Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

Coliseum

Brnkání na strunu sociálních rozdílů, který se, pod tíhou lidského osudu, stírají. Zůstává přátelství (závislost?), oproštěno kastování. Dějové schéma je od začátku předvídatelné, o tom není sporu, vlastně je to prachsprostej citodrnkal, schovávající se za skutečnou událost (sic!). Bohudík, nejedná se o Americkou továrnu na servírování pathosu s dojemností, to je vážně k dobru věci. A mít snímek o půl hodiny delší stopáž, ta zrzka podlehne, to ti řikám! ()

Kubi21

Po kratším přemýšlení a drobném váhání jsem neodolal a dávám tomuto veskrze pozitivnímu snímku plný počet. Není to úplně ozemmlátící komedie, ale úsměv a smích je upřímný, milý a téměř všudypřítomný. Herecky dokonalé od obou hlavních představitelů a i herci ve vedlejších rolích tomu dávají tu uvěřitelnost a pohodu. Co je pro mne ale největším kladem, je fakt, že tvůrci nešli cestou srdceryvného dramatu a i ty sentimentálnější chvilky jsou podány nenuceně a bez jakéhokoliv citového vydírání. Děkuji Vám všem ze země vína, dobrého jídla a skvělých filmů. Jen tak dál, ať pod křídly galského kohouta vznikají další takto pohodové snímky. ()

0sanny0

Po konci filmu mi v hlavě proběhla myšlenka "Proč ku**a nemůžu na čsfd dát tomuhle filmu 6 hvězdiček..!!!" Pro některé je to film, který hraje na city a jen se snaží se diváka dohnat k slzám. Nesouhlasím! Pro další je to dílo nasákle naivitou a utopií. Nesouhlasím! Když jsme u toho nenapadá mě jediná věc, která by mi na filmu vyloženě vadila. Příběh mladíka, který se snažil poflakováním protloukat životem až se neumýslně dostal k vynikající pracovní příležitosti. Dělat ošetřovatele ochrnutému Philippovi ho nejdříve nebavilo ale nakonec se pro něj práce stala koníčkem a jeho svěřenec nejlepším přítelem. Film je plně protkaný narážkami a černým humorem a v mnoha chvílích nevíte jestli pláčete smíchy nebo z lítosti. (Nejvíce se mi líbily narážky na moderní umění. Scéna kdy obdivují bílý obraz pocákaný červenou barvou za cca 41 000 euro..: "Za 50 babek skočím do Hornbachu nakoupím a namaluju Ti to taky.. když budeš chtít přidám Ti k tý červený i modrou!") Na filmu obdivuji soundtrack a smekám před Ludovicem Einaudi (byla jsem šťastná že konečně slyším jeho dokonalé dílo taky někde jinde než v reklamě na Hyunday). Co dodat? Podle mého názoru skvělý film, který stojí za to! PS.Vydržte, tu šestou hvězdičku časem dodám :P !!! ()

Lucius55

Velice příjemný film, který mě opravdu dostal. Na rozdíl od některých klišoidních amerických dramatů, která z člověka dojí slzy, tady jsem ten pocit umělosti a násilnosti neměl. Možná to bylo přirozeností francouzských herců, možná atmosférou francouzských filmů obecně, ale celý film mi tak krásně pohodově ubíhal... Brzy se na to mrknu znovu, abych zjistil, jestli filmu ublížil český dabing. ()

DJ Kritik

Nezaoberám sa tým, či je to fikcia alebo skutočný príbeh. Film ma zaujal jednoduchou dejovou líniou a nenásilným humorom. Bavil som sa a to sa ráta. V hlavnej úlohe tu nie je choroba, ale život a správanie ošetrovateľa, ktorý vystaval celý film. ()

Lexis

Bavila jsem se a hlavně při scéně v galerii, ale ta je jen jedna z mnoha. Einaudi mě okouzlil výbornou hudbou a možná i kvůli ní jsem přihodila ještě jednu hvězdu. ()

Vykuk

No hodnocení nechápu, film jakože dobrý, ale v podstatě o ničem, viděl jsem už na podobné téma lepší kousky, co k tomu víc říct, jen že po druhé to fakt vidět nemusím, hlavně proto, že depresivní filmy nemusím a tak na mě film i působil, přestože to Driss odlehčoval a celkem jsem se i zasmál, po konci filmu jsem prostě neměl dobrý pocit ani z filmu, ani z připomenutí, jak je život krutý atd. Jediné co mi vrtá hlavou, je název filmu, což je snad po prvé, kdy se nad tím zamýšlím. Oba hlavní hrdiny silně ovlivňovalo, vše co se kolem nich dělo, proč tedy zrovna takový název... ale dyť je to fuk, raději na to zapomenout:) ()

Petule3

Po dlouhé době film, u kterého se zasmějete i ukápne slza :). Líbí se mi, že je to konečně o něčem jiném, než všechny slaďárny na jedno brdo! Ústřední dvojice je zajímavá a kontrast mezi nimi mě baví! Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů poslední doby! ()

Sharleen

Tento film ma úplne dostal svojim príbehom, navyše podľa skutočnosti. Francúzi opäť raz dokázali, aké skvelé filmy vedia natočiť. Bolo to smutné, humorné a dojímavé zároveň, navyše plné vtipných hlášiek. Dve hlavné postavy nemohli vybrať lepšie, bolo im to ušité ako na mieru. Možno sa niekomu príbeh o dvoch ľuďoch z tak odlišných svetov, že odlišnejšie už ani nemôžu byť a o ich priateľstve zdá patetický, ale mne sa to páčilo so všetkým, čo k tomu bolo. Chytila ma už prvá scéna, bláznivá jazda v aute do nemocnice za policajného doprovodu a úžasného doprovodu hudobného od Earth Wind and Fire. A potešila aj ďaľšia scéna s EWF, kde Drisse tancuje a neskôr aj ostatné osadenstvo od Philippa, proste rozkošné. A neskutočne ma pobavila scéna, keď Drissovi pri odchode zvodná zamestnankyňa Philippa ozrejmila, že návrh na trojku s jej lesbickou priateľkou bol len vtip a Drisse na to so širokým úsmevom poznamenal niečo ako "tak sa tu majte, chlapi". Normálne mi takéto poznámky neprídu veľmi vtipné, ale tu ma to naozaj pobavilo. ()

Benzinka

Pro mě jednoznačně v mé osobní TOP 3. Úžasný příběh dvou absolutně odlišných lidí, který pobaví i chytne za srdce. Skvělé herecké výkony, úžasný soundtrack, zkrátka bezchybné. Už dlouho pro mě nebylo hodnocení tak jednoduché.. Pro mne osobně jediná škoda, a to, že poprvé to mohu vidět pouze jednou. 97% ! ()

unrocker

Člověk si říká co ho na tomto snímku může tak chytit za srdce že tomu všichni dávají tolik hvězd. No já už to vím, skvělý příběh podle života... vynikající a strhující hudba... skvělí herci... a prostě to člověka chytne a nechytí... :)) ()

rob_troy

Založeno na realistickým humoru a na takovým, kdy si lidi dovedou dělat srandu sami ze sebe. Založeno na emocích a naději k lepšímu zejtřku a k tomu, že špatné životní období se dá prožívat i s humorem a s úsměvem/smíchem. Tohle všechno tvoří společnost, lidi kolem nás, ti, co nás ovlivňují a kteří s námi tráví čas. Založeno na opravdových emocích a na opravdovém dnešku. Jestli vám to má něco sdělit, tak to bude otázka pro váš život. Pokud se cejtíte zle, přestaňte s tím, nikdy se nelitujte, to může jen opravdovej ubožák. Žijte tak, jak se má. Založeno na zkurveně dobrým příběhu o opravdovejch lidech a všeho shit happens. ()

Uberlord

Ono o tom humoru se dá polemizovat, protože pokud se vtipem zrovna netrefí do vašeho gusta, tak se moc nezasmějete. Já měl to štěstí, že jsem se dobře pobavil. Oba hlavní hrdinové mají něco do sebe a s každou další minutou si vás získají víc a víc... Plus tohoto filmu je, že na vás nebude zkoušet hru na city... vůbec ne. Normálně by jste od takového filmu čekali, že z vás bude tahat nucenou lítost. Ale zde je opak pravdou. Je to super film o tom, jak člověk, který postrádal smysl života, dal úplně nový smysl života někomu druhému, kolem koho všichni chodili po špičkách a tiše jej litovali. Povedený! ()

RigorMortis

Najprv som mal averziu voči tomuto filmu podľa "skutočnej udalosti", no... Tento film ma oslovil, úprimne pobavil a obohatil. Skvelo stvárnené úlohy, perfektný humor a pekné spojenie dvoch zdanlivo protikladných svetov. U mňa TOP. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)