Hra na zajíčka

(festivalový názov)
  • USA The Bunny Game
Horor / Thriller / Psychologický / Pornografický
USA, 2010, 76 min

Po loňském extrémním nářezu Srbský film se i letos ti nejotrlejší diváci mohou tetelit na další dávku kontroverzní a šokantní podívané. Hra na zajíčka bývá titulována jako dlouho očekávané proplesknutí pro americké horory, s čím lze pouze souhlasit. Až na zářné výjimky se produkce hollywoodských studií i indie sféry poslední roky plahočí v močálu schematických selanek oplývajících trapnými lekačkami, žurnálovými postavami a jalovými klišé. Filmová hrůza se omezuje jen na popcornové čajíčky a filmy, které dokáží diváky opravdu zadupat do sedaček, jsou jako zrnka zlata v řečišti plném marasmu. Jedním takovým zrnkem je právě režijní debut kameramana Adama Rehmeiera o prostitutce, jež padne do rukou řidiče náklaďáku, který ji soustavným terorem promění ve svého mazlíčka. Tvůrci natáčení pojali coby iniciační masochistický zážitek, takže vysoce estetizované dílo vzniklo jako záznam reálného týrání, jemuž se dobrovolně podrobila hlavní aktérka. Nikdo ze zúčastněných o společném výplodu nemluví jako o filmu. Podle nich je to monstrum negativní energie, jež během improvizovaného natáčení žilo vlastním životem a jemuž se oni podřizovali. Hlavní silou snímku ovšem není ani tak povaha zobrazovaných věcí, nýbrž sugestivní formální koncept. Hra na zajíčka představuje maximálně účinné prolnutí postupů hororu, torture porn snímků, experimentální kinematografie i videoartu. Je to audiovizuální sinusoida psychického teroru a agónie. Diváci jako by se sami ocitali uvnitř hermetického prostoru přívěsu, kde je atakují sytě černobílé expresivní obrazy a drásavá noisová kakofonie skřeků, zesílených ruchů a agresivní hudby (Festival otrlého diváka)

mira007

Hororový eklhaft o závislé prostitutce, která se dostane do rukou postaršího kamioňáka, což má za následek, že více než polovina filmu je jen sled sadistického mučení a naříkání oběti. Film, který byl údajně mírně inspirován skutečným únosem hlavní představitelky ( takže bůhví jestli to není jen nějaké promo ) posbíral několik filmových cen na hororových festivalech. Černobílý film s heavy metalovou muzikou natočený za 13 dní za 13.000 dolarů a určený pro fajnšmekry, mezi které nepatřím ani jako občasný sběratel kuriozit. ()

RomeroIsGod

FOD 2012. Cesta do hlubin úchylovy duše. Ne tak zábavný jak by se mohlo zdát. Samoúčelnej teror a zároveň nedostatek tortury, v podstatě chození vokolo horký kaše. Taky by se dalo říct nuda. Dvě hvězdy, jednak za scénu s nožem (jo opakovačka je prostě prdel) a druhá za náznaky atmosféry - "Začínám ztrácet pojem o čase, co ty? " 30% ()

Heero odpad!

Úplně zbytečný počin, který kdyby nespatřil světlo světla, tak by se vůbec nic nestalo. Koukatelný maximálně pro nějaký zvrhlý úchylný prasata, jinak je to celý nuda. Tohoto soft porna je na netu celá prdel, doporučuji hledat pod torture-mučení. ()

mourinho

Peklo!!! Pro běžného diváka téměř nekoukatelné...snad jen jako zkouška odvahy. Ale cosi tíživého, znepokojivého, co s člověkem otřese v tom je, to nepopírám. Nepříjemný zážitek a jedno z nejtěžších hodnocení pro mě..............Uff!!! ()

derewi

Plusy: Dobrá kamera a skvělý vizuální dojem, pominu-li děj. Drsné a působivé. Klobouk dolů před výkonem obou aktérů. Minusy: Hudba a konec. Bylo by lepší, kdyby poslední scéna byla ta, v níž si žena vytáhla prohru/výhru a muž ji nese pryč. 50/50: Sami tvůrci svůj počin neoznačují za film. Nemohu tedy hodnotit „příběh“. ()

