Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

Kmotr76

Tak mě zas zdejší hodnocení napálilo. Myslel jsem si, jak to bude bůh ví jak skvělé a inteligentní sci-fi a houby. Zhruba první polovinu filmu jsem tomu stále věřil. To mě ještě hříčky s časem bavili a leckteré situaci jsem se zasmál a byl jsem schopen přimhouřit očko nad nelogičnostmi, které filmy o cestách časem provází. Závěru jsem se také smál, ale spíš jeho debilitě. _._._._._._ Závěr filmu byl jak se na dnešní blockbustery sluší a patří značně natahovaný a překombinovaný. Cesty zpět už nejsou zábavné (a ani se nesnaží zábavnými být) a brzy jsem se v ději začal ztrácet. Absolutní vrchol byl úkryt "supermozku" v Louvru - větší kýč (kromě NY) si snad tvůrci nemohli vybrat. Všechny nelogičnosti bych rád vynechal, Na hraně zítřka ani není na místě brát vážně, přesto si nemohu odpustit logickou vsuvku. Vůbec nechápu, jak mohla parta asi šesti magorů zvládnout porazit mimozemskou rasu, která ovládá čas?! K tomu přijedou do Louvru (svítící pyramida, spadlá Eiffelovka - kýč jak prase) pomalu na vraku letadla!!! A s kritikou nekončím - emoce jsem snad žádné nezaznamenal - polibek Cruise s Bluntovou je tam jen proto ... že se to asi očekává ... Ono mi to přišlo celé takové ploché... _._._._._._ PS (historická vsuvka): Za zajímavost stojí jistá paralela s WW2 - která nemůže být vzhledem k 70. výročí vylodění v Normandii (které je ve filmu ostatně také). Další společné znaky, které mě v souvislosti s tím zaujaly: Gleeson vypadá jako Churchill, rozsah území, které ovládají Mimikové (mapa na začátku filmu) se podobá území, které ovládla Hitler těsně před napadením SSSR. No nejsem si jist, zda-li si takový film padlý i přeživší hrdinové zaslouží ... Z mého pohledu určitě ne ... ()

BS

Tak trochu jiná lovestory zasazená do military sci-fi světa! I need to know now, know now... Can you love me again? ()

hanagi

Nakonec milé překvapení! Moc dobře se na to kouká, děj vůbec není úplně pitomý a hlavně se vám autoři nesnaží nakukat, že nejde o víc než o zábavu. Jo, a taky nejsem Cruiseova fanynka, takže jeho častá úmrtí zpočátku fakt pobaví, ale nakonec se i tak stanou rutinou, protože za chvíli stejně opět zvedne hlavu. Škoda jen klasického hollywoodského konce..., ale to už bych vážně chtěla moc! ()

noriaki

Kvalitních military sci-fi je opravdu jen poskrovnu. Mezi nimi vynikají dvě, zřejmě nepřekonatelné stálice - Aliens a Starship Troopers. Loni se k nim nesměle pokusila zařadit zfilmovaná Ender's Game. Neuspěla. Netroufám si tvrdit, jestli se z Edge of Tomorrow stane taky kultovní záležitost, předpoklady k tomu ale rozhodně má. Koncept filmu originalitou neoplývá. Nekonečné opakování jedněch a těch samých situací je známé nejen z romantických komedií o tvrdohlavých samotářích odmítající lásku, štěstí a klid duše, ale i z počítačových her. Každý kdo se snažil projít DOOMa bez ukládání na obtížnost ultra violence a popadesáté umřel v tom samém levelu kvůli nějaké malicherné chybě, ví o čem mluvím. A úplně stejné pocity smrtelnosti, bezmocnosti a frustrace zažijete i tady. Tehdy k tomu byla zapotřebí ďábelská hratelnost, Limanův akčňák si vystačí s perfektní atmosférou a nadupanou akcí. A s Emily Blunt, pochopitelně. Z ní se postupem času stane postava skutečnější než sám hrdina a v boji o přežití lidské rasy se rázem zvýší sázky. I proto je snímek tak živoucí a pohlcující. Precizní režie a slušní herci dotáhli zbytek téměř k dokonalosti. Marně přemýšlím, co bych vytkl. Snad jen, že těch návalů adrenalinu mohlo být víc a neškodil by epičtější soundtrack. Top 10 za rok 2014. ()

