurou duchařského hororu, a závěrečnou, celkem mrazivou třetinou, jež, bohužel, sklouzne k tomu nejpitomějšímu rozuzlení. Soundtrack ale good. ()

George Stobbart

Mladú ženu terorizujú nočné mory týkajúce sa mŕtveho sériového vraha Judasa, ktoré sa však onedlho ukážu ako reálne vodítko k vraždám a privádzajú ju čoraz k bližšie k nebezpečnému rodinnému tajomstvu... Pokračovanie jedného z najpôsobivejších novodobých hororov dopadlo podľa očakávaní slabšie, no aj tak som to nečakal až také slabé. Film sa síce snaží štýlovo, vizuálne a dokonca i hlavnou hrdinkou priblížiť originálu, no už nedokáže ani zaujať, ani postrašiť. Dej je hlúpo a umelo nastavovaný, postavy sú slabé, celé je to nevýrazné, otrepané a divák len čaká / dúfa v niečo, čo nakoniec nepríde, keďže je to viac domotaná detektívka než horor. Škoda, ďalší prípad úplne zbytočného pokračovania a bolo by možno lepšie, keby tretí diel už nerobili, hoci to naň má očividný nábeh. ()

EvilPhoEniX odpad!

Odpady dávám velmi zřídka, téměř vůbec, ale zde nemohu jinak. Pact 2 je přesně typ hororu, který nesnáším a urážel mě. První díl si držel jakžtakž slušnou atmosféru, ale byl převážně kriminálkou s hororovými prvky, kdežto druhý díl je pouze KRIMINÁLKA! Nuda, hrůza, amatérský look, opravdu jsem trpěl jako bych byl mučen čtyřmi chlapy ve stodole. ()