Eki

Kdo by to byl řekl, že i těch uváděných 76 minut bude až moc. Bylo to téměř k nevydržení. Podepsal se na tom i performance před filmem na Festivalu otrlého diváka, vzduch jak v prádelně kina Aero a samotný psychický teror filmu. Jestli bylo účelem diváka zdeptat a unudit násilím, tak se to povedlo. ()

Kmyn

já když provozuju SM hry, tak se sexuálním podtextem. proto mne zarazilo že se kamioňák neukájel, jeho motivace je strašidelná. ale rozhodně mi nevadil střih a kamera, stejně jako černobílý provedení nebo pársekundový černý pomlky pro nadechnutí před další scénou, to zhušťovalo atmosféru. váhavej vývin hodnocení po promítnutí na Otrlcovi přičítam opravdové nátuře zúčastněných - např na baru se potetovaný drsňáci navzájem ujišťovali že Hnědé E byl fake... ()

rivah

Komentář uživatele 3497299 je zajímavý, performerka Rodleen Getsic si s režisérem udělala obsah a film absolvovala jak svou atreterapii (?) Ta si prý podobným zážitkem prošla a opakováním se chtěla s tím srovnat (?)..Ale film je nesnesitelně zvrácený. ()

mira.l odpad!

E-e?? Byl víc sjetej scénárista, režisér, ty dva, co se tam komíhali (tady se nedá použít termín hráli), kameraman nebo střihač? Protože tohle chtělo teda ale kurrrva kvalitní matroš na všech frontách. No, stih jsem to asi za 25 minut a i tak toho bylo ažaž. ()

Amynka

Wow!!!Koukala jsem na to potmě a se sluchátkama...takže jsem si to náležitě vychutnala!!Ten řev mi rval uši a např.ta scéna jak jí děsí se silonkou na obličeji...málem mě z něho kleplo a to jsem se na něj koukala přes obrazovku!!!:-))Jako šílenej magor..to jak jí psychicky deptal..masakr!A už je to podruhý, co vězněný holce ve filmu oholili hlavu a mě to přišlo jako šílený završení ponižování a zároveň začátek toho nejhoršího...Ta Rodleen hrála geniálně, jako na konci fakt hustá!Oba by zasloužili Oscara!! ()

Tormentor665

Tak po audiovizuální stránce počin rozhodně zajímavý. Řev na obět, trhání řetězy, promítání mučení předchozí oběti a podobně, skutečně to vyvolává nepříjemné pocity. Ovšem kámen úrazu je taky ve vizuálu- přílišné hračičkování, zrychlování a přemíra efektů prostě zakryjí obsah, byl-li tedy vůbec nějaký. Psychologie oběti je sice načnutá, ale motivy mučitele skoro vůbec. Měla-li to být syrová vypalovačka, aby by to chtělo přímočařejší pojetí, třeba jako vomitking Lucifer Valentýn. Po psychologicé obsahové stránce jsem se prostně neměl čeho chytit, navíc tam nebylo nic moc surreálného, co by to povyšovalo z prasárny na zběsilost. Nevím, jak to působilo na Otrlci, protože tohle jsem tam neviděl, ale u mě ve sklepě zas tak moc ne. ()

GameboyNES

Těžká nuda, dědek má v kamiónu přivázonó cérenku, sem tam na ni zabliká baterkou a udělá bububu v navlečené punčoše. O mučení se opravdu jedná ale v tomhle případě je mučen pouze divák nezáživným dějem Žádná krev, řezání a podobně ve filmu vůbec není. Jednu z milosti za pěkný bradavky. Můžu film vřele doporučit romantickým puberťačkám jako alternativu k twajlajtu. ()

Pitryx odpad!

Černobílý materiál, debilní kamera a sprostě rychlý střih udělaly z tohoto filmu pro mne nekoukatelnou sračku. Kakofonie zvuků a pazvuků drásala uši, když už nějaký slušný záběr, tak v sekundovém prostřihu, tohle „umění“ si vážení zasuňte tam, kam si ona hlavní hrdinka nechávala zasunovat penis. A nesrovnávejte se srbským filmem, tam to mělo alespoň jakýs takýs děj a řád. ()

GOGAN

Tento film bolí a to hodně, jak psychicky tak fyziky. Nevím co tímto dílkem chtěl autor říci, snad zoufalost situace jedné prostitutky, která není schopna ani pramálo řídit svůj život a možná, ale možná, extrémní situace jí vybudí zase toužit po životě ne destrukci. Nebo autor chtěl, aby se na toto dívali lidé co jim dělá dobře ... . Nevím proč ale na mě úzkostlivěji působila část kde se dívka protlouká "světem" a udělá vše, aby měla peníze na jídlo, ubytování a samozřejmě drogy. Určitě jen pro otrlé . ()

Merenre odpad!

Tahle ta nanicovatá srágora si chtěla vyskakovat na fenomenální veledílo, jakým je Srbski film? Musím se hodně smát. Je to trapárna. ()

Tomas_PO odpad!

Pokus o násilnickú drámu s niekoľkými explicitnými scénami a nepríčetne rušivou hudbou. Jediná dôvod viacerých hodnotení je pravdepodobne len kvôli explicitným scénam. ()

Snakefinger

Hra na zajíčka ušáčka ve mně nechalo celou řadu pocitů. Bohužel je tento film opět ověnčen gloriolou zvrácenosti (stejně jak tomu bylo u filmu Mučedníci) a realita filmu je někde jinde. Je velmi sympatické, že se jedná o nezávislý film natočen černobíle. Další sympatickou stránkou je hudební doprovod. Tím ale veškerá invence končí. Bohužel. Všechno ostatní už tady nejednou bylo. ()

montel odpad!

Newyorská prostitutka si jednoho dne nasedne do kamionu k řidiči, se kterým si šňupne koks a očekává, že po ní bude chtít také sexuální služby. Řidič má však jiné plány, ženu uspí a spoutá ve svém přívěsu. Poté náklaďák zaparkuje za městem mimo silnici, kde dívku čekají nejhorší dny jejího života...Snímek, na který jsem se dlouho těšil začíná orálním sexem, koksem, dalším sexem, koksem, výpraskem, koksem atd. Nápad natočit film černobíle byl velmi zdařilý, snímku dodává na autentičnosti. Jakmile se však šlapka seznámí s hlavním trýznitelem, jde veškerý nadějný nápad na brutální sadomaso řezničinu do hajzlu. Film je tak špatně sestříhaný (někdo tomu říká mistrovské dílo, já fušeřina), že jsem měl sto chutí se na to nedodívat. Místo pořádně hustého mučení, znásilnění a torture uvidíme pouze spoutanou nahatou šlapku, které zvrhlík oholý hlavu, nasadí přiblblou masku a pak si s ní hraje venku na honěnou. Ach jo, takový potenciál a takto zmršený. 10% ()

MsReplay

Prostitutka, drogy, řidič kamionu. Co z toho asi vznikne? Neuvěřitelný arthouse a sexuální deviace, které si běžný člověk nedokáže ani představit, nebo je maximálně vidět v hodně zlé noční můře. Psychologicky zničující, devastující a nechávající pocit zoufalství, osamělosti a možná i štěstí, že se s nejmenší pravděpodobností taková situace může stát i tobě. Jinak se musí ocenit velké množství scén, kde je hypnotické ticho, občas přerušované zoufalými křiky, které dodávají správnou atmosféru. Dost specifické, ale působivé. Jednoduše řečeno, The Bunny Game je film pro milovníky nezávislých a šokujících filmů, kteří mají dosti pevné nervy. ()