geklon

Zachraňte vojína Cage. Na Blockbooster celkem vtipné a nad věcí. Ten japonskej motiv je tam otisklej moc pěkně. Akorát se nemůžu zbavit dojmu, že by mě to v asijské produkci bavilo víc. Na mě moc soft. Prostě Cruise je měkej a jakmile se někde objeví v roli spásu přinášejícího hrdiny, nějak nabývám dojmu, že jsem to už někdy viděl. A v EOT je to hlavní náplní. Hou. Po hodině celá atmosféra stále houstne a ač je to samá logická díra, často žasnu nad plynulostí děje a ty nesmyslný kravinku kolem beru. Závěr je čistá holomajzna. Ač temná a bez šaškáren, však holomajzna. Četa J na scénu. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady zachráníme svět. Taková chytřejší hvězdná pěchota. S dobrý scénářem a skvělými ač nepřehlednými efekty. No a jak to skončí? Při nejhorším natočí dvojku. Teda spíš Prequel. ()

Playman

Od vydání, tedy během posledních třech měsíců jsem ten film viděl čtyřikrát. ČTYŘIKRÁT. A stále se ho nemohu nabažit. Obrovský překvapení. Nejen letošního roku, ale obecně. Absolutní špička akčního žánru. Ten film má prostě všechno co má mít a navíc! Je neuvěřitelně chytrý, zábavný a vtipný. Má perfektní scénář. Když k tomu přidáte precizní technický zpracování, super hudbu a vůbec všechno... máte z toho něco, co tu ještě nebylo. Protože ten samotný nápad s opakováním, strašnou frustrací, dosažení cílů využitím všech možných i nemožných algoritmů nehod, překážek chyb a všeho je vlastně nejlepší herní adaptace všech dob. Checkpoint, smrt, shit! Znova... Checkpoint, vemu to jinudy, smrt, shit!!! Znova. Všichni to známe. A není to jen záležitost stříleček... A právě díky tomu je tenhle film naprostý unikát. Určitě si zaslouží absolutní hodnocení. Nejen za to, co znamená pro akční žánr, ale i pro to co znamená pro popcornové odvětví filmu. Takhle by to zkrátka mělo vypadat! To že ten film zas tolik nevydělal je věc vedlejší a smutná... Ale naděje umírá poslední. :) Víc takových inteligentních a nápaditých nářezových pecek! :) ()

uiu

Tak opět půjdu proti proudu zdejšího hodnocení, protože víc než absolutní průměr v tomhle blockbusteru nevidím. Nějaký scénarista se v sobotu večer nudil u televize a zrovna dávali Zdrojový kód z roku 2011. Tak ho napadlo udělat film o hrdinovi, který se vrací v čase, kdykoliv je zabit a jako jediný si pamatuje, že se čas vrátil a dokáže se tím učit z chyb a dojít až k cíli. Namísto teroristy, co chce vyhodit do povětří vlak tu máme mimozemšťany sužující naši zemi a namísto Jakea Gyllenhaala máme Toma Cruise. Stejně jako ve Zdrojovém kódu tu má hrdina svou osudovou lásku, do které se zamiluje a snaží se ji zachránit. A protože teď frčí robotické obleky, proč bychom do nich hrdiny neoblékli a nepřidali pár bum bum a pif paf. Neustálé vracení se na začátek a procházení situací, co jsme již viděli mě unavovalo, stejně tak nucená romantika mezi Cruisem a Emily Blunt. Rozhodně to není film, který bych si pustila podruhé a jako sobotní megafilm na Nově s 20 reklamami si nic víc nezaslouží. ()

elanius

(105/2014) / Takto to vyzerá ak sa nápad podarí aj náležite využiť. Možnosti, ktoré time loop motív ponúka boli konečne využité na maximum. Plus dokonalý kasting, okrem hlavných stars zaknihoval Bill Paxton. Čistý filmový refreshment. (9/10) ()

tomxxx

Tak tohle byla jízda. Jednoznačně zařazuji mezi mé nejoblíbenější sci-fi. Na pořádný akční nářez, s kvalitním příběhem a výborným obsazením, jsem čekal dlouho a ono stále nic. Oblivion to loni krapet zachránil, ale nebylo to až tak super, jako Edge of Tomorrow. Návod, jak vyrobit tak neskutečné obrazové porno, je jednoduchý. Vezměte film Groundhog Day, přidejte hodně robotů a mimozemšťanů, hlavní roli přidělte Cruisovi a nabušený kočce (co musí být bloncka, jinak to prostě nejde) a máte film, co vám vydělá pěknej balík. ()

ywo666

Tak tie chválospevy mi trochu pokazili zážitok. Čakal som, že sa pritom poseriem. Neposral som sa. Ale aj tak je to v kategórií akčné sci fi výborný kúsok. S opakovacími sekvenciami sa vysporiadali veľmi dobre. Začiatok je síce trošku slabší ale potom ma príbeh úplne dostal. Technická stránka je super, ale niektoré akčné scény by som ešte doladil. Emily je sexi a drsná zároveň a verím že jej akčná kariéra bude ešte pokračovať. Škoda úplného konca. To si mohli odpustiť. 4 a pol hviezdy. Chýbali detaily aby som dal plný počet. Bohužial chýbali. ()

Pavlínka9

Po celou dobu snímku mi jela v hlavě otázka - po kolikáté to již je???? To muselo být k zbláznění. Více než "časová smyčka" mě v tomto filmu zaujalo "to" zlo, které napadlo Zemi a dlouho nebylo ve filmu ukázáno :) To je to, co mě napínalo nejvíce a většinou to takhle u mě je :) Těšila jsem se na to nejvíc a byla jsem spokojena :) Mimikové pro mě byli něco neskutečně děsivého, co zlikvidovalo lidstvo během vteřiny a nikdo nevěděl jak na ně...To bylo to, z čeho jsem celou dobu měla hrůzu... :) Jako pár lidí tu - ano, také jsem se po určité době dívala na hodinky, ale i tak mě svižnost a přehlednost filmu udržovala v neustálém napětí, co se bude dít dál...Bylo to k zbláznění a dvojice Cruise/Blunt byli skvělý pár a byla jsem ráda, že jiné hlavní postavy, tam již nefigurovaly. Efekty skvělý - k tomu není prostě co dodat a ničení lidstva je klasika, která zaujme téměř všechny...Jen po pravdě - ten závěr jsem nečekala..Nebo spíš jsem ho ani nechtěla ;) ()

Triny

Čekala jsem moc... :( Po všech těch trailerech a komentech a procentech tady jsem prostě asi očekávala mnohem víc a tak zřejmě nevědomky snižuju hodnocení. Námět pěkný, ale nic nového (i když nově a řekněme "věrohodně" vysvětleno, proč k tomu "kolotoči" došlo, i tak mám ale spoustu doplňujících dotazů proč a jak to..). Snad až na to kouknu znovu s odstupem už bez přehnaných očekávání, najdu si tam svoje a nebude mi to připadat jak další ohrané sci-fi s emzákama... :( (1.12.2014) Takže rok se s rokem sešel a jak jsem si před čtyřmi lety předpověděla, upravuji hodnocení ze tří na pět hvězd! Je to prostě pecka! Obdivuji hlavního hrdinu, začínat pořád znova a znova a znova....... ()

romajz15

Blockbuster jak má být. Žádné díry ve scénáři, skvělé efekty, úžasná hudba a zářící Tom Cruise. Po Godzille druhé velké překvapení roku. Očekával jsem velký hit s promyšlenou zápletkou, ale dostal jsem ještě mnohem víc. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc si uvědomuji, že opravdu není co vytknout. Pěkné plus je i něolik komických scén pro odlehčení a Emily Blunt (předtím jsem o ní neslyšel) je překvapivě také velmi charismatická. Pokud se zamyslím a vezmu v úvahu, že miluju sci-fi s promyšleným námětem, tak jsem našel top film. ()

