Bernie LaPlante je stále jednou rukou v cizí kapse a jednou nohou ve vězení. Manželka a syn jej opustili a ani v práci není bez problému. Když je jedné bouřlivé noci okolnostmi víceméně přinucen zachránit cestující z havarovaného letadla, raději se z místa neštěstí vytratí. Životní zkušenost mu velí zbytečně na sebe neupozorňovat. Televizní reportérka Gale Gayleyová chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého zachránce. Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber, jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Nejvíc mu vadí, že John získal odměnu. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. Je "proti jeho charakteru", jak mu řekne jeho přítel. Nicméně i Gale začíná mít jisté pochybnosti o pravosti oslavovaného hrdiny. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. Bernie celou ožehavou situaci vyřeší s nečekanou noblesou. Obraz hrdiny je zachován a jen profesionálka Gale pojednou neví, kterému z mužů věnovat svou přízeň. (oficiálny text distribútora)

pepa3rd

Film o tom, že opravdový hrdina může být ukryt i v tom nejnepravděpodobnějším člověku, o manipulaci lidmi a o moci médií, které určují způsob, jakým vnímáme svět. Velmi dobrý námět, scénář a vynikající Dustin Hoffman. Lepších 80 %. ()

Joeey

Jednoduchý a hlavně srozumitelný příběh bez velkých ambicí, který si bere na paškál chytlavé a mnohokrát zpracované téma. Ve srovnání s Městem šílenců spíš dojímavý než satirický film. ()

radek512

Pokud budeme jen trochu chytří nebude věřit všemu co je v televizi. Neuvěřitelný příběh bezdomovce,který ale není tak úplně jeho. Při filmu člověk vzpomíná na některé dramatické reportáže v televizi a přemýšlí co na tom sakra může být pravdy, proč by to nemohly být jen příběhy reportérů, které nemají s pravdou nic společného. ()

tranquill

"Buď nenápadnej, to je moje heslo..." Pro mne jeden z vůbec nejlepších filmů světové kinematografie. Skvělý scénář a jeho perfektní herecké ztvárnění spolu s emotivní režií stvořili nadčasové komediální drama! "Seš zatracenej světec!" ()

Psycho.R

Nějak nemůžu uvěřit, že byla doba, kdy se mi Geena Davis líbila. Vždyť už tady to není můj typ. Ale to je vedlejší. Hoffman a jeho podvodníček jsou tím charakterem, se kterým se jednoduše sžijete, je to sympaťák i smolař - přesně ta směsice, která zabere (viz. Rocky). Na páteční večer, když se nemůžete rozhodnout, který film, tohle je dobrá volba. ()

winstonik

Úplne najľahšie je zaradiť film do škatuľky "satira na prácu médií" alebo "metafora prehnitej americkej spoločnosti" alebo do nejakého podobného nezmyslu. Dobre sa s tým žije, človek zaspáva s príjemným pocitom, že je slušný a skromný dielik v mozaike. Tento film však nie je o médiách, ten je o nás všetkých. ()

dogma97

Musím ocenit originální (nebo alespoň neotřelý) námět. Co ale filmu škodí, jsou (především v druhé polovině) poměrně časté a hlavně únavné monology nejen hlavního hrdiny (většinou monolog chabě maskovaný dialogem, při kterém ovšem druhá strana mlčí). ()

Tominni

Muž, jehož krédo je stát stranou, do ničeho nezasahovat a nabýt vidět, zachrání cestující z havarovaného letadla, k záchraně se ale přihlásí někdo jiný. Co je tedy víc? Chtějí lidé pravdu nebo modlu? Zajímavé téma, ale jen lehce nadprůměrný film. ()

Nathaniell

Překvapivě hodně dobrej film. Dustin Hoffman byl skvělej, role Geeny Davis dokonale hloupá, celá zápletka byla mediálně možná lehce přehnaná (a možná že ani ne), ovšem čekal jsem v průběhu filmu zklamání od závěru. To nejenže nepřišlo, ale naopak mě konec MOC mile překvapil. Plná palba. 5* ()

MartyMcFly89

Pokud je Woddy Allen neurotik, co je potom Dustin Hoffman ve většině svých filmů ? Zde hraje sprostého váguse a my mu to věříme, protože je to Herec s velkým H a dokáže. Krásný film, mám ho moc rád. ()

gotham

Až příliš sentimentální film se skvělým hereckým obsazením, který střídá velmi povedené pasáže s naprosto zbytečnými a nudnými. Vzhledem ke jménu reřiséra a hereckému ansámblu jsem čekal něco více, chtělo by to ubrat trochu toho sentimentu a také minut, zejména závěrečná scéna za oknem mrakodrapu byla zbytečně dlouhá, stejně jako celý film. A ty baloňáky alias Columbo, děsná móda :-) 50% ()

Elessar.

Neprávom zabudnutá záležitosť a pritom samí fajní herci :) celé to funguje ako paródia na televízne médium. Ako šalejú davy a podobne :) A kde inde uvidíte Andyho Garciu ako vandráka? 😀 ()

Mr. Movie

Dávám 4* a půl navíc ze smutku v jakým to žijeme světě a že to je bohužel je pravda. Jdu si pustit televizi, no počkat má to vůbec nějakou cenu? Tak nakonec, aby to nevyznělo příliš pesimisticky, tak občas to smysl má. Dustine fakt dobrý. ()

rytir1

Chytlavé téma, vynikající Dustin, který snad nehraje v ničem co by nebylo dobré, kde by on sám nebyl výborný..u tohodle se musíte jistě pobavit, není co dodat..jen dodám snad kdo nepoznává malého Joeyho, je to budoucí Malarkey z Bratrstva neohrožených.-) ()