Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

kaylin

V sexu je někdy povoleno všechno, pokud jste opravdu hodně dobří přátelé. I čtyřka může fungovat, jen s menšími nedostatky, ale jinak si ji celkem užijete. Ten film je takový realistický, není podbízivý, ale on je vlastně v konečném důsledku naprosto o ničem. Luděk Munzar mě ale velmi příjemně překvapil. ()

slunicko2

Telenoveloidní příběh o různých formách lidského přátelství aneb Pohodička pohoda. 1) Mám rád pohádky. Mám rád pohodu a klídek. Rád sleduji pozitivní emoce, byť zde jsou poněkud vieweghovsko-hřebejkovsky barvotiskové. Mám už plné zuby filmů, v nichž se vraždí, útočí, střílí, ničí, znásilňuje, ubližuje. Proto se mi Svatá čtveřice líbí. 2) Nejvíce mě na filmu nezaujala sexuální výměna partnerek, byť je podána s nebývalou něžností a citlivostí, ba ani roztomilý, i když předvídaný, závěrečný vtip (pointa to zřejmě není). Nejhezčí bylo přátelství obou rodin, každodenní život ve spolupráci blížící se až jakési komuně. Tito lidé prostě mezi sebou plot nestrpí, i když jsou jediní, kdo ho v ulici nemají. 3) 50letý Michal Viewegh napsal scénář, který 45letý Jan Hřebejk pěkně zrežíroval a a po britském zámořském území Turks a Caicos se proháněl mj. už 46letý Jiří Langmajer, kterému to, až na příšerný knír, opět moc slušelo. ()

Rosalinda

Dobrá hudba, krásný moře. Tečka! Hercové ať dělají, co dělají, tohle prostě nemohou ustát. Hřebejk asi umírá a Viewegh nezklamal. Další skvost z něj vypadl. Radujme se, veselme se!!! A cca tři vtipné okamžiky to opravdu nezachrání. ()

TominoLa

Kdo má rád Honzu Hřebejka, neměl by si nechat ujít ani tenhle filmeček! Rozhodně má větší kvality než filmy Zdeňka Trošky, nebo Líbáš jako ďábel, bůh a mnoho dalších. Tohle hodnocení si prostě určitě nezaslouží! Je to pěkně natočené, dobře zahrané k tomu nabitý dobrou hudbou a hlavně pobaví. Což na český film není málo. Já mám některé filmy od Hřebejka hodně rád jako Kráska v nesnázích, Pelíšky, Kawasakiho růže a některé méně jako Nestyda, Horem pádem, ad., ale ani o jednom z jeho výčtu bych neřekl, že je špatný. A to dle trailerů a pak hodnocení jsem myslel, že tohle bude první, který zklame. Odradit jsem se, ale nenechal a vyrazil do kina, abych si mohl udělat svůj názor a odcházel jsem spokojený a s dobrou náladou a pořád se bavím při vzpomínkách na některé scény. Na to jaké to bylo téma tak to je zvládnuté opravdu dobře. Těžko se z takového scénáře dalo vymačkat více. A já už se teď těším na další jeho film. 8/10 ()

hygienik odpad!

Keď som na to šiel do kina, predstavenie zrušili pre technické problémy. Potom čo som včera videl v TV, sa mi zdá, že to vtedy bol zásah Prozreteľnosti. Vždy som sa považoval za tolerantného. Záver tohto filmu mi prišiel tak neakceptovateľný a jeho obsah tak primitívny, že mám zjavne v tolerancii rezervy. Nepochybujem však, že na Festivale inakosti by mal väčší úspech ako u mňa. ()

Frenegonda

Konečně!!! Dlouho jsem čekal na komedii, která me pobaví a nebude me urážet tupostí, průměrem a blbými dialogy!!! Dlouho jsem neviděl komedii, ve které bych se nekroutil trpkým humorem a křečovitostí... Tady je slunce moře a úplne cítím to teplo, který z toho filmu sálá. To teplo není tvořeno jen sluncem, ale taky tím, jak se k sobě ti čtyři chovají;-) Musím jen vyseknout poklonu všem tvůrcům za ten super zážitek! ()

Hennes

Beru to vyloženě jako oddechovku a tou má komedií být. Pobavil jsem se a tím to splnilo svůj účel a nemá se cenu hrabat v tom, zda jsou nějaké momenty trapné. Film bude určitě bližší generaci čtyřicátníků, která rozpozná klady a zápory manželksého života. Hudba Eggnoise na jedničku. ()

M.i.k.e

přesně jak píše Marigold,Svatá čtveřice by možná fungovala jako bakalářská historka,ale ne jako celovečerní film.Rádoby otevřenost tady příliš nefunguje a když odmyslím nahotu,která v dnešní době těžko někoho překvapí,nebo šokuje,nezbyde prakticky vůbec nic.Byť "čtyřka" může být oživením,ve filmu vlastně vůbec není vidět co tak rajcovního a smyslného na ní je.Ve finále pak snímek doklopýtá k nic neřikajícímu konci.Hřebejk rozhodně umí lépe...40% ()

Martin741 odpad!

