Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Nelishka91

Opravdu parádní podívaná, až někde uprostřed filmu. A pan Cruise nám zde opět ukázal svůj herecký výkon, kde jsem mu uvěřila skoro všechno do posledního slova či činu. Jediná věc, která mě zaráží je konec filmu, který je podle mě trošku nedomyšlený.Osobně bych tomu dala jiný konec, než že se Bill Cage stane velitelem. Co se týče efektů na mě film působil moc pěkným dojmem, až na pár detailů. Předpokládala jsem, že Omega "mozek" nepřátel bude alespoň více ukázán, ale kde nic tu nic. Taky nechápu hierarchii jmen Omega a Alfa, když dominantní pozice je Alfa. Ale budiž, beru to s nadsázkou. Ale jinak, velmi pěkná podívaná. ()

Knor

Je to na hraně 3 až 4 hvězdiček, ale dám tři. Bezesporu jde o hodně našláplou akční sci-fi pecku, ale nedokáže si to udržet tempo a a ta laťka, kterou nasadili první půl hodinou pomalu a jistě klesá. Škoda toho konce kdy se napětí z rozhodujícího souboje o vše skoro vytratilo a nějak jsem ani neměl větší obavy o konec lidstva. No ale nakonec se mi to líbilo i když jsem čekal po zdejším hodnocení trochu víc. ()

papadoce

Sci-fi dokonalosť. Mohol by som sa tu rozpísať o trikoch, skvelom Tomovi, nádhernej Emilke, dokonalej réžii a podobne, ale načo. Doug Liman vždy vie čo robí, Tomáš zoženie pre svoje filmy vždy tučný balík prezidentov a keď sa pridá aj originálny nápad, je dielo dokonané. A Full Metal Bitch … ? … No ne(E)miluj ju. ()

ANTYCHRYST

Po prvních minutách jsem nebyl moc přesvědčenej o kvalitách, zejména když se děj vrátil a já si říkal 15 minut a ono se mu to zdá. No a když se blížila další opakovačka , tak si říkám to bude zase nuda s časovou smičkou. No a žádná nuda se nekonala :) Cruise jako vždy skvělej a jeho filmová partnerka byla hodně zábavná. Jsem se hodně řezal když frajerka vytáhla pistoli a odstřelila ho, mazec. Taková akční variace na film na hromnice o den více.. 85 % ()

hamir0

Na hromnice o smrt více. Matrix v Louvru. Pozemská pěchota. Nikdy bych nevěřil, že jde okopírovat motivy z nejlepších blockbusterových hovadin, protřepat, zamíchat a přidat paraplíčko a že z toho může být něco ještě blbějšího a zábavnějšího. Ale může. Může! ()

Bezmenny

Po dlhom čase niečo zaujímavé, originálne (v maximálnom zmysle pri fakte, že všetko už raz aj tak bolo), vtipné a mohol by som ďalej pokračovať. Jediné, čo trocha vadilo, bol úplný záver. Mimo to, nič... ()

darthhokro

Na hromnice o Cruise více. Ale jóó, odpočinková popkornovka, ,zábavná, vtipná. Na Emily radost pohledět Dokonce i muhmentarián Tomík se snažil být o fous lepší statista než jindy. ()

Gromit

Svůj komentář začnu v lehkce kritickém duchu. Na hraně zítřka není taková pecka, jak jsem se v nejedné recenzi dočetl a třeba takové Nevědomí se mi líbilo o něco víc. Co mi konkrétně vadilo? Nejvíc asi přemíra akčních scén, díky níž jsem byl na konci filmu už notně znaven. A také bych uvítal o něco méně zběsilý střih. A teď k tomu, proč tento film stojí za (minimálně jedno) shlédnutí a k oné pecce má velmi blízko. Tvůrci si opravdu hezky vyhráli s motivem cestování v čase, takže patříte-li k těm, kteří jsou rádi za každé originální "scífko", zklamáni tentokrát rozhodně nebudete. Milostná linie je sice odvyprávěna pouze pomocí drobných náznaků, ale i přesto rozechvěje nejedno srdéčko. A co se Toma Cruise týče, tak jeho výkon je i tentokrát bezchybný. I přes drobné nedostatky je tedy Na hraně zítřka skvělým filmem, který by se za nějakých deset let mohl stát uznávanou klasikou. ()

dawnie

Bylo to chytřejší, než jsem čekala. O hodně. Časový smyčky jsou moje "sort of thing" a bavila jsem se fakt moc dobře. Ač moc nemusím věčně mladýho Cruise, tady mi vůbec nevadil - navíc mě překvapil nečekaným komickým talentem. Nebo mě možná jen bavilo ho vidět pořád dokola umírat:D Každopádně, kolem a kolem, dokola a dokola, byla to prostě jízda, kterou si po vzoru hrdinů zopakuju. Víc než jednou. ()

