Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiálny text distribútora)

PetkaW.

Od filmů podobného ražení, s tak silným příběhem, natočených (víceméně) podle pravdy, by člověk čekal, že ho nějakým způsobem zasáhnou. Ale tady nastává hlavní a největší problém - Lovelace je naprosto plochý a nevyvolá ve vás prakticky nic. Film je po technické stránce zpracovaný dobře - dobové oblečení, účesy, vybavení i hudba jsou skvělé. I přes veškeré mé skeptické úvahy ohledně volby herců (ano, myslím Amandu S.), to klaplo i tady a ona byla výborná jako vždy (když jste si odmysleli ty hnědé vlasy). Sheron Stone byla také téměř k nepoznání, jak je tu už několikrát zmíněno. Zajímavé je i různé prolínání časových rovin, i když to občas na diváka působí matoucím dojmem a chvilku mu trvá, než si uvědomí, co bylo před a po a zase před. Erotika byla v pozadí, což bylo pro mě trošku překvapení vzhledem k tomu, čím se Linda v té době "živila" a jaký podtitul má i samotný film, ale oceňuji snahu tvůrců, kteří se (nejspíš) snažili spíše ukázat druhou stranu zdánlivě dokonalého pozlátka. Sečteno, podtrženo - Lovelace není špatný film... ale není ani dobrý. Chybí mu onen náboj, jiskra, kvůli kterým mám většinu podobných, "natočeno podle pravdivých událostí", ráda. ()

peetriss

Přes téma a prostředí, ve kterém se odehrává, se Lovelace poměrně umně vyhýbá velkolepým okázalostem, což je jen dobře. Téma životního dramatu Lindy Lovelace, nucené násilím k hraní v pornofilmech a prostituci, dramatu podle skutečné události a životní zpovědi skutečné oběti, je natolik zasahující a vybízející ke shlédnutí, že nemohl ujít pozornosti. O to více mrzí, že samotný film nebyl zcela dobře zvládnut. Obsahuje sice několik vyhrocených a silných scén, ale jako celek je film jako osobní drama ženy, snažící se vymanit ze spárů mamonářského despotismu a ponižování, ne zcela hloubkový, zasahující a s chybějící gradací. Titulní role byla obsazena Amandou Seyfried, která mě dosud nedokázala přesvědčit o svých hereckých kvalitách ani sympatiích, ale musím uznat, že zde se snaží a omezená funkčnost filmu jako dramatu neleží vůbec na její hlavě, nýbrž pravděpodobně na malých zkušenostech režisérské dvojice s hraným filmem. Pokud je v Lovelace nějaká síla (a myslím, že ano), tak je to látkou, podle níž byla natočena, nikoli filmovým umem samotným. ()

Shimargh

Natočit naprosto asexuální film bez erotického náboje, který je o pornoherečce a zlomovém pornofilmu, je skutečně umění. Navíc když je to údajná biografie se o Lindě nedozvíme zhola nic. Filmový emerický průjem. ()

lucijelucije

Životopisné dramata mají svou autentičnost, takže víte, že suchost se u nich hledá zřídka. A. Seyfried byla v téhle loveraci úžasná. No jo, naivita udělala z Lindy první pornohvězdu ač mířila úplně k jiným cílum. Její příběh může být pro mnohé inspirací, jen dostat odvahu něco změnit. Věřím, že zpracování tohodle snímku nebylo úplně šťastné, mohlo se z takového velkého a silného příběhu dostat víc, ale na druhou stranu to bylo dost nenásilné a koukatelné. ()

Prochy38

V podstatě nevím, proč by někdo měl točit podobný film. Ale už se stalo. Nic to nemění na tom, že jde o jeden z nej výkonů, co jsem do A. Seyfried viděl. Parádní výkon. K tomu v kombinaci s nechutným P. Sarsgaardem a je to. Nešlo ani tak o to, o čem to je. To je zřejmé, ale herecky fakt koncert. Asi jsem to ale viděl naposledy. ()

