Nedaleko horského města, které se potýká s řadou únosů a vražd, se samotářský spisovatel Paul (Banderas) ze všech sil snaží vyplodit scénář v naději, že tím konečně odstartuje svou kariéru. Když se v restauraci za napjatých okolností seznámí s tulákem Jackem (Rhys Meyers), Paul mu nabídne nocleh. Podrážděný a neodbytný Jack se však brzy vetře k Paulově práci. Když se pak kvůli bouři ocitne odlehlá chatka bez přísunu elektřiny, oba muži rozehrají nerovnou hru kdo z koho, která ukončí minimálně jeden příběh. (HBO Europe)

SaNcHeZ_cz

Asi bych úplně neměl problém s těma zvraty v závěru, ať už působí přehnaně jak chtějí. První část pooměrně slušně buduje atmosféru, aby se v druhé a třetí části film mohl naplno rozjet. Místy sice trochu neobratné a vykonstruované, nicméně nenudil jsem se ani na moment a ten velký zvrat byl vlastně docela fajn změnou. Slušné atmosferické béčko, které zabaví a místy i docela překvapí. Takže vlastně proč ne. ()

kaylin

Vlastně to nebylo vůbec zlé a ústřední dvojice Banderas a Rhys Meyers se mi líbila a dobře si tu sedla i v tom smyslu, jak byla nesourodá. Finále také není špatné, přece jen tu je něco, co nečekáte, i když nebudu tvrdit, že to je vyloženě skvělé. Přesto si myslím, že to je docela dobrá cesta, jak natočit thriller, který vás může bavit. ()

blackrain

Podobné téma už tu bylo. Připomíná mi to pár dalších filmových příběhů. Tenhle se snaží vést k zamyšlení, ale místo to jenom vaří z vody. Mám ráda postupně houstnoucí atmosféru, ale tady jsem měla chvilkami problém udržet oči alespoň otevřené a snažit se soustředit na to, co vlastně vidím na obrazovce televize.Herecké obsazení bylo fajn. To bylo asi jediné pozitivum tohoto filmového počinu. ()

slunicko2

Příjemný thriller stojí s kvalitními herci. 1) Spoiler. Snímek se pokouší i o překvapení. Závěr zpochybňuje, že byl pachatel dopaden a ponechává nepozorného a nemyslícího diváka na pochybách o tom, kdo je vrah. 2) 57letý Antonio Banderas (spisovatel Paul) odvádí kvalitní práci a 40letý Jonathan Rhys Meyers (tulák Jack) je prostě neodolatelný...inu, jako vždy. ()

Vyhy

Z Černého motýla se vyklubala celkem povedená zábava, která nabídla několik zajímavých zvratů a udržela mě do samotného konce v napětí. Pár nelogických momentů se díky objasňování na konci vysvětlilo. Jen mě mrzí samotné finále, které jsem sice nečekal, ale kdyby to utli o 5 minut dříve, jednalo by se o hodně lepší film. Tak jako tak, doporučuji. ()

Martin741 odpad!

Dlho som rozmyslal nad 40 rocnym Jonathan Rhys Myersom, ci vobec vie hrat. A vidim, ze po tomto filme budem este tuho premyslat, ci ten herec vobec vie hrat. U Banderasa v tom mam jasno iste - hrat nevie. Po tomto zisteni co sa stalo medzi tymi dvoma v tych planych kulisach je mi srdecne jedno - evidentne to v kinach aj tak zhorelo . 0 % ()

bourec

Celkem rutinní nuda,až na posledních dvacet minut,.ty byly poměrně zajímavý,překvapivý,ale na víc jak tři hvězdy ten film nedostaly.Škoda.50%. ()

Johnny.ARN

Celkom dobré na odpálenie dekla. Nie úplne, ale nemalo to k tomu ďaleko. Skvelo zahraté, so skvelou atmosférou, pochmúrmym a zložitým dejom. Silné 3 z 5 ()

oveckaoa

Bohužel hodně průměrný film. Spisovatel, který byl kdysi slavný a nyní je na mizině a chlastá vezme jednoho dne domů chlápka, který se potuluje po okolí. Z toho chlápka se, ale vyklube magor, který je na útěku z vězení. Samozřejmě pak je vše, ale jinak a vše se zamotá. 40 procent ideální thriller do televize nebo na sračkovní program Čt po Večerníčku. ()

zdenny

Tento film mi svou atmosférou připomínal „Tajemné okno“ s J. Deppem v hlavní roli. Podobností tam bylo víc – nejen atmosférické vyznění, ale i dům na samotě a osamělý spisovatel žijící tam. Zápletka byla klasická ve stylu „někdo se k tobě nakvartýruje a ty pomalu zjišťuješ, že již nejsi pánem ale spíš vězněm ve svém vlastním domě. Závěr, který divákovi vše přiblíží a vysvětlí, nemusel být až tak jakoby mírně překombinovaný. Čtyři hvězdy bych dal i za jiný závěr. Prostě se mi ten film líbil. ()

zsn

Perfektní. Miluju tyhle snímky - opuštěný život samotáře pisálka, cizinec do toho... Taková nová variace na Tajemné okno. A dokonalá skladba herců. Z JRM jde strach od dob Tudorovců nebo Skrýše. Dokonalý scénář a nápad na scénář. Tleskám. ()

jefff

Vlastně docela slušný thriller, kterému chybí lepší řemeslné zpracování a prohnanější scénář. Přesto má film silné momenty a docela působivou atmosféru. A nutno říct, že i finále nebylo zlé. ()

Lukoboss

Ten úvod je sice pomalejší, ale působí tak nějak záhadně, že to diváka celkem zajímá. Jenže cca od jedné třetiny, kdy se Banderasův host začne chovat jako debil, to začne jít z kopce a valí to z něj vlastně až do konce. Ona snaha tvůrců udělat z toho šíleně chytrej thriller je ve výsledku úplně na škodu, protože postupně přichází twist za twistem, až jsem si říkal, že už to snad není možný. A. Banderase jsem po dlouhé době rád viděl, hraje si svůj kvalitativní standard, ale bohužel si vybírá opravdu špatný filmy, nedá se nic dělat. ()

BOURQUE

Prostredie dobre vybrané k dané téme, ale celé je to nejako nejednotné: nevyrovnané herecké výkony a dynamicky sa meniaca réžia. A. Banderas a J. R. Meyers spravili, čo mohli. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

xmy

Zprvu rozvleklé a nudné, nicméně v druhé části, kdy se začne něco dít, Black Butterfly začne být zajímavý thriller. A konec je dle mého názoru dobrý + závěrečná scéna, to jsem nečekal. :) ()

Rockerman

V polovině této nudy jsem už začal usínat, ale přece jen se začalo něco dít a tak jsem neusnul. Zažil jsem tedy to hezké zvyšování napětí a vydržel jsem i ten krásný zvrat o sto osmdesát stupňů, až k tomu WTF finále s probouzejícím se Tondou. Všechno hezké. Solidní nápad, ve druhé části i dramatické chvíle, jen mi to všechno přišlo nějak nepřirozené a nevěrohodně zahrané. Dobrý pocit z toho mám tak akorát na 50%. ()