Haviar Dařbuján trie biedu s mnohodetnou rodinou. Zo zúfalstva nad chudobou prijme za kmotra pre svoje  práve narodené dieťa samotného "Smrťáka". S jeho pomocou sa stane z Dařbujána zázračný doktor... (TV Markíza)

PAVLIS

Poměrně originální pohádka, s pěknými kulisami, na které se mi v dětství líbily stromy plné jitrnic, pivo tekoucí potokem nebo smrťák. Mnohem horší ale je, vidět ji pohledem dospělého. Aneb milé děti, stane-li se zázrak, přijdete téměř bezpracně k moci a penězům. Potom se můžete přežírat a chlastat dle libosti, a ještě se při tom vozit po zlých a chamtivých buržoustech… Tady se to období vzniku docela podepsalo. ()

Anworon

Nápaditý a pro komunisty vděčný námět, skvěle vyčinčaná pohádka (hlavně na to, že šlo o havíře). Plejáda hvězd. Za pozornost stojí mimo jiné netypická Květa Fialová. ()

Cannabis

nejvíc pro mě nezapomenutelná scéna je, když na stromech "rostou" jitrničky a v potoce teče pívo =) !!! proč to tak není doopravdy? =( ()

smrtubohem

Po dlouhém váhání nedám plné hodnocení, kulisy a některé drobnosti jsou přeci jenom příliš dětinské a kýčovité. Nicméně, jedná se určitě o jednu ze 3 mých nejoblíbenějších našich pohádek. Skvělý Sovák, neméně dobrý Hrušínský. ()

SKA

Nejen že mě dostalo pivo v potoce, ale jako celek je to moc pěkná pohádka, od pěti hvězdiček jí moc nechybý. 86% ()

Bratr

Jak je to možné, že se u nás před revolucí točily tak hezké pohádky. Jak je možné, že ty porevoluční jsou neslanné nemastné, uřvané? Nechápu, nepochopím, ale abych se držel titulu: Dařbuján je krásný, probarvený, laskavý, léčící všechny neduhy a pobaví. ()

Don_Salier

Krásná pohádka, kteoru si téměř nikdy nenechám ujít. Nevím jak to ti herci dělali, ale předváděli v těch starých filmech i pohádkách krásné výkony, zatímco ted..... ()

heavy66

Nejlepší pohádka, ve které důležitou roli hraje český národní poklad, pivečko naše zlaté! Lze použít jako instruktážní video pro cizince, aby lépe pochopili českou národní mentalitu. Ožrat samotného Smrťáka to nikdo jiný nedokáže! ()

honzic

Kvalitní česká pohádka s kvalitními herci a zajímavým příběhem. Je to česká klasika podle Drdy, která v provedení Martina Friče zaslouží pochvalu. Hodnocení: 80 % ()

Další smutná zpráva z českého filmového světa

Další smutná zpráva z českého filmového světa