Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

filip333

Musím přiznat, že jsem byl velmi překvapen. O herectví ani jednoho, obzvláště Arnolda, si nedělám iluze, ale zde jsem byl překvapen a to hlavně Schwancíkem. Je třeba také pochválit slizem oplívajícího Jima Caviezela, až budu mít firmu, určitě si ho najmu jako supervizora. Film mi utekl celkem příjemně, akorát Håfström se již po xté nepřetrhl. Nevím co měl být Arnold za kulometem. Vzpomínka na Komando? 70% ()

blekekeke

Tyhle kluci ještě nepatří do starého železa. Natož aby jim ty železa někdo cpal na ruce ... Slušně zpracovaný útěk z vězení, s pořádnou dávkou překvapení ... čekal jsem cokoliv, ale tohle ne :o) ()

kishi_SO

akcne hviezdy pospolu a v dobrej forme. Fyzickej. Trochu priamociaro sa odvijajuci dej, ktory hlavnej postave nehadze pod nohy ziadne polena. Mozno, keby Stallone nedokazal rychlym pohladom na Vas odhadnut zlozenie vasej stolice a castejsie sa dostal do fyzickeho kontaktu bol by to super film. Nehovorim, ze je to zle. Je to prijemna akcna oddychovka hrejuca srdcia fanusikov B-eckovych filmov. ()

pauky

Trochu z konspirační teorie, spousta bitek a nezdolný Sylvestr. Tak malý detail jako ve vlhku reznoucí ocel stojí na začátku mistrovského představení... skoro jak z dílny Davida Copperfielda. Tento film vás pohoupe na vlnách testosteronu. ()

brasek

Prepáčte, ale už dávno som nevidel taký plytký film. Naivný príbeh, ešte hlúpejšia naivná akcia a záverečná pointa totálna fraška. Sly a Arnie sa zabavili a diváci trpia. ()

Trinculo

V tomhle snímku jde jenom o jedno - o Arnolda a Slye. Nic jiného bych v tom nehledal. Nejdřív mají trochu potíže, pak všechny ostatní strašlivě zmlátěj. ()

Marauder

Mne sa na tomto filme páčila hlavne dvojica Stallone a Schwarzenegger. Tí boli fakt top a do tohto filmu sa úžasne hodili nemám čo vytknúť ()

Shelby14

Nemohl jsem jinak. Spousta věcí asi dopadla jinak než tvůrci chtěli, ale nápad s vězením na moři je dobrej a lekce němčiny od Arnieho ještě lepší 😄 ()

gu-staff

2 pětašedesátníci utíkaj z nejhorší výletní lodi na světě. A nejde o Rudolfa Hrušínského s Luďkem Munzarem, kteří se snaží dostat z výletního parníku Dunaj. Pěkně se na to kouká. A když na konci Mr.Volympija vyrve z vrtulníku bezbolestnou a kropí to jak Rocco anály, nostalgická slzička drala se mi zpod víčka. Klidně to mohlo skončit odletem, to dotažení už mně v podstatě nezajímalo. Těšim se na druhej díl. Mohli by třeba utíkat z prezidentské kanceláře, aby unikli projevu našeho vrchního Vogona, nebo tak něco... ()

Skylwalker42

Zcela nenáročný film. Mě stačilo ke štěstí, že se Arnold potkal se Silvestrem a podnikají spolu plán útěku z vězení - příběh, který k nim pasuje a servíruje divákovi, to co očekává od tohoto snímku. Byl jsem spokojený. ()

Dr_Berry

Dvě legendy, jeden film. Rambo a Terminátor se potkali v moderním vězení. Peckááá!!! Stallone si tu trochu hraje na Micheala Scofielda a jde mu to. A Arnie si užívá svou roli německého vězně. Když začne blábolit NĚMECKY modlitbu a obviňovat šéfa vězení, že je ďábel, seděl jsem z votevřenou hubou. Poprvé v historii mluví ve filmu svým rodným jazykem. Každej z těch dvou ukáže ve filmu v čem je nejlepší, co mu nejvíc jde a díky čemu si je lidi tak pamatují. No prostě masakr film. Ani jeden z nich mě nezklamal. ()

Franki69

Po shlédnutí Escape Plan 2: Hades se pokorně omlouvám realizačnímu týmu jedničky, že jsem si před pěti lety po návštěvě kina jen na chvíli myslel, že je to vlastně blbina, točená pro nostalgiky, pamatující Komanda, Ramba, Terminátory a Rockyho. Jak moc jsem se spletl… Od první minuty film šlape jak od akčního filmu se Sylvestrem a Arnoldem, i když jsou v kmetském věku, čekáte. A i vzájemných vtípečků se dočkáte, prostě je tam všechno. Drsoni, bitky, promyšlené plánování a intrikování, opravdu lahůdkový ředitel/sadista (výbornej Jim Caviezel), trochu toho multikulturního sbližování s araby v base, postupné odhalování a překonávání nástrah ultramoderní věznice a opravdu výbušné finále. No jistě, nechybí arnie s kulometem na předloktí a sylvestr střílící provazového žebříku, zavěšeného na právě tak prostřílené helikoptéře, aby ještě mohla odletět pomalu do západu slunce. Stejně jako Expendables nebo Red, je to prostě esence všeho, co jsme na akčňácích před dvaceti lety měli rádi. Za to ta „dvojka“, to je prostě zločin… Escape Plan je za 80%. ()

Illithune

Schwarzenegger a Stallone v hlavních rolích dávají dohromady zajímavou podívanou. Na pokročilé šedesátníky vypadají neskutečně ve formě. Čekal jsem podobnou hovadinu jako Expendables, ale ve finále to celkem ušlo. Bylo to místy tak trošičku sci-fi, nereálné a absurdní, ale nakonec si uvědomíte, že vás celá ta šou tak nějak baví. Dávám opravdu silné tři hvězdy. Škoda, že bodování není přizpůsobeno na 10 hvězd, kdybych měl hodnotit dle procent, tak bych dal těch 70. ()

Doggie773

Dobrý film z vězeňského prostředí se může pyšnit hereckými výkony a svou specifickou atmosférou. Jelikož mám filmy o útěku z vězení ráda, tak mi tenhle neunikl. Je celkem zajímavé se živit tím, že se necháte schválně zavřít do vězení a pak se z něho snažíte uniknout :D ()

KukulienkaHO

Dvaja akční idoli v žánri, ktorý im je najbližší. Škoda, že Sly a Arnie spolu nehrali už skôr (trebárs za mlada), pretože tá chémia medzi nimi je parádna. Príbeh je pútavý, atmosférický. Zvraty slušne fungujú aj zápletka je výborná. Možno časť záverečného vysvetlenia je trochu mätúca, ale to filmu nič neuberá. Z toho väzenia skutočne ide pocit bezmocnosti a depresie. Na druhej strane to vyzerá reálne, čo je veľmi dobré. Celková tvorba plánