Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

Jadro_pudla

"Handicapovaní lidé nepotřebují někoho, kdo je bude litovat; někoho, kdo jim bude sloužit; ale někoho, s kým zapomenou na své postižení." ()

zero_zelo

nejspíš si budu muset dát film ještě jednou a jinak a jindy. po mnoha doporučeních a komentářích "tak sem se dlouho nezasmál a zároveň nezaplakal" sem si dala odstup od vlny nadšení, nepodléhat. a stalo se, co často se stává... vůbec nic. zádný plácaní do kolen, žádný zasádně posmrkaný kapesníky. film je to jednoznačně příjemnej. romanticky dojemnej. sílu lidskosti a naděje tomu dává známka "true story". nepochybně nutno vidět. ale mám zvláštní pocit, že ač se to nemá tvářít jako sociální drama a emo-otvírák, tak je tomu přesně naopak. jak chudý černoušek k osvětě přišel a kvadruplegický poeta smysl života našel aneb život je krásnej. a všichni by chtěli vyběhnout do ulici a pomáhát prvnímu vozejčkáři, kterýho potkaj. člověk se krásně nechá kolébat na vidině, že by to tak mělo bejt. ale zase musím ocenit, že mě tvůrci ušetřili patosu vyprošťování černouška z ghetta a spáru zla ulice, ač se tak stejně velice nenásilnou formou. (a podprahově přemejšlím, proč asi v dnešní době zvolili "hrdinou" černouška... byť na konci filmu s klidem možno vidět, že skutečnej hrdina kolem afriky tam možná proletěl letadlem. nemá to nic společnýho s rasismem, spíš s pocitem vnucování mi něčeho... ) ()

vlk++

Paříž, rychlá jízda v Maserati, policie... a pak už výborně natočená jednoduchá dějová linie, ve které se protne osud ochrnutého aristokrata a černocha z předměstí. Spousta dobrého humoru i hereckých výkonů. Bravo francouzské produkci, dávám 4* a doporučuji. Škoda, že to minulo naše kina a DVD s českým dabingem také nehledejte. ()

opiumka

Nádherný film o přátelství. Je vtipný a dojemný zároveň. Dlouho jsem neviděla takhle upřímný film. Není divu, že má 90%. Omar Sy jako společenská pijavice, která prosvítí a oživí všední den invalidy je výborný. Francois Cluzet jako výše zmíněný invalida je také výborný. Ve všech směrech povedené drama-komedie. ()

Joshua2121

Moderná adaptácia Al Pacinovej oskarovej drámy, vôňa ženy. Stretnutie dvoch rozdielnych charakterov uznávajúcich rozličné hodnoty. Jeden zrelý, múdry avšak vďaka hendikepu rezignujúci život žiť, druhý plný radosti a chuti do života, avšak neskúsený, spontánny, ulicou vychovaný. Oba filmy sa nesú v rovnakej línii, nenudia, ani sa nesnažia diváka híčkať silnými momentami. Proste plynú, ponúkajú myšlienky na zamyslenie a diváka nechávajú relaxovať a zároveň premýšľať nad krásou a hodnotami života. Kto nevidel Scent Of Woman, tak Intouchables zhltne aj s navijákom. Aj kvôli tomu, že to režisér postavil na skutočnom príbehu a vyladil podmazom od šikovného Einaudiho. Ja sa prikláňam ku Al Pacinovej klasike, ktorá si ma získala asi aj preto, že bola natočená skôr.(80%) ()

