Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

StevenW.

Na Hromnice o den více v budoucnosti,tak by se dala zkráceně popsat hlavní linie filmu.Herecké výkony jsou celkem dobré,na tricích se nešetřilo a občas se člověk i zasměje,jenže film je díky neustálému vracení časem zpět dost monotónní. Když sledujete jeden den podruhé,potřetí,počtvrté,vždy s malou změnou,přijde vám to možná vtipné,když to ale sledujete stále dokola,začne vás to po chvíli trochu nudit.Tady zvítězila vizuální stránka nad tou obsahovou. Soundtrack co stojí za poslech.:John Newman - Love Me Again. ()

Okara

Smutné zklamání. Byť velmi nerad, musím jít proti zdejšímu proudu nadšení. Na začátek bych rád uvedl, že po vizuální stránce nemám tomuto snímku co vytknout. Je vidět, že nové londýnské studio má co nabídnout. Co se týče vylodění na pláži a bojových střetů obecně, tak je to slast pro oči. Emzáci jsou parádní a jejich rychlost přidává na celkové dynamice bitvy. Sci-fi zbraně, letadla i obleky jsou povedené a začátek filmu tak dává znát, že zbytek bude pořádnej nářez. Ale ejhle. Samotný nápad časové smyčky je fajn a zpočátku se tvůrcům díky tomu podařilo okořenit rozjezd špetkou humoru. Od třetiny to je ale jedno velké zacyklené nic. Anulovala se tím totiž gradace děje a je to stále jedno a to samé dokola. Ruku v ruce s předvidatelností scénáře a zcela očekávaným rozuzlením ve mě Edge of Tomorrow kromě smíchu vyvolal akorát zklamání a znudění, místo očekávaných vytřeštěných očí. Nutno podotknout, že člověka může iritovat i mírná vykrádačka kultovních sci-fi, ať už Avatara či Matrixu (jízda k Louvru je teda jako přímo vystřižená z Matrix Reloaded) a co jsem si začal také více všímat hudby ve filmech, tak subjektivně zde byl naprosto promrhán hudební potenciál. Chtělo to dynamický soundtrack s typickým sci-fi-železným duněním a ne cosi téměř nepostřehnutelného s piánem a Johnem Newmanem na konci. Je mi líto dát jen 2* za tu pastvu pro oči, ale je to vážně na hraně. Nejlepší soundtrack z filmu: Main Theme. 50 % ()

swamp

Parádní popcornová zábava pro léto 2014! :) Tom Cruise si ze sebe umí udělat i legraci a jak se to vyplatilo. V žánru filmu si rozhodně doplňte ještě komedie a neváhejte - tahle jízda stojí za to! :) ()

DwayneJohnson

Tom Cruise už zase zachraňuje svět. Ne jednou, pokusů má tentokrát skoro neomezeně. Spolu s velmi půvabnou a pochudlou Emilly Blunt čelí mimozemské civilizaci. Skok, střela, prásk a je konec. Restart… a jede se zase dál. To je v kostce celý film, který nabízí kromě velmi zdařilých efektů také uspokojivý příběh, který musím chtě nechtě ocenit. V rámci žánru velmi solidní podívaná, se kterou Tom zase dokázal, že na tuhle extraligu pořád ještě má. Uvidíme, na jak dlouho. Já tipuju do roku 2030. ()

sarkas21

Tematicky pochopitelné a zajímavé i pro normálního diváka (já se v tomto žánru s dovolením zařadím mezi náročné publikum). A ač jde žánrově, dějově, vizuálně i herecky o vybroušený diamant, jakoby do něj na konci někdo udělal záměrně nevzhlednou hlubokou rýhu. Závěr je totiž jediný důvod, proč se nemohu přiklonit k plnému počtu hvězdiček. Téma časových smyček, potažmo cestování v čase, může mít několik paradoxů, přičemž s touto problematikou se precizně (a s údernou pointou) vypořádal Zdrojový kód. I zde lze akceptovat tvůrčí schéma, ale jde o pozvolné unášení diváka až do titulkových bran, k jejichž překonání byla použita velká berle. Za předpokladu akceptace teorému časové smyčky by měl být totiž závěr úplně jiný (nechci spoilerovat) ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Po dopadu neznámého vesmírného tělesa se po zemi začne roztahovat krvelačná mimozemská rasa, která usiluje o vyhlazení lidstva. Jistý zbabělý podplukovník Cage se odmítne zúčastnit výsadkové mise v první linii, a tak je k ní donucen proti své vůli dosti ponižujícím způsobem. V bitvě se však stane něco neuvěřitelného a Cage má najednou ve svých rukou osud celého lidstva. Výborný film se spoustou humoru, akce a vizuálních efektů. Pokud jste viděli Billa Murraye v Hromnicích, musím říci, že tohle je velmi podobný scénář, jen v odlišném provedení. Je to sice blockbuster jako prase, určený pro masové publikum, ale opravdu povedený a odlišující se od ostatních v drobných detailech, které jsou rozhodující v celkovém hodnocení. Velmi jsem se u něj bavil a rozhodně se k němu ještě vrátím. 90% ()

predators

Špica! Možná nejlepší letošní snímek viděný v kině. Od začátku se děj nezastaví a nemůžu říct, že by mi něco chybělo nebo vadilo. Zajímavá monstra, i když kmitají tak rychle, že si jich sotva všimnete, zajímavé postavy, ještě zajímavější příběh a nápad. To vše okořeněné slušným humorem pro dospělé a máme z toho skvostný filmový zážitek! 85% ()

nascendi

Som už pomerne dlho užívateľom ČSFD a tak mi nerobí najmenší problém dať jednu hviezdičku (za trikové efekty) filmu, ktorý sa už stihol natlačiť do najlepších dvojstoviek všetkých čias. Nerobí mi problém priznať sa k tomu, že som sa na film pozeral bez štipky záujmu a bolo mi úplne jedno, ako to bude pokračovať, vediac, že to skončí dobre (lebo USA). Priznávam sa k tomu, že nechápem prečo sa v súčasných úspešných filmoch toľko strieľa, zabíja, spaľuje, vybuchuje, deštruuje (za mojich mladších čias sa pre zmenu vo filmoch v jednom kuse fajčilo, lebo to bola vďaka sponzorom). Nerobí mi problém ani priznanie, že tento "kovošrotový folklór" (užívateľ Mchek) ma ničím neoslovuje a oslovovať nebude. Neberiem 30 tisícom užívateľov ich spokojnosť s filmom. Moje znechutenie funguje iba ako miniatúrna protiváha k tomu, aby tá spokojnosť nebola jednohlasná. Na jednohlasnosť som od mladosti alergický. ()

nash.

Den Nezávislosti nastane na Hromnice (o den více). Tom Cruise se ovšem v nekonečné časové smyčce nenaučí hrát na klavír, tesat ledové sochy, dokonce ani házet karty do klobouku. Zato si projde vyloděním vojína Ryana, naučí se chodit v bojovém exoskeletu a pobíjet mimozemšťany . Solidně vystavěný scénář, který se s handicapem opakování stále stejných situací popasoval velmi slušně, dobrá je i režie, která se z něj snaží vyždímat maximum a přes místy zběsilou dynamiku neutopí příběh v akci, a samozřejmě spolehlivý Cruise, který si po Oblivionu může s klidem udělat další vydařený zářez do žánru sci-fi. V závěru to sice trošku uhne trochu stranou, ale snesitelně, takže dobrý dojem zůstane. ()

cukorek

Rozhodoval som sa medzi hodnotením na 80 alebo 90 percentách, ale vzhľadom na to aké filmy som tento rok videl, tento patril fakt k vrcholu. Výborne spracovaná myšlienka zahrať sa s realitou a snom zohrala výrazné oživenie. Ťažko hovoriť o nejakých chybách v tomto akčnom patriotickom balíku. Herecká dvojica Cruise a Blunt to zahrala výborne a hlavne E. Blunt po výkone vo filme Looper znovu ukázala, že rola akčnej ženy jej dokonale sadne. Samozrejme dalo by sa na niečom popracovať ešte viac, či niečo ubrať. Osobne by som prijal menší počet opakovaní niektorých scén a naopak privítal by som viac záberov na mimozemskú háveď. Za mňa 90%. ()

silentname

Dávam plný počet. Edge Of Tomorrow je dychberúci nápaditý film, ktorý prináša nápad, ktorý sme síce už videli, ale dáva doň niečo nové a zaujímavé. Nemusím asi hovoriť, že Tom Cruise je absolútne fantastický a rovnako aj Emily Blunt. Vzťah, ktorý majú naši hrdinovia medzi sebou je veľmi uveriteľný a zaujímavý, ideológia mimozemšťanov je výborná aj to ako fungujú a ako sú schopní tak rýchlo podmaniť si celú planétu. Toto sú fascinujúce chvíle. Páči sa mi, že film nemá ani problém občas spomaliť a nechá nás si len vychutnať atmosféru. To sa mi veľmi páči. Vizuálne je to nádherné, efekty sú kvalitné, verím, že sa na film v budúcnosti niekedy pozriem znova a všetkým fanúšikom akčných sci-fi filmov môžem len a len doporučiť. Must watch. ()

Slarque

No sláva! Akční military sci-fi, jaká už tady dlouho chyběla. A navíc se nejedná o žádný remake nebo pokračování. Scénář je do detailu vypiplaný, režisér Doug Liman předvádí profesionalitu i nadhled, jaký jsem v jeho předchozích filmech neviděl, triky jsou natolik dokonalé, že jim člověk po pár minutách přestane věnovat pozornost. Tom Cruise se do hlavní role hodí jako nikdo jiný a mezi ním a Emily Blunt to funguje lépe než v drtivé většině romantických filmů. Je mi celkem ukradené, kde všude scenáristé a režisér brali inspiraci, tohle u mne obstálo samo o sobě. ()

jarous

Velmi zvláštní sci-fi, ale dobře udělané a Cruis pěkně válí. I když se vlastně děj stále vrací na začátek, vždycky nám ukáže jiné pokračování. A jeho společnice Rita mu v tom vydatně pomáhá. Jen ona vlastně prožila to samé. I když už tuto schopnost ztratila. A stroje které měli pomoci v bojích proti mimikům se ukázaly neúčinné. Takže zase je to jen na lidech. A na konec to zvládli. Konec trošičku oslazený, ale proč ne, že? ()

LoLaa

Nemám ráda sci-fi a nemám ráda akční filmy. Ale konečně jsem našla výjimku, která potvrzuje pravidlo. Ani chvíli jsem se za tu skoro dvouhodinovku nenudila a napnutá jsem byla až do samého závěru. Dvojice Cruise&Blunt super! ()

Happens

Možná jsem měl příliš vysoké nároky vyplývající z vysokého hodnocení. Nemohl jsem se ponořit do nabízené hloubky a uvěřit hlavním hrdinům jejich role. Znovuprobouzení místy nudilo, předvídatelnost filmu také nepřispěla. Nicméně film měl dobrý spád a dějová linie určitou energii, která mě vcelku udržovala bdělého. ()

Larrysbride

Pomineme-li fakt, že se tiskovému mluvčímu podaří na*rat generála tak, že ho pošle nepřipraveného do bitvy... Pomineme-li fakt, že přestože jde zřejmě o jednu z nejznámějších tváří v armádě, nikomu není ani podobný... Pomineme-li fakt, že se ze zdánlivě předem vyhrané bitvy stane masakr... Pomineme-li fakt, že i v tomto masakru dokáže nezkušený tiskový mluvčí nejdříve zabít (censored), než oni zabijí jeho... Pomineme-li fakt, že v té samé bitvě zrovna bojuje nejvíc badass vojanda... Pomineme-li fakt, že stejná nejvíc badass vojanda si prošla tím samým, co tiskový mluvčí... Tak jde o víc jak nadprůměrný snímek a po dlouhé době konečně akční sci-fi, u kterého jsem málem neusla nudou! Film se s ničím nepáře, neotravuje se s nějakým zdlouhavým úvodem a okamžitě Vás vtáhne do děje, který ještě dokáže odlehčit (konečně ne vulgárním) řádně povedeným humorem. Za mě 95%! Holt souhry náhod hrály v showbusinessu svou roli přeci jen již od dob antickýh her. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)