Rufete

Velice zajímavá biografická filmová záležitost, která mi přiblížila mnoho nových skutečností, o kterých jsem neměl tušení. Život Lindy Lovelace rozhodně nebyl žádný med i přes vyložené filmové úspěchy. Bylo zajímavé dozvědět se něco o takové zásadní historické, leč děsivé, události ve světě filmu. Příběh o tom, kam se může ve špatné společnosti dostat krásná, mladá, křesťansky založená holčička. Amanda Seyfried je báječná herečka, v podobném stylu hrála i ve filmu Pokušení z roku 2009, kde se mi asi líbila ještě o něco víc. V tomto filmu ztvárnila kudrnatou a pihovatou Lindu také znamenitě, v intimních scénách vypadala skvěle. Přesto bych ji ale rád vídal v docela jiných filmech, tady je to mrhání talentem. Bez ní by film neměl zas takový úspěch, i já jsem na něj šel jen kvůli ní. Vlastně také kvůli Jamesi Francovi, který měl dostat rozhodně větší prostor. Kdežto takhle se jen mihl v pár scénách a to bylo všechno, nestačil ani pořádně zaujmout či upoutat pozornost diváka. Životní příběh Lindy Lovelace je skutečně drsný a nepříjemný, zacházení s takovým křehkým děvčetem se mi hnusilo a určitě nejsem jediný, kdo by Chucku Traynerovi namlátil. Peter Sarsgaard tuto roli zvládl perfektně, dokonale převedl hrůzostrašnou historii sedmdesátých let na filmová plátna. Krutý a nemilosrdný člověk, byl jsem rád, že ke konci filmu dostal, co si zasloužil. Takové chování nikdy nepochopím. Tak, hlavně že všechno skončilo dobře. ()

Kejf.

3 hvezdy jsou mozna malo, ale 4 by zase byly moc. Videla bych to tak na 3.5. Vic asi neni co dodat, nenadchne, ani neurazi. Dostala jsem vesmes to, co jsem cekala... ()

sona123

Bylo to neuvěřitelně nudné. Krásná a sexy lolitkovská Amanda a despotický Peter Sarsgaard holt film sami o sobě neudělají. Ano, bylo to životopisné, ale proč tak nudné? Pominu, že prolínání dějových, resp. časových linií bylo matoucí a zcela zbytečné. Čekala jsem mnohem, mnohem víc, a tím ani tak nemyslím sex jako takový. ()

Nethar

Asi docela zajímavý životní příběh, ale buď to nedává na řádný film nebo to nějak špatně uchopili, mě to dost nudilo, Amanda to nezachrání. ()

Marys

Ťažko sa mi hodnotí tento film. V krátkosti, nebavil ma. Zaujímavo vyhrotil, no zároveň bol vykreslený veľmi zvláštne. Najmä som nepochopil, prečo sa po chronologickom úvode uprostred objaví scéna s detektorom lži, ktorá nás opäť vracia do retrospektívny, tento raz popreskakovanej tak, že už sa v tom ani čert nevyzná, kde v deji sa nachádzame. Film sa snažil nevykresliť postavy čierno-bielo, no viac-menej ich nevykreslil vôbec. Nie tak, aby ma zaujali. ()

mira007

Životopisný film pro někoho, kdo se o tu osobu zajímá , ale jinak slovy NO A CO? Tak aspoň se Amanda ukázala nahoře bez.... trochu změna oproti Mamma mia :-) ()

Sygauras

Narazila jsem na to náhodou aniž bych předem věděla že to byl životopis. Přiznám se že mě zaujal ten název a byla jsem zvědavá. Příběh je o tupé krávě která se nechala dobrovolně zneužívat. Označit Lindu Lovelace za hezkou může jen zrakově postižený člověk, protože ta ženská je hnusná jak hnisavý vřed. A když se snažila na sebe dát mejkap aby to spravila, vypadalo to přesně jako když si na sebe hnusný vřed napatlá tunu mejkapu aby zakryl svůj ohyzdný ksicht. Amandy Seyfried mi bylo chvílema až líto, že si ji někdo dovolil srovnávat z tím hnisavým vředem. Namátkou jsem si pustila film Hluboké hrdlo abych si dokázala udělat alespoň nějaký obrázek o "hereckých" pornokvalitách Lindy Lovelace a řeknu vám že se mi z toho filmu (hlavně teda z té hnusotiny) udělalo vážně zle. Nechápu smysl tohoto filmu. Oslava krávy která byla hnusná, blbá a ještě navíc kurva a feťačka. Nedokážu pochopit zoufalost jakéhokoliv organismu, který by na něco tak hnusného chtěl vlézt. Pokud někdy odkryjí budoucí generace její hrob, bude v dokonalém stavu, proztože takovému hnusu se musí vyhýbat i červi. Jak mám hodnotit film založený který je o kurvě ? Amanda si asi zaslouží nějaké body, protože je dobrá herečka ale ten příběh je o ničem. ()

dezert

Je neuvěřitelný, jak moc může být film o pornu a prakticky ultranásilí být bezpohlavní. Neskutečně krotká adaptace (především) Ordealu, která jen velice decentně zobrazuje ještě tak ty nejmenší zrůdnosti, který jsou popsaný v knize. Čert ví, nakolik je ta knížka pravdivá (vlastně vem to čert), ale kdyby se jí režiséři a scenárista drželi nějak rozumně, mohlo z toho být fakt drama. Takhle je to pár vyzobanejch informací, navíc nepříliš zajímavě podaných. Sice ta snaha o ukázání dvojího pohledu je na první pohled dobrej nápad, ale ve výsledku je vlastně úplně zbytečná. I když by nejspíš měla pomoct hlavně druhé půlce, kdy se to všechno vyjeví. Navíc ten film vynechává moře důležiteýchh faktů, který dávají do kontextu scény ve filmu. Amanda Seyfried dělá, co může (a že hraje dobře), paradoxně je ale na Lindu Lovelace prostě až moc pěkná (protože skutečná Linda žádná suprkráska nebyla, dle mýho skromnýho názoru). Ale je nahá a to se počítá. Peter Saarsgaard je dobrej - a tak bych mohl pokračovat dál, protože všichni hrajou slušně. Pozitiva - boží soundtrack, slušně vykreslená atmosféra 70s, a legrační natáčení Deep Throat. Možná kdyby se celej film zaměřil jen na vznik toho filmu a jeho natáčení, a ne na Lindin život, celej film by byl rázem zajímavější. Na druhou stranu je blbý, že to místama vypadá jak televizní film (a mám dojem že kdyby se do toho pustilo třeba HBO, tak to bude mít mnohem větší koule). A navíc to vědomí, že ten film mohl být daleko, daleko odvážnější a celkově vybroušenější mě prostě štve. Možná kdyby to svěřili jinýmu režisérovi, možná kdyby to neschvalovala její rodina tak by to všechno bylo rázem o dost lepší. Slabší 3*. P.S.: Plusový body navíc za to, že je to točen na šestnáctku. ()

thunnus

Po přečtení wikipedie a několika článků, uznávám argumenty některých komentátorů, že se film od skutečného příběhu první porn star dost odchyluje, ale na druhou stranu, by mě zajímalo, jak by se tolik životních zvratů narvalo do tak krátké stopáže? Film hodnotím jako lehce nadprůměrný, oceňuji odvážnost hlavní představitelky i řadu hvězd, které tu mnohdy hrají štěky, spíš mě ale zaujala jeho hlavní myšlenka, chcete-li vyznění, poselství či pointa. Že svět porno byznysu a život pornohvězd není žádný med, je jasné každému, ale když si člověk uvědomí, že roste obrovským tempem a dle odhadů o něj nějak zavadila každá čtvrtá studentka, přivádí mne to k zamyšlení, jak se pak tyto ženy vrací do "normálního života" a jak se se svou minulostí pak vyrovnávají samy a jak jejich okolí. Film tohle řeší až na konci a ukazuje to jako součást té odvrácené tváře, mohl se tomu věnovat ale přecejen déle. Nechci, aby to znělo příliš vulgárně, ale to, že počet/procento "kurev se záznamy jejich prasáren" v společnosti roste tak rapidním tempem, bude mít jistě nějaké následky a život naivní Lindy je toho jakousi předzvěstí. Každopádně ten film na mě zapůsobil tak, že těch holek, kterých je plný internet, je mi ještě víc líto, mnohé trpí mnohem hůř než hlavní představitelka. ()

Florfila

Výborné vedlejší obsazení. To bylo na celém filmu asi to nejlepší. Ale Seyfried? No já nevím...nejdříve to vypadalo, že to bude založené na jejím vzhledu, ale pak se i tohle nějak zvrtlo. Ve chvíli, kdy si hrála u fotografa na přirozeně krásnou, rvala jsem si z té nepřirozenosti a umělosti vlasy... Co se postav týká, byly strašně špatně napsané... Vůbec nebylo možné vžít se do děje, nějak s nimi soucítit, nebo zkoumat pohnutky... Celkově mi přišlo, že se dívám na hodně špatný film z 60tých lech, nikoliv na film z roku 2013. A rozhodně to nebylo míněno účelově. Nejvíc ze všeho mi však vadila odtažitost od diváka. Pro mě největší zklamání tohoto roku... ()