Hrebejk fakt nevie po kultovych Peliskach natocit poriadny film. Pribeh o dvoch paroch a o ich novych erotickych polohach ma zaujima asi tak, ako minulorocna vlecka hnoja. Alebo predminulorocna ? A nezachrani to ani atmosfera Karibiku. 0 % ()

rakovnik

Předlouhá anekdota s vtipnou pointou, nebo domácí video o tom, jak se dá domluvit čtyřka. Nebo jsem nepochopil hloubku myšlenek a filosofii o drsnosti mezilidských vztahů v současnosti. Několik myšlenek ovšem bylo k zamyšlení, několik scén vtipných a Luděk Munzar je PAN Herec, nicméně ostatní herci podali také (nepřekvapivě) doré výkony. Označení za romantický film nebo komedii je ale dle mého názoru poněkud mimo. ()

bourec

Hřebejk se snaží dělat jinačí filmy než doposud,ale tenhle je sice solidně obsazenej,solidně krátkej,ale ani do těch sedmdesáti minut se nepodařilo vtěsnat nějakej děj ,zápletku,smysluplnej konec.Taková povídka z růžovejch střevíčků ze sobotní noci.Slabota.40%. ()

MA.KI

Promarněná příležitost!! Pokud by se k funkčním komediálním prvkům rozvinuly ty dramatické, aby ten vzniknuvší tvar nebyl tolik prázdný a šel více k jádru věci (proti samotné ústřední myšlence spíše nic nemám, i když...), mohl to být supr film vnášející do českého filmu novou neotřelou tematiku... ~ Takhle to je ale opravdu jen jakýsi nedomrlý / prvoplánově sexuálně otevřený / primárně komediální pokus, v němž je vše příliš okaté, příliš doslovné, příliš české v negativním slova smyslu. Mě by tahle problematika zajímala víc z psychologického hlediska, takoví Francouzi by si s ní určitě poradili líp... ()

Crawler-D

Některé filmy mají příběh, jiné jen ohmatávají téma, v tomto případě z pohledu průměrně českého, kterému nechybí humorné namísto hlubokomyslného ladění. Film o sexualitě, který není zbytečně prudérní, nesnižuje se ke zbytečné krizi romantických komedií, kdy do hry vstoupí zamilování, a bere sexuální záležitosti světské s obyčejností, bez trapnosti. Přesto by si námět od Viewegha (autora jednoho z nejhorších Hřebejkových filmů Medvídek) zasloužil ve vzájemných vztazích postav rozvinout, aby se už tak kraťoučká délka nenatahovala ještě nepodstatným párováním dětských figur. ()

tomtomtoma

Viděno na festivalu Finále 2013. A byla to poslední věc, kterou jsem na festivalu viděl. Pak už jsem jen čekal, až se mi při závěrečném barování podaří dostat tento film z hlavy. Vlastně je to nádherná ukázka toho, proč se většiny českých nových filmů bojím. Tímhle jsem si to připomněl velmi silně. Co o filmu zmínit? Snad jen ústřední svatou čtveřici: Jiří Langmajer, Marika Procházková, Hynek Čermák a Viktorie Čermáková. Ano, a sex. Většinou se má hledat za vším a i já se o to často pokouším. Ne každé hledání bývá zdařilé a přínosné. Závěrečné barování se povedlo. Pilo se, jedlo se, tancovalo se, dvojice se vzájemně proplétali. Tolik slov, tolik tónů a tolik skleniček. ()

Dannysek4U

Muzi v nadeji v pseudoartovym kabatku plnym slunecnich pablesku a morskejch vlnek. Clovek se zasmeje, ne ze ne, stejne tak i zacervena, pokud neni rezistentni proti holejm zadnicim, ale stejne tak je to plny vaty a cely hrozne laciny. Ustredni herecka ctyrka super, paradni chemie, scenar spis mizerie. Vejdelek mi prisel uprimnejsi. I tohle je spis pohadkova hospodska anekdota, ale chvilema si to neumi priznat. Malej letni konzumni film, u kteryho si Jan Hrebejk snad oddechnul od vaznosti, a proto se k ni bude moct i vratit. Z tehle jeho socialnich zertiku mam porad nejradsi U me dobry, v ledascems podobny.a stejne nevyznamny. Davat odpad je samozrejme poza, ale zazrak se taky nekona. ()