Nathalia.A

Tak týmto filmom som bola doslova unesená ...prekvapená...ohromená. .. Skvelý nápad! Skvelé spracovanie! Výborní herci! Výborný dej! Naozaj som rada, že rok 2014 priniesol niečo také. ()

BFG2000

Je to již tři měsíce, co jsem snímek viděl. Přesto si jej dokonale pamatuji. Snad každou scénu. A i přes to mám stále chuť si jej pustit znovu. Musím zvýšit hodnocení ze 4 na 5. ()

AndrewT

Smyčkovitý film, kde z prvních 2/3 Liman ždímá opravdu vtipné a nápadité nápady, takže se nudit převážně nebudete. Co mě potěšilo je možnost taky konečně vidět, že katastrofy se nedějí jenom v Americe, ale něco schytá obrazně taky Londýn a Paříž. Cruise mi postupem času přijde, že s věkem zraje jako víno, a tak podává stále lepší výkony. Konec je pak takové to americké klišé ve stylu pusa a šťastný konec, což osobně nemám moc v lásce. Za podívanou, ale tento film určitě stojí. ()

DaveSmith

Na hromnice o dvě hodiny více. Jenže teď ty dvě hodiny nabitý kulervoucí akcí utekly jak voda a já chci víc. Co na tom, že už to tu někdy (několikrát) bylo, když je to dohromady splácaný vážně poctivě a všechno klape. Casting měl šťastnou ruku a herecký obsazení v čele s Cruisem a Emily Blunt exceluje. Obzvlášť u Toma je znát, jak si všechnu tu akci užívá. O jeho hereckých kvalitách samozřejmě nemůže bejt nejmenších pochyb, na postavě je patrnej posun, obzvlášť když jde do tuhýho. A Emily? Je fakt, ale fakt dobrá. ()

Godhaj

,,Co na mě tak zíráte vojáku?“ ,,To vy.“ Tenhle film má všechno, co má mít typický blockbuster. Je tam hodně akce, efektů, zajímaví herci, jednoduchý, ale chytře se tvářící děj, a trocha patosu. Jenže dokonalé to není. Akčních scén je sice hodně, ale jsou chaotické, s moc rychlým střihem a špatnou kamerou, takže si je nelze vychutnat. Příběh je velmi originální, hlavně myšlenka znovu opakovat již prožité. Ale tady vidím největší problém. Chování hlavního hrdiny prostě nedává smysl. Neustále myslí jen na to, jak emzáky porazit, místo toho, aby si svoji schopnost pořádně užil, z někoho si vystřelil, sbalil Emily Bluntovou, či cokoliv, co by udělal každý normální člověk s tímto darem. V tomhle je prostě Cruisova postava prkenná a neuvěřitelná podobně jako Superman nebo Mirek Dušín. A když je hlavní postava nevěrohodná, tak si film prostě nedokážu pořádně užít. Když už jsem u herců, tak musím říct, že ač slečnu Bluntovou moc nemusím, tak tady jí to opravdu seklo, hlavně když měla ten svůj velký mečík a exoskelet. Ale i přes negativa, co jsem zmínil, je tento film dobrým výplachem, i když po druhé se na něj už asi nepodívám. ()

brabbik

Na začátku jsem se bál že to bude jen stejné jako film ''Na hromnice o den více,'' ale přeci jenom děj překvapil a stálo to za to. Rozhodně si tento kousek zaslouží 5 hvězd :) K dokonalosti chybí jen málo. ()

Zombiepod

Live. Die. Repeat. Pôvodný námet takéhoto charakteru sa dnes dokáže zrodiť už iba v Japonsku, a Tom Cruise znova potvrdzuje, že si snáď ešte nikdy nevybral zlý film. Svieže, megahlučné sci-fi plné ťažkých strojov, nefalšofaného vojnového besnenia, a výborne spracovaných mimozemšťanov, navyše podbité spontánnym humorom. Edge of Tomorrow je vo svojom prípade výnimočným filmom, pretože kombinuje masovú zábavku letných blockbusterov, a vyberané prvky a nápady kvalitných sci-fi filmov v atraktívnom vizuálnom prevedení. Nič sa tu nedeje zbytočne, atmosféra fantastická, akcia je napínavá, i keď koniec pôsobí mierne sterilne a nedotiahnuto. Doug Liman sa vracia po priemerných počinoch v tom najlepšom, i keď mám pocit, že film je mierne prehypovaný a na plnú páku ma neohúril. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)