Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Razzor_82

Velmi citlivě chladná akční romance, kdy se oba žánry dobře motivují. Scénář je tuctový o jedné pomstě ale skvěle herecky obsazený. Colin Farrell absolutně nepřístupný a Noomi Rapace zraněná životem utvoří skvělou dvojici, mezi kterou to tak nějak pomalu romanticky bublá jako pod pokličkou. Má to své mouchy v logice ale i tak se mi Arden Oplev trefil do vkusu. Nádherná doprovodná hudba ZAZ. 8/10 ()

aLCaP0Ne

Popravde som nevedel, čo môžem od Dead man downa očakávať. Výsledok ma milo prekvapil a tie skoro dve hodky ubehli pomerne rýchlo. Určite tento snímok nepatrí k tým, kde sa hrnie akcia za akciou, ale postupný vývoj, frázy a záverečné finále dávajú tomuto snímku určitý náboj, po dlhšom čase ma upútal aj Colin Farell aspoň pre mňa jedným z jeho najlepších výkonov + záverečný "hit" :) a.k.a. http://www.youtube.com/watch?v=VIyq4wQD1rU .. 80% ()

IronFan

No...nečekal jsem, že to někdy řeknu, ale začínám mít Colina rád. S Noomi vytvořili v poměrně poctivě zvládnuté žánrovce celkem skvělou dvojici - obsazení filmu se vyvedlo mimořádně, jen možná místo Howarda mohl být někdo jiný, protože ať už se snaží jak se snaží - připadá mi jako nějaký strejda, který vůbec nepůsobí strašlivým, takovým tím klasickým záporáckým dojmem. Možná bych to svedl i na scénář/režii, protože mu nedali nějaký prostor k tomu, aby si zařídil tu "nenávist" od publika. Jen kecy o činech minulých to nezachrání. Film hodně těží z povedené atmosféry a ústřední dvojice, kdy snad i Colin předvedl více emocí, než ve všech jeho filmech, které jsem doteď zvládnul. Jen jedna výtka - SPOILER - filmu chybí jen jedna věc - hořký konec, který by tomu dodal tu špetku, která tomu chybí k dokonalosti. ()

Franc1s

Tak proč nezkusit romantickou krimi,že? :) Ale hl.pár Farrell a Noomi, zahráli parádně. Zajímavě pojatý příběh o pomstě, rodině, gangstrech a do toho všeho dvojka zamilovanech. Občas ale už moc "prázdné" nebo naopak zbytečné dialogy,co jsem zapomněl během 1ms a ta délka filmu by mohla být kratší. Ještě,že tam zaspívala ZAZ a palec hore za to 5minutové finále.6/10 ()

Chosef76

Velmi vyváženě namíchaný koktejl akčního thrilleru a romantického dramatu. Ponurá atmosféra zde není vůbec na škodu, protože bezvadné herecké výkony ústřední dvojice vše skvěle osvěžovaly. Krásná hudba. ()

crackonosh

Dobré obsazení nezáživného filmu, ve kterém není moc napětí, akce ani romantiky. Celé to moc nedává smysl a nebýt Noomi Rapace, tak jsem to vypnul už po půl hodině. ()

Acrobat

Vyskytli sa pochybnosti, ktorý z Jeho učeníkov je najväčší...Možno rok čo rok na nás útočí z Ázie (hlavne Japonska ) spŕška demagogických, prvoplánových, zvrátených akože príbehov o glorifikácii pomsty ako cesty sebapoznania a očistenia. Ničotná alegória na Bušidó. Suchý Dán cez dvoch Maďarov v komornom a rozvláčnom tempe len tak mimochodom naznačí, že „prečo čakáš..bojíš sa že potom nič nebude...“ Duch vety rezonuje už v zbytkovom čase filmu. Plán Maďara, ktorý drží v zhode náhod a scenáristickom opornom pilieri získa filmové sympatie. Mannovsky používaná gradácia deja zaručí dusno v každej scéne, komerčný úsmev nehrozí, ani jedna strela nevyjde na psí 30-tok. Váži si postihnutých, pomalých, životom chudobnejších. Poleno si pod výborným zážitkom odpílil šikovný Dán kontroverzným a diskutabilným bozkom (nejde o G. Klimta). Padal Black Hawk, teraz padá Dead Man. Ja mu len ďakujem http://www.youtube.com/watch?v=AyIbYW9B8FQ a: kto je medzi vami najmenší, ten je veľký! ()

forkys

Začátek fajnovej, ale při čekání než se film rozjede mi padaly víčka. Čekal sem akčnější snímek se zajímavějším příběhem, todle mě moc nebralo. Poslední scéna mi přišla jako kdyby byla uplně z jiného filmu, celej film je takovej táhlej a pak nejdnou BOOOM, mrtvej maďar všude kam se podíváš. Moc jednoduchý, moc nudný. ()

Kenty

Ucházející, až na ten poslední masakr jednoho proti všem. Noomi ale zase ukázala, jaký herecký rozsah má, je úžasná ()

ER

Ne, není tak skvělý,abych dal 4 hvězdičky (např. vztah bosse Hoyta s Victorem je hodně plytce podaný),ale je dostatečně zajímavý svým pojetím a atmosférou. A taky je škoda, že se scénář nevyhnul finálnímu ratatatatata,bum. Rafinovanější konec s nachystanou léčkou by byl zajímavější. ()

E lan

Slušný akční film se zběsilým maďarským inženýrem Colinem a obstojnou Rapace. Za zmímku stojí i povedená hudba. Na druhé straně takto akční inženýr je jen těžko uvěřitelný... ()

netWoor

filmy, které jsem poslední dobou viděl s Farrellem mi připadají poměrně podobné ... docela zajímavý nápad, i slušně zpracovaný, ale ... nějak mě to nebaví a nevím proč ... resp. nudím se ... tady je to podobný ...docela pěkný, ale ... něco mi tam prostě nesedlo ... ()

kwaicheng odpad!

Viktor je Ir, Alfons je černoch, Beatriče rumunská cigánka, Pól američan a ten Vikotrův kámo hispánec. Všichni jsou v jednom gengu. Už to samo o sobě je vypovídající. Jak může taková debilita dostat 75% to nechápu. Máslovole Ferenč (hlavní hrdina) se tam prohání sem tam, kouká jak kdyby mu uletěly fčály.. i když to jsem koukal spíš já, páč jsem nevěřil že něco takového je v dnešní době ještě možné natočit. ()

bearmeedek

Tak akorát dobře nachlazená atmosféra. A i když se to zdá nepravděpodobné, tak ta přimíchaná nesmělá romantika tam zapadnula, jakoby ba to bez ní nešlo. Colin a Noomi hrají skvěle, i když většinou nemluví. ()

Inozuka

No, tak úplně mi to kecky nerozstřelilo .... o pomstě jsou určitě lepší filmy, i když je pravda, že Maďarů v nich je pomálu. Dead Man Down trpí zvláštní žánrovou rozkolísaností i tím, že se snaží až moc tlačit na temnou strunu. Dokonce i moji oblíbenci Farell a Rapace mi tu přišli jako celkem marní a měl jsem problém jim jejich role věřit. Scéna s přehráváním starého rodinného videa byla jako ukradená z Minority Report, finální scéna zase jakoby vypadla z nějakého osmdesátkového béčka s Stevenem Seagalem. A stejně jako Big Beara mě asi nejvíc zaujal starý zaoceánský parník zaparkovaný v nějakém opuštěném doku ... trochu málo na skoro dvě hodiny. ()

gemi

Ňouma Znásilňovičová a Kolin Dalekospolehlivý v thrilleru, který je minutu od minuty lepší a v závěru přímo Komandózně akční, jenže než se to rozjede, tak je to malinko unylé. Nedat tomu tři by byl hřích, ale na čtyři to není. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)