Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

enyama

Přes různá úskalí se mi konečně podařilo tento snímek shlédnouti. Sice jsem slyšela všemožné pozitivní ohlasy, ale i ty film překonal!!:-) Vřele doporučuji. S lehkostí a humorem je podán smutný příběh, ovšem s smutným příběhem to jen začíná :-DD ()

Paity

Velmi vydařený film, který boří jistá filmová tabu, zejména v tom, že hlavní hrdina je naprosto nepohyblivý/postižený a pomáhá mu muž z ulice, který jím navíc do jisté míry pohrdá. Už jen tohle spojení je úchvatné, stejně jako to, že to perfektně funguje. Ocenit musím i herecké podání obou hlavních protagonistů, kteří skutečně září. Mělo by patřit do každé filmotéky. ()

Ratherfly

Nikdy bych nevěřil, že dvoumetrový, naturalizovaný žabožrout v barevném provedení mocca kávy zahuštěné do půllitru vojenským globinem, sebevědomím náctiletého hiphopera ve vrcholící pubertě a chováním řeznického psa mě dokáže dvě hodiny bavit, aniž bych v průběhu nezačal přemýšlet o užitečnosti regulovaného odstřelu a rozšířením členské základny dělnické strany. Je pravda, že v několika málo momentech mi jeho "vytříbený jemnocit" v přístupu ke všemu a ke všem mírně zvedl mandle, nicméně sranda musí být i kdyby babinu věšeli, takže veskrze jsem se řezal na pohovce a tiše učůrával do trenek. ()

EKLEKTIK

"Víte, líbí se mi ta výzdoba, hudba. Je to pěkný, ale asi to tu nekoupím." Dramedie, ve které komická scéna přijde na řadu vždy, když její děj začíná pomalu drhnout. ()

Miller

Film, který vás donutí plakat smíchy už ze začátku, při písni "September", poté ve scéně v opeře, a ještě jednou, když Driss holí Fillipa. Krasný film, který rozesměje, i dojme. "Kdo se nehejbe nemlsá.......Ale s váma, to má úplně novej [[smích]], novej rozměr" Rotten Tomatoes: 93% | FDb.cz: 90% | kfilmu.net: 87% | IMDb: 86% | Kinobox: 87% | průměr: 89% ()

kolemjdouc

bravurně natočený film jehož remake v roce 2017 američané pokašlali a ještě si to dali na festival.Tohle je originál se všemi nej! Scénář kamera režie herci....Všechno ostatní je plagiát!Nepovedený.Tečka. ()

bloodline

Áno, trvalo dlho kým vyhýbanie konečne ustúpilo a zhmotnená realita dala za pravdu tým všetkým odporúčaniam. Intouchables predviedli krásnu oslavu života na pozadí ťažkého osudu. Ten dali pocítiť iba jemným spôsobom. Namiesto žmýkania sĺz a osoplených servítkov servírovali jeden pozitívny moment za druhým. V tej chvíli človek zistí ako jednoducho smiech a dobrá nálada lieči. Zotiera rozdiely, hendikepy, dá zabudnúť na starosti. Esencia filmu tkvie v emóciách a nepoznám krajší pocit, ako sa nimi nechať uniesť a prežiť tie dve hodinky umeleckého opojenia s blaženým úsmevom. Život je krásny a Intouchables sú filmovým dôkazom. ()

ondrula

Krásnej film o vztahu znuděnýho boháče-paraplegika a jeho živelnýho pečovatele, kterým je čerňoch z podsvětí. Vzniká tak spousta milých a skutečně legračních scén, protože ti dva se začnou mít rádi. Blbnutí s vousama nebo scéna se zesměšňováním klasický hudby mi přišly vyloženě geniální. Rozdhodně doporučuji úplně všem. ()

Sasanka20

Opravdu originální film, který má blíže ke komedii než k dramatu, což se mi vzhledem ke zpracovávanému tématu líbilo. Zprvu se mi do něj ani moc nechtělo, ale hned po prvních minutách jsem poznal, že se bude na co koukat. A taky že bylo! Hlavní hrdinové spolu vytvořili vynikající herecký pár a společně se (alespoň z mého pohledu) zasloužili o zrození nové filmové senzace roku 2011! ()

Yarushka

Ze začátku jsem čekala něco na styl Taxi nebo zrychleného Drive...Nakonec se to vyvinulo v dojemný příběh se spousty povedených joků. Nečekala jsem, že mi Omar Sy tak rychle přiroste k srdci...to ten jeho kouzelný úsměv a smysl pro humor byli nejspíš důvodem proč. Prostě jedna krásná báseň plné nádherné hudby a s úžasným příběhem navíc podle skuteč.události. ()

