Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Ikedar

Jsem opravdu rád, že to nezůstalo jen u Emily (Rooney Mara) a její psychických problémů. Opravdu povedený thriller, který má spád i tajemství. Nenáročný divák se sice musí prokousat ospalým začátkem, (kde je Mara mimo jiné přímo ukážkový depresant), a až potom se může spolu s Banksem (Jude Law') pustit na tajemnou cestu odhalování komplexních zákoutí "jednoduchého" scénáře. ()

Ferenzo

Side Effects je poměrně dobrý thriller, ale zaráží mne, jak se může povést režisérovi natočit prvních 50 minut vleknoucích se jako smrad a pak v poslední půl hodině honit děj ke konci a člověk aby pomalu stíhal pobírat všechny zvraty ve filmu. Celkově hodnotím spíše průměrně. 70%. ()

srncek

Perfektná Rooney Mara,inak priemerný na efekt robený konšpiračný "thriller" v štýle 90 rokov..C.Zeta-Jones mi tu nesadla.67% ()

curfew77

Soderberghův styl já prostě můžu. Snad nikdo v dnešním Hollywoodu není tak zručný a přitom elegantní. V tomhle filmu ale funguje skoro úplně všechno: kamera (až teď vidím, že sám pan režisér!), hudba, britský akcent Jude Lawa... Snad jen ta zápletka je přeci jen malinko překombinovaná a závěrečný twist trochu přitažený za vlasy. Ale úplný konec vás stejně dostane. A Rooney Mara? Názorný příklad toho, že herečka nemusí být zrovna prvoplánově krásná, ale když má charisma, tak jí zbaštíte úplně všechno. Na té holce něco je, a TA kratičká erotická scéna je horká a dusná jako ta červnová noc, během které píšu tuhle recenzi :) Za normálních okolností bych dal asi silné čtyři hvězdy, ale Rooney sama o sobě to zkrátka vytáhla o pět procent výš. 85 %. PS: CZJ je dle mého názoru totálně přeceněná jako herečka, a notně přeceněná co do sex-appealu - naštěstí ale nemá zdaleka tolik prostoru, jako skvělá ústřední dvojice. ()

Havala

Nadprůměrný thriller s dobrými herci. I v dnešní době digitálních trháků lze zaujmout obecenstvo kvalitním "klasickým snímkem" když je poctivý námět. O prudké dějové zvraty není nouze. ()

transbeskyd

Tenhle film bych ordinoval všem, kteří si myslí, že se bez těch či oněch kouzelných pilulí prostě neobejdou stejně jako těm, co se jim to snaží za tučné provize nakukat. Mám to štěstí, že v chemii díkybohu zatím nemusím hledat svoji spásu a taky relativně ještě normální obvoďačku, která mě neopíjí rohlíkem a nedělá ze mně dalšího pokusného králíka a loutku farmaceutické lobby. ()

gicous

Několikrát ohraný námět o psychologovi, který se stane obětí své vlastní pacientky, tentokrát nedokázal zachránit ani žánrovy světoběžník, jakým je Steven Soderbergh. Provařenému příběhu nevdechnul žádný svěží vítr, tak jak se mu to podařilo např. u Zkratu nebo Bez kalhot. Spíše ustrnul kdesi v bezvětří na širém moři bez naděje na záchranu. Jediné co si budu pamatovat bude lesbická momentka a vcelku slušné herecké výkony. ()

kiros179

Netradiční, inteligentní, bohatě obsazené. Jen škoda, že konečná scéna (ano, Zeta-Jones a Mara) netrvala o pár minut déle xd. Soderbergh jako ho máme všichni rádi. 85% ()

Romeroo

Z mého pohledu takový polotovar co by potřeboval ještě případnou péči aby se z něho stal hotový výrobek...vlastně polotovar z toho dělá Rooney Mara, které tahle role sedla, tedy lépe řečeno ono to nebylo moc o hraní v jejím případě stačí ten její face a sklopené oči...Jude měl jako doktor taky co nabídnout...ale celkově tomu prostě něco chybělo...a nepřidá tomu ten konec, čekal jsem trošku hlubší pointu a ne chuť slané lasturky se závanem peněz....69%. ()

RobbieM@N

Soderbergh mě dostal, už to vypadalo, že se z filmu stane velká kritika "bezohledných" farmaceutickým firem, ale Side Effects se začali stáčet jiným směrem a doručili výborný překvapující příběh. Vedení herců a režie jsou opět perfektní, Soderbergh dokázal už po několikáté se vyjádřit k důležitému problému v srozumitelném a přijatelném hávu. ()

Scelleton

Neskutečný filmový zážitek, chvílemi jsem opravdu nedýchal, co se na scéně dělo. Několik dějových zvratů, které vyrazily dech, perfektní scénář, režie i herecké výkony. Prostě ten film nemůžu dostat z hlavy. ()

Benzinka

Hvězdně obsazený thriller se zajímavým námětem z prostředí léčiv a jejich "vedlejších účinků". Jude Law výborný. Jen podtrhoval velmi solidní atmosféru a neméně dobře sekundující Rooney Mara. V podstatě se mi film velmi líbil. Závěr jsem sice dost rychle prokoukl ale i přesto solidní hodnocení.slabší 4* ()

rezistence

Příjemný film, hlavně příjemné překvapení. Moc jsem od toho neočekával, minimálně né to, co z toho vzniklo. Tedy, až na tu přemíru vysvětlování toho, co se stalo (to jsem krásně napsal). Přeci nejsme nějací neandrtálci. Fajnovka, která vtáhne. Sympaťák Jude. A Rooney Mara, to je kočka, kočka krysovitá, tu chci. 85% ()

subic

No, tak na tohle budu muset ještě někdy kouknout a méně u toho pít, protože tolik kombinací se dá zvládnout jen za střízliva. Catherine Zeta-Jones už ale dost zestárla, už to není ta krásná letuška z Terminálu. 3 a půl, aneb slušných 70% ()

Nightmare89

Side Effects je čisto len na predpis. Bude sa jednať o skutočne veľmi intenzívnu kúričku, ktorá sa nevyhne Soderberghovským príznakom a Mariným mámením. A vedľajšie účinky? Pochopíte na záver... ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz