How the Grinch Stole Christmas!

(TV film)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Muzikál / Fantasy
USA, 1966, 26 min

Predloha:

Dr. Seuss (kniha)

Sdoom

Nádherně ručně malovaný kraťas, který jsem si ihned oblíbil. Nechat namluvit Grinche Borisem Karloffem byl geniální nápad tvůrců. (SD, orig.) ()

Plechpetr

Škoda, že takovéhle filmečky nedavají u nás na Vánoce, místo toho dají raději přiblblej madagaskar. Jinak parádní klasika z Ameriky je opravdu nádherná :) ()

Scraffy

Proste klasický Grinch. V Amerike to je možno kult, ale u nás až tak moc nie. Avšak toto prevedenie je milé a neškodné. A mám slabosť pre svety Dr. Seussa. ()

Ewík

Hřejivé připomenutí opravdového významu Vánoc v konzumní době. Krásná každoroční klasika s boží angličtinou. (když se to rýmuje, tak to je pravda 😎) ()

hrumsrt

Americká vánoční klasika, kterou tady u nás nejenže nectíme, ale možná ani neznáme.. Zelený mužíček, co chce zničit Vánoce, ale ty ho přemůžou. Výtečné muzikální prostřihy povznášející kouzelný příběh o spáse. Kdyby vám to hrálo v televizi přes šedesát let, taky k tomu budete mít silnější vztah.. Co je pro jsou pro nás Tři oříšky pro Popelku (Mrazík prosím ne, toho bych vyměnil zase zpátky k soudruhům), je pro Američany tahle kreslená pohádka.. A díky Borisi Karloffovi navíc i nádherně znějící. Žeru tu Poeovskou poetiku a chci to jako doprovod k prodírání se kaprem! ()

Adam's

A stejně bych se na to podíval znova, spolu s miliony Američanů. Pokud se na Grinche všichni koukají po padesáti letech, tak stojí za shlédnutí i vám... ()

blondboss

Taká vianočná klasika, ktorá nenadchne ani neurazí. Animácie na základnej úrovni, čo je normálne na onú dobu. Len niekedy som už mal pocit, že pri tom Karloffovom rozprávaní aj pomaly usnem, takže možno pre deti fajn, pre dospelákov už určite nie. 50 % ()

mikiqex

Zajímavost: V jednom DVD vydání byly barvy poupraveny tak, že Grinch není zelený, ale do žluta. Z tohoto vydání jsou i obrázky zde v galerii. ()

Evosheek

Pěkný příběh! Jeho smůlou je, že byl zpracován v době, kdy animovaný film stagnoval a i tak erudovaný tvůrce jakým je Chuck Jones dosáhl jen průměrného výsledku a to jak po stránce dějové, tak i po stránce výtvarné. ()