janeczek

Netěžko říct, na jakou "cílovku" tato francouzská rádoby povznášející etuda ála May Fair Lady tak trochu jinak mířila. Středněproudý divák zaplesal něco ve smyslu: "Ach, není svět jen čenobílá nuda" anebo "Dobří lide ještě jsou!" ....a pak si nazul papuče a odšoural se do postele. Ráno je totiž neúprosné a bude muset zpět do reality všednodennosti. Tak nějak je to celé předvídatelné, neprokreslené, už stokrát omleté klišé pro ty, kteří asi mají v poslední době hodně těžké životní údobí, zemřela jim fenka Lucy-Lee, nebo třeba mají povšechně neuspokojivý sexuální život manželský. Prostě všechny ty, kteří si buď potřebují "pozdvihnout náladu" nebo si "jen tak odpočinout". Nedotknutelní jsou silně přestylizovaný, hodně černo-bíle vytmavený snímek s archetypy dobrých a zlých postav, což celý film naprosto sráží do druhé ligy. Zabte mě, ale nejde to pod kůži. O hlavním hrdinovi se dozvíme nejvíc hlavně ve scéně "noční, zhulené vyjížďky podél Seiny", kdy divákovi poodhalí své 13. komnaty...a ten teprve začne mít postavy rád. Vážně, plánoval pan režisér udělat jen další politickou agitku o tom, jaké by to všechno mělo být? Mně totiž v paměti zůstane jen klavír Einaudiho v soundtracku. Povznášející na tom celém je pak snad už jen prolog (který musím však brát jen jako metaforu bezstrarostnosti maskované za bezmoc) a "paraglidingová scéna" (protože ze zkušenosti vím, jaká křidla i nezdravý strach dokáže paraglide nahnat). Sumasumárum, museli jste se tu všichni zbláznit!! Forrest Gump je taky slaďárna a útočí na city mas, ale je v TOP10 přeci jen právem! Doufám a věřím, že čas tohle ne špatné, nicméně vůbec ne brilantní "lidské drama" pošle tam, kam patří. Do průměru! ()

Dataminer

Geniální. Nic jiného nemohu napsat. Když film skončil, tak jsem se cítil skoro podveden, že skončil tak brzy. Kdyby byl o další dvě hodiny delší mě by to nevadilo, protože se mi na něj tak dobře koukalo. Než jsem jej vyděl tak jsem byl k vysokému hodnocení skeptický, ale francouzy opět jednou dokázali, že když chtějí umějí natočit neskutečně vynikající filmy. ()

leto.sk

Ked sa už niekto mimo USA konečne rozhodne natočiť dobrý film, prečo sa drží stupídnych klišé americkej kinematografie? Je to síce príbeh podla skutočných udalostí, má síce celkom vydarené herecké výkony, a pár zábavných scén, ale tak strašne to chce byť in, až nie je, aspoň pre mňa iba za tri,,, ()

Mocca

Dlouho jsem neviděl podobný film,a tento jse opravdu vydařil. Driss navrátil chuť do života bohátemu Philloppovi,který snim zažil nejeden užasný zážitek,k tomu je film doprovázen skvělou hudbou.Cit a vášen to jsou dvě slova které k tomu to filmu patří.Některé scény jsou k popukání např.stříháni Phillippa Drissem.Kdo neviděl měl by to napravit. ()

endoskop

K Nedotknuteľným som sa dostal len náhodou, ale oplatilo sa. Úvodná predtitulková scéna ma svojou atmosférou a humorom dokonale prikovala k filmu. A humor pokračoval ďalej. A ďalej. Tak dobre som sa nezasmial už dlho. K tomu vážne vynikajúci herci, ktorý svojími výkonmi bez problémov zahanbia kolegov z USA. A to všetko odohrávajúce sa na pozadí pekného príbehu o nedotknuteľnom priateľstve dvoch rozličných svetov. A už som spomínal tú vynikajúcu atmosféru? Filmu by sa dal vytknúť jedine ak trochu slabší scenár, ale všetky jeho klady to prebíjajú. Jedna z najlepších dramokomédii a úžasný filmový zážitok. ()

ragtime

Áno, je to podľa skutočného príbehu. Áno, pravda bola prispôsobená filmovému jazyku. A áno, je to dokonale dojímavé, ale neždíme z nás emócie nasilu, ale jednoduchým podaním čistého priateľstva. Počas celého filmu sa v ovzduší vznáša napätie z neistého konca a pomedzi tým sme bombardovaní scénkami, ktoré sú inteligentne vtipné a človek plače smiechom. Bola to rozprávka, ktorou si ešte niekoľkokrát spríjemním život. ()

raadec

Takhle to dopadne, když si kvadruplegik vybere za ošetřovatele držkatého černocha s kriminální minulostí. Navíc mám velkou slabost pro zrzky. ()

Sekacik123

Úžasné, famózne a grandiózne, nedá sa to ani slovami popísať tento film. Je to dokonalosť sama osebe. Tento film sa u mňa radí hneď na druhé miesto po filme Leon. Tento film musíte proste sledovať zo zatajeným dychom a prežívať to s hlavnými hrdinami, klobúk dole !!!!! ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)