Maik22

Wow, to snad není ani možné. Ještě teď nemohu uvěřit, že jsem viděl zázrak a zároveň další TOP TEN mých oblíbených. Jsem rád, že jako jeden z mála (či mnoha) jsem mohl navštívit tuto předpremiéru filmu a ty prachy fakt za to stály. A nad čím se tady vlastně rozplývám? Ano, je to herecký výkon Toma, ano je to sexy buchta Emily Blunt a ano je to zábava, hudba, kamera, střih, akce ...... víte co??? .....koukněte na to raději sami !!! Nebudete litovat. ()

hroubek

Nebudu zapírat, že jsem hodně, ale opravdu hodně spokojený a proto je také velmi pravděpodobné, že tento komentář opět bude delší, než je obvyklé, ale co se dá dělat. První řadě bych chtěl opět poděkovat studiu Warner Brothers, jelikož mě tento rok ukazují, že se nebojí výzev, a to je pro mě jako pro diváka ta nejlepší zpráva jaká může být. A já jsem jim za to hodně vděčný. Už při prvních zmínce mě film zajímal a to měl ještě původní název All You Need Is Kill. Tento název by k filmu seděl malinko lépe, než Edge of Tomorrow, ale ve výsledku o název tak nejde. Jde o to, že mě zaujal hlavně příběh, který je kombinace Na hromnice o den více a Hvězdné pěchoty. Takhle nějak zněly první zprávy a moje očekávání bylo obrovské. Pak přišly první obrázky s Tomem Cruisem a Emily Blunt v obleku a já jsem slintal blahem, ale také jsem si říkal, aby z toho nevylezla nějaká přepálená blbost. A najednou byla první ukázka a já věděl, že to musím vidět, i kdyby byly sebe horší recenze. A jak už Vám nejspíše došlo jsem hodně spokojený. Doug Liman natočil prvotřídní akční sci-fi film, který se nebojí ukázat svoji chytrost a neustále překvapovat. A díky tomu, že nás film neustále překvapuje, tak bude vyčnívat nad svojí konkurencí, která pojede ve svých zajetých kolejích a předvídatelnosti(Transformers). Je nádherné sledovat, že Liman pochopil jak správně s příběhem naložit a díky tomu budete několikrát sedět s otevřenou pusou a s očima dokořán a bude napjatě sledovat co bude dál. A jelikož film neustále překvapuje, tak několikrát budeme hodně překvapeni s tím, čím na nás režisér vyběhnul. Dále bych Limana pochválil za to jako správně dávkuje humorné scény a že jich je kupodivu dost a příjemně to vždy oživí danou scénu, než zas zvážní. Také mu nedělají problém intimní a emočně vypjaté scény, kterou jsou sice většinou naznačeny, ale to bohatě stačí, jelikož když se zaměříte jak po sobě dané postavy koukají, tak to mnohdy řekne více, než tisíc slov. Co se týče akce, tak té je tady spoustu. Skoro celá půlka filmu je jedna velká akce. A Liman jí zvládá skvěle, protože je perfektně udělaná, má parádní triky, je špinavá, brutální a vyvíjí se s příběhem, takže neustále je v ní něco nového a prakticky nikdy nevíme jakým způsobem se bude postupovat dál. A když už si myslíme, že to víme, tak Liman udělá změnu a jedeme znovu a jinak, což je prostě perfektní. Hodně mě překvapil začátek, který jsem opravdu nečekal. Věděl jsem, že nějak musí připravit půda pro příběh, ale že to udělají takhle. Klobouk dolů. Pak už se jede jako po másle, a než se nadějeme vidíme závěrečné titulky, po kterých jsem si to chtěl dát znovu. Tom Cruise tady předvádí parádní výkon. Jako herce ho mám hodně moc rád a taky se mě líbí v jakých filmech hraje a zrovna v tomto případě si odehraje všechny své polohy. Od slabocha, libové frajírka přes zlomeného muže až ke správně zocelenému hrdinovi, který udělá to co má, i kdyby to byla poslední věc co udělá. A Cruise zvládá všechny polohy parádně a hlavně v celém úvodu mě hodně nečekaně zaskočil a to více jsem si pak mohl vychutnat jeho celkovou proměnu. Emily Blunt je perfektní a její role Full Metal Bitch mě nadchla. Její výkon je chladnější a v určitém momentě chlapštější, ale na druhou stranu v určitých civilních momentech je z ní cítit ženská křehkost a to se mě hodně líbilo. Navíc se mi líbilo, že mezi ní a Cruisem to není typická romance, ale nádherně vybudovaný vztah, který každý den začíná znovu a znovu a pořád dokola. Bill Paxton a Brendan Gleeson předvádí pěkný výkon, který pomáhá příběhu a nezkazí žádnou scénu. Kdybych měl napsat všechny scény, které se mně líbily, tak bych psal až by mě krvácely prsty, takže se zmíním jen v náznacích první bitva, trénink, učení se z vlastních chyb a pokus o jejich nápravu,opuštěná chata, scéna s karavanem, přehrada a samozřejmě konec, který má všechno co má správně epický konec mít. Na hraně zítřka je parádní velkofilm, který je krásně udělaný a taky má něco do sebe, takže to není žádná hloupá podívaná, na kterou za pár dní zapomenete, ale je to film, který si budete pamatovat a budete ho chtít vidět znovu. PS: Trochu mě zklamala závěrečná písnička u titulků, jelikož neseděla s celkovou atmosférou filmu a působí jako pěst na oko. Mnohem lépe by tam seděla, ta písnička jak zazněla v trailerech od Fieldwork This Is Not the End. PPS: Po pár projekcí mě už závěrečná písnička vůbec nevadí. () (menej) (viac)

