Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

kaukola78

Prvotřídní triller nebo chceteli psychologické drama s překvapivým koncem.Přesně takto lze charakterizovat tento film. Skvělá atmosféra a scénář zdobí tento film. ()

Goumen

Zajímavý thriller s originální zápletkou i zpracováním. Celkově se mi to ale zdálo zbytečně komplikované a matoucí. Závěr většinu otázek zodpoví, ale provedení mohlo být lepší. ()

bmx6

Seděl jsem v křesle jako přikovaný,to sice jo.Jude Law také opravdu válel.A film se mi líbil,ale že bych to viděl jako nějaký vrchol nemůžu říct. ()

Dr.Abe

Pro mne podobné jako Hra s Douglasem. Po shlédnutí velmi dobré, ovšem znovu to již vidět nemusím. V případě Účinků jsem to možná viděl ji po druhé, neboť jsem u toho zřejmě v minulosti usnul. ()

chozze008

Ja vedel ze uz jsem to videl. Nastesti jsem si to vubec nepamatoval tak jsem se mohl nechat prekvapovat znova. Ale jinak klasika, vsechno se znici, aby se to odhalilo a vse se zas v dobre obratilo. Kazdopadne napinave ()

Shaman::..

Je pravdou, že až s chvilkovým odstupem času jsem si uvědomil, že první třetina, až polovina filmu, mířila úplně někam jinam. A to včetně žánru. Ale vůbec jsem si to v tu chvíli neuvědomoval. To jen podtrhuje, jak kvalitně Sonderbergh zpracoval stejně kvalitní scénář. Vyvstávají zde samosebou jisté logické otazníky. Ale to se u thrillerů ovšem stává. A vůbec! Takový psycho-thriller tady nebyl roky! /// Febiofest 2013 /// ()

R-2

Zbytečné psát víc: !seber se a jdi na to do kina! = brilantně natočené drama, které si hraje s vámi stejně jako s hrdiny příběhu. Viděl v kině 95% ()

stroke

Takových filmů je strašně málo ale za každý takový jsem rád. Ono si dnes moc nejde vybrat mezi filmy ty opravdu chytré když je na výběr JEN z té druhé varianty. ()

Ma_mo1985

Už si myslíte, že víte jak to je a kdo je kdo... ale ono to tak není. A jste velmi překvapeni že ten kdo vypadal jako "svatý" zas tak svatý úplně není. Výborné výkony herců a dobře zvolené téma. Osobně bych to trochu zkrátil ale film doporučuji. ()

gonzo

Natočeno je to slušně, ale příběhově mi to připadalo jako nějaká kvalitnější epizoda Soukromých Pastí. Jako hodinové drama produkce HBO bych to hodnotil pozitivněji, takhle si ale z kina odnáším "jen" vzpomínky na bezva kameru, hudbu a herce. ()

tixi

Skvelo obsadený a originálne nasnímaný film farbisto líči čo všetko môžu napáchať vedľajšie účinky piluliek,ktoré mali pôvodne pomôcť.A aká krehká je hranica medzi zdravou a narušenou mysľou.Poctivý triler plný prekvapení a zvratov zároveň v spodnom pláne varuje pred dravými praktikami farmaceutických spoločností a hazardovaním s duševným zdravím pacientov 80%. ()

montel

Emily (Rooney Mara) trpí depresemi. Právě se jí vrátil manžel Martin (Channing Tatum) z vězení a snaží se dát jejich život do pořádku. S Emily je to však stále horší a vše vyvrcholí jejím pokusem o sebevraždu. Začne jí léčit psychiatr Jonathan Banks (Jude Law), který jí však nehospitalizuje a souhlasí s jejím návrhem, že k němu bude docházet pravidelně na sezení. Předepíše jí tedy léky na deprese, ale Emily vykazuje hned několik vedlejších účinků, které vedou k fatálním životním důsledkům...Pěkně zamotaný thriller, který mě zklamal pouze tím, že jsem jej snadno prokoukl. Dějových zvratů je sice dost, ale žádný takový, který by mě donutil vyskočit ze sedačky. Kapánek přeceňovaný film, ale i tak je dost dobrý na to strávit u něj ty necelé dvě hodinky času. 60% ()

robbez

Musím uznat, že to bylo napínavé jako pružina a strhující jako lavina. Zkrátka psycho-thriller jak má být. Pointa v podobě lesbického komplotu psychiatričky s pacientkou mi ale připadá dost absurdní a nepravděpodobná. Vypadá to, že v Americe berou antidepresiva asi podobně jako multivitamíny. ()

Raziel811

První půlka veskze nudná, ale finále velmi zajímavé. Neříkám, že je to jakkoli objevný příběh, ale po dlouhé době slušně zpracovaný. Dokonce se dá zvyknout i na levný vizuál. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz