Neobyčejný milostný příběh krásné dívky a nečekaně citlivého nemrtvého rozpoutá řetězec událostí, které mohou změnit celý svět. (oficiálny text distribútora)

Morely

Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekala. Po debaklu s Twilight ságou jsem čekala další teenagerskou romanci bez špetky originality a utápějící se ve své sladké rozblemcanosti. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem našla mile vtipný příběh, který, ano, je teenagerská romance ale přesto zůstává svižný. A promineme-li zápletku "láska oživí i mrtvého" (nebo ta fešná blondýnka? Hm...) máme tu příjemný počin, který mi dnes padl do noty. Samozřejmě, můžeme tu mluvit o nereálnosti celého příběhu, zápletky a nevím čeho ještě ale zase, je tohle vždy zapotřebí? Lepší průměr. ()

Nellie Lovett

Chahá, běžte se schovat se stmíváním i rozedníváním, teď jsou na řadě shakesombíci! Zatímco Montek je v podstatě romantická duše, Kapuletová se vůbec nežynýruje střílet do Monteků čím se jí jen zamane. A na řadu přijdou i moderní seznamovací metody - aby měl Montek jistotu, že Kapuletová stojí za to, sežvejkne nejdřív, co mu o ní řekne její expřítel. ()

Luciaaas2

Skutečně originální a vtipný romantický zombie filmeček. Čekal sem rádoby variantu na Twillight a tohle se vážně povedlo. Ke všemu film je hodně nápaditý :-) ()

Welsiot

Velká škoda. Ze začátku náběh na perfektní zombie komedii, po 10 minutách vystřízlivění a konec už je docela odpad. Hodně promrhaný námět. 55% ()

KubaTT1

Upřímě řečeno? JE to naprosto skvělé. Ukazuje to jak je vlastně náš život stereotypní a jen pravá láska nás uvede do chodu, na mě to tak působylo :) a konec určitě chytne většinu za srdce ;) ()

HMTD

Super moc jsem se bavil, film z pohledu zombíká obzvláště ze začátku velmi vtipný, skvěle zahraná role od Houlta který má rozpracovanou skvělou kariéru já to vidím dokonce tak že by mohl nahrazovat Depa, i když spíše v komediálních a méně šílených rolích. Pokud by to chtěl někdo srovnávat se stmíváním, tak věřte že tohle je pro běžného diváka mnohem stravitelnější. ()

Olafa

První plakát naznačoval vykrádačku Twilightu, kdy ta blondýna podezřele připomíná Bellu a z upíra Edwarda je "sexy" britská zombie. Všichni se tomu vysmívali. Však to taky bylo směšné! Další nekrofilie, ach jo. První trailer však naznačil, že to bude spíš parodie. A ano, oni dokonce jednu scénu z Twilightu zcela zduplikovali a ústřední prapodivná dvojice se do sebe skutečně zamiluje, ale tím podobnost končí. Blond Bella není chudinka, ale badass cérka a film sám o sobě je zajímavý, svižný a neskutečně vtipný! Hodina a půl utekla tak rychle! Tenhle film není pouze mým guilty pleasure (jako třeba Jennifer's Body), ale prostě legitimně dobrá zombie romantická komedie, jestliže taková kategorie vůbec existuje. ()

salokin

Občas je to laciné, průhledné a moc to nedává smysl (když teda pominu zombie apokalypsu a tak) a proto "jenom" čtyři hvězdičky. Určitě si ani na chvíli WB nepleťte s nějakou teen-vampire-emo-onanií, tady jde o pohodovou romantickou komedii, která má svoje slabší, ale i hodně světlé stránky. Některé scény byly vyloženě pamětihodné a tak i přes tu patetickou myšlenku, že láska hory přenáší a podobně, budu vzpomínat na WB v dobrém.......a proč jenom vzpomínat, jestli hledáte nějaký film na rande, tak tohle je perfektní, už jen pro tu nádhernou paralelu s jednou moc slavnou hrou :D ()

Dataminer

Kdyby nic jiného, tak mě film držel v očekávání jak to dopadne ;-) Ano, já vím, že je to romance a tak se dá předpokládat happy end. Ale přesto - když hrozí, že každou chvilku hlavního hrdinu mohou zabít lidé či kostlivci a to i přesto, že je vlastně už dávno mrtví..... Za originalitku a sympatické provedení se při hodně, ale hodně nešikovném a z nepochopitelných dlůvodů stále přetrvávajícím hodnocení ČSFD po 20% formou pěti hvězdiček, se přikloním ke čtyřem hvězdičkám. ()

Djflash

Společnost Summit nám v poslední době předkládá romantické snímky, z nichž vždy jeden ze zamilované dvojice není tak úplně člověk. Začalo to ságou Twilight, kde jsme mohli vidět rozvíjející se vztah mezi dívkou a upírem. Následoval počin Nádherné bytosti, tam se naopak zakoukal chlapec do mladé, ale mocné zaklínačky. No a konečně tu máme zatím poslední zářez podobného charakteru, a tím jsou Mrtví a neklidní. Zde bylo docíleno vrcholu absurdity, protože iniciovat citové pouto mez dívkou a zombií, tak to tu vážně ještě nebylo. Námět tedy sobě má určitou dávku originality, Zpracování oproti tomu sice pokulhává, ale nedopadlo to zas tak strašně, jak jsem zprvu předpokládal. Síla konceptu je v tom, že se na dané věci dívá ze zcela jiného úhlu pohledu, a to právě z perspektivy těchto zmutovaných občanů. To vytváří prostor pro satirický nádech. Ten se také na začátku dostaví, když nás hlavní hrdina seznamuje s nastalou situací, ve které se on i lidstvo mentálně nachází. Později sice vtip ustoupí právě romantickému cítění, ale ne nadobro. I když ve filmu převládá větší míře právě romantika, tak to ale neznamená, že byste se nemohli občas zasmát. Snaha o celkové odlehčení je tu evidentní. A právě tohle mi u dvou předešle zmíněných filmů docela dost chybělo. Vezmu-li v potaz i velmi úsměvný a nadnesený závěr,(u kterého by tvůrci počítačové a filmové adaptace Resident Evil při jeho sledování si asi nejspíš klepali na čelo.), jenž je vcelku netypicky, ale vzhledem k tomu, že snímek směřuje k láskyplnému vyústění, tak se vlastně ani nic tak hrozného neděje, A navíc je to tím pádem i mnohem přirozenější. Možná se budu opakovat stejně jako v předchozích komentářích, ale ani zde nesmím opomenout pochválit hudbu. Její výběr je v určitých momentech velmi chytlavý, a přitom se ji nedá upřít pestrost a různorodost. Mrtví a neklidní mi v porovnání s Twilightem a Nádhernými bytostmi připadají jako mnohem lepší varianta, jenž muže divákovi nabídnout i něco víc než jen dokola omývanou romantiku na stále stejný způsob. ()

smike

Škoda, že všechny vtipné situace vystřílel film už v traileru. Jinak spokojenost, ale Zombieland byl přece jen někde jinde... už se těšíme na dvojku, že? ()

vlk++

Fakt se mi to líbilo. Horor to není v žádném případě, Nicholas Hoult hrál nemrtvého - zombíka naprosto skvěle, vůbec jsem nepoznal, že jsem ho před týdnem viděl v Jack a obři ;) Nápad výborný, skupinka lidí přežívá za zdí, ale aby přežila, podniká výpravy, tam ovšem číhají nemrtví - nějaká nákaza, část z nich už to vzdala a jsou z nich kosťáci, ti jsou ještě horší. A když padne dívka do spárů jednoho nemrtvého kluka a v něm se probudí srdce? Za mě 4*, fajn filmeček. ()

TerkaM

Je jedno jestli je to Romeo a Julie, běloch a indianka, monarcha a poddaná nebo člověk a zombie. Vše už tady stokrát bylo. ()