marie.en

Epické a parádní bezpochyby. Efekty super, Emily Blunt famózní. Cruise je prostě klasický Cruise, tentokrát asi i lepší a pokornější než jindy. Mám trochu pocit vykrádání Zdrojového kódu, ale to je asi v pořádku. Za konec tradičně Hollywoodský bez jediného překvapení trošku snižuji hodnocení. Stejně tak za lehce nudný začátek. Jinak nemám výtky. ()

Kerion

Na hraně zítřka řadím mezi filmy od kterých sice už očekáváte kvalitu díky trailerům a šeptandě, ale zážitek při projekci vysoko nastavenou laťku ještě překoná. I když využije scénáristické či dramaturgické zaběhlé postupy (použité minimálně již jednou v jiném filmu), ale zapracuje je správně a obohatí film v rámci žánru, takže z toho vyjde zábavná akční jízda. PS: Díky Warner Bros. a hlavně Moviezone za možnost vidět tento film v kině s předstihem. ()

Yoda sama

Ja som ani nevedel, že 70. výročie vylodenia v Normandii oslávim s filmom, ktorého prvé minúty sú paródiou na druhú svetovú- zlo prichádza zo stredu európy a je len na američanoch, aby sa vylodili vo Francúzku a zastavili nepriateľov :) Je absolútne bezpečné už teraz vyhlásiť, že tu máme najlepší blockbuster roku a to nielen vďaka tej energickej akcii, skvostnému vizuálu a výživnej réžii s presnými hercami. Má to hlavne aj mega A-čkový, skvostne deravý ale zároveň úprimne okázalý scenár ktorý naplno využíva potenciál. Je to proste pecka v každom ohlade. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)