Itar

Jak snadno by se dalo v případě tohoto námětu sklouznout k trapnosti a nevhodnosti celkově. Francouzi ovšem tentokrát dokázali, že to jde i nenásilnou, mile působící cestou. Chemie mezi ústřední dvojicí (a vlastně i zbytkem personálu) funguje na jedničku. Místy se budete kácet smíchy, jindy se film s lehkostí sobě vlastní přesune do vážnějšího nádechu. Celé to však uběhne neskutečně rychle a vy... si to pustíte znovu. Tleskám režisérům, scénáristům, hercům a v neposlední řadě také Einaudimu, který podkreslil celých 108 minut výraznou klavírní stopou, která funguje také na jedničku. ()

Schuldiner

Milý, nevtíravý, lidský, vtipný a s minimem klišé. Bavilo mě to od začátku do konce. Nejvíc jsem se asi zasmál při návštěvě opery :-) Momentálních 93% je možná přehnaný, ale v tomhle případě je mi to celkem fuk. ()

agass

Netvrdím, že Intouchables je po právu v první dvacítce nejlepších filmů, ale narozdíl od Warriora si místo v první stovce určitě zaslouží, a to z min. dvou důvodů. Opravdu skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů a výborný scénář, který diváka jak dojme, tak pohladí po bránici. ()

Xavi6

Nelze vyjádřit slovy. Síla filmu je na tak obrovské úrovni, že nelze popsat! Člověk viděl už tolik dobrý a kvalitních filmů, ale pokud neviděl tento, tak přišel o asi jeden z největších zážitků (u mě to tak bylo. Hudba, herci, prostředí, téma, děj, prostě fantazie, opravdu to nelze ani popsat. ()

Doom351

Nikdy dřív jsem francouzské filmy nesledoval .... Ale rok 2011 si pro nás přichystal hned dva naprosto úžasné francouzské filmy a to Intouchables a Kluk na kole ... Ale zpátky k Intouchables. Philippeho který díky ochrnutí nemůže dělat věci jako dřív a stává se introvertem kterého nebaví život, navštíví Driss, mladík který se uchází o práci sociálního pracovníka. Právě Driss ukáže Philippemu že život může být krásný i z invalidního vozíku. Film je plný emocí a postavy si tak zamilujete že nebudete chtít aby film jen tak skončil ... Černý humor se k filmu opravdu hodí, hudba je naprosto famózní a hercům sedla role naprosto neskutečně. Z filmu jsem byl opravdu nadšený a dokonce i když teď o tomto filmu píši mě nenapadá žádný zápor nebo nějaká chybka která by mi film kazila ... Za mě 5*. ()

Marrty3

ANO, děkuji ! Po dlouhé době, můžu s klidným srdcem dát filmu 5*****. Tohle je pro mě opravdu dokonalé dílo. Film, který mě vážně bavil, odsýpal a měl ráz. Neuvěřitelně krásný příběh o lidskosti natočený podle reálné předlohy. Oba žánry , komedie/drama, jsou tu skvěle zastoupeny. Vtip střídá srdcervoucí scény. Chvílemi jsem se smál, až jsem brečel a pár minut na to jsem byl emočně naprosto dojat. Tento snímek mě dostal v každém ohledu. Neuvěřitelně silný a grandiózní zážitek. Herecké výkony Françoise Cluzeta a Omara Syi jsou famózní, oba se do své role ponořili a zahrály ji na 110%. Tohle je snímek, který rozhodně stojí za shlédnutí, protože filmy takových hodnot jako je tento, se netočí každý den,měsíc a a ani rok. ! Trefa do černého. 5***** ->100% ()

Sufferer

Francúzsky bojkot pretekov do suterénu zábavného žánru je v skutočnosti bránicu dráždiaca sonda do netradičného priateľstva s presahom do ťažkých sociálnych drám, kompletne očistená od sentimentu a humor zakladajúca na všakovakých kontrastoch. Každý deň sa naozaj nevidí, aby sa misky váh kombinovaných žánrov stretávali v horizontálnej rovine a do seba na milimetre presne zapadali a aby postavy v komédii prechádzali poznateľným vývojom a mali ľahko obhájiteľné motivácie. Samostatnou kapitolou snímky je Omar Sy, ktorý sa svojej postavy chopil s takou chuťou, až máte chuť okamžite vidieť pokračovanie. ()

tterez

Intouchables je jednak nenásilným ztvárněním tragické situace, ale i skvělou ukázkou toho, jak jde život líp, když se k němu člověk staví pozitivně. Když už nic jiného, tak vám tenhle film zvedne náladu. Takové scénáře bych chtěla vidět na plátně častěji. Navíc jsem to viděla v původním znění a mělo to tak pro mě ten správný francouzský šarm. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)