Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Jurcekk

Čo je zlé na McBainovi. Moderná kriminálka. Rooney Mara ma konštatne nebaví. Ale Jude Law to s prehľadom utiahol. Takto to Soderbergh robí. Komu se to nelíbí... ()

Matt2626

Originálny, neokopírovaný príbeh nenapísaný podľa nejakej knižnej predlohy je dnes pomerne raritou. Pre tých čo si pred vzhliadnutím tohto snímku neprečítajú recenziu, či komentáre bude príjemným prekvapením a závanom niečoho nového. Lekárske prostredie dej ozvláštni a zvyšok dotvorí skutočne originálna zápletka s dokonale premysleným a stváreným zvratom v 3/4 filmu. Záver a výkon R.Marryovej mali priestor na zlepšenie ale aj napriek tomu solidných 75% ()

Davidamper

Prvních dvacet minut jsem si jen nadával, že jsem dal na doporučení a šel na tento film.. ale po zhruba dvaceti minutách mě to začlo zajímat a poledních čtyřicet minut jsem již u filmu ani nedýchal, jak hutná byla atmosféra! Jediné co mne iritovalo, bylo u postavy - velmi dobře zahrané - Emily (Rooney Mara) to její Brežňěvovské obočí! ()

MrGandy

Bavil jsem se a to je hlavní :). Chvíli jsem si říkal, že to vypadá a dopadne špatně, nakonec se to ale naštěstí obrátilo a nás psychiatr velice chytře přechytračil obě ženy... ()

Epco

Prekvapivo dobrý film, ktorý ponúkol atmosféru, zopár twistou na zamyslenie, dobré herecké výkony. Jedinú výhradu mám k príliš rýchlaj zmene hlavného predstaviteľa z pomaly trosky bez východiska v chladne uvažujúceho a víťaziaceho stratéga. ()

Allein4

Velice zajímavý vzrat v ději za obsazení postav skvělými představiteli. Mimořádně uvěřitelné herecké výkony ale zamlžuje fakt, že úvodní půlhodina byla neskutečná nuda, a jakmile došlo na zvrat, tak pak už bylo vše jasně nalajnované a dalších překvapení se natěšený divák nedočká. Film viděn, užit, ale brzy bude zapomenut, proto pouze průměr. ()

nakamura

Velice zajímavý film, zaujal mne zpočátku hlavně hereckým obsazením a označením psychologický, ale po zhlédnutí jsem byla nadmíru spokojená i s příběhovou linkou a jeho zpracováním. Film to opravdu není pro všechny, člověk musí už být pozitivně nakloněn k podobným psychologickým thrillerům s mírně rozvleklejším tempem vyprávění, navíc podle mě hodně hraje roli i nálada, se kterou si člověk film pouští, film má totiž značné depresivní ladění scén, takže se hodí opravdu jen pro chvíle, kdy má divák chuť na dávku deprese, místy rozvleklý děj a nějaké to tajemno, lži a intriky. Možná to teď vypadá spíše jako kritika, ale opak je pravdou, film dobře pracuje s tím, co má k dispozici, a všechny tyto negativní jevy v něm dobře fungují, takže si ho opravdu užijete, pokud budete vědět, do čeho jdete, a pokud nebudete mít zrovna náladu spíše na romantickou komedii. Vyzdvihnout musím samozřejmě hlavně herecký výkon, který zde podal Jude Law, to on je zde hlavní postavou, to on nás provádí celým dějem a je radost sledovat jeho odkrývání pravdy a nemalé problémy při pokusech tuto pravdu odkrýt. ()

Zizou_

Výborná žánrovka, která bohužel doplácí na zbytečně urychlené a nepropracované rozuzlení. Škoda, to předtím bylo tak skvěle vyprávěné. Nebýt příliš rychlého závěru, bylo by to na pět hvězdiček. ()

ZekiZeki

Sákryš, tady bylo zaděláno na excelentní drámo, ale bohužel první půl hodina je nudná a poslední půl hodina zase nepřehledná. Kdyby Steve nesekal 3 filmy ročně, tak by možná měl čas si pohrát s detaily a celkově film vypilovat. Ale i tak se v pohodě jedná o nadprůměr. ()

Mark1983

Film má dobrý příběh,který zaujme spolu s dějem,takže mě film bavil od začátku do konce.Jedná se o psychologický thriller se zajímavým rozuzlením.Zadíval jsem se hned napoprvé,což má film i trochu tajemnou atmosféru. ()

little_kitty

Veľmi slušný film. Dejovo bohatý, určite hneď divák nevie o čo pôjde a pomaličky sa zliepajú kúsky dohromady. Catherine Zeta-Jones mi však v tomto filme prišla maximálne nepresvedčivá. ()

Ivuska71

Bylo to napínavý, ale přesto asi ne dost - můj subjektivní názor. Něco tomu chybí, nevím co, když herci hráli jako o život a příběh měl hlavu a patu, režie super. Asi mě zklamalo, že ten lék neměl vedlejší účinky a tudíž ho Emily zapíchla, protože ho nenáviděla. Chtěla jsem, aby chemie byla zlá a nejzlejší. Je děs, že ten nejvíc hnusnej byl zas člověk. ()

NeverEver

Brilantne vystaveny dej, zajimava zapletka, dobre herecke vykony. Ja jsem byla spokojena. Duvodu proc jsem se ale uplne nenadchnula bylo vic: 1/ to ze veci nebudou tak jak se zdaji byt, bylo jasne prilis brzo; 2/ jakmile se objevila C Z-J bylo jiste, ze nebude mit roli jednoho steku ( takze zase hint) 3/ zaver byl na me moc "happy" - byla jsem sice rada, ze "dostaly co proto", ale v realu by dokturek nemel sanci. Takze velmi dobre 3*. Mozna 3 a 1/2* :-) ()

klaranapoli

Hm zbytečně komlipovaný blbý film. Nebavil mě. Chvilkama jsem už fakt nevěděla jestli je blázen ten doktor nebo ona a nakonec to dopadlo takhle. Nevím no, ale dle mýho kravina ()

$h4rk

Na Side Effects sem se těšil a měl nejspíš velké očekávání. Bohužel až na výkony Jude Lawa a Rooney Mara mě film sám o sobě moc nenadchnul. Počínaje nudným začátkem, následně dějem, který byl vysvětlován do slova a do písmene před samotným koncem filmu, což opravdu nemusel. Za jediné plus filmu považuji občasné nepředvídatelné zvraty. Co se týče konce, tak byl podle mě příliš přehnaný. (Snažíš se vyběhnout ty semnou? Vyběhnu nakonec několikanásobně já s tebou - jako největší frajer!). Mimo to mrazení se nedostavilo :/ 5/10 ()

dudel3333

uprimne nečital som recenzie a ani som nevedel o čo vlastne ide.....................išlo o nejaku psychovina a zrazu sa to ukazalo ako velmi kvalitne zamotaný thriller.Velmi dobré obsadenie iba dodalo punc ()

zawy

Bolo to prekvapivé, s dobrým obsadením. Určite "príjemný" psychologický film. Dej je vcelku pomalý možno miestami nezáživný, teda cca prvú hodinu, následne veľmi rýchly v časti rozuzlenia, kde je problém ustriehnuť striedanie zvratov, ale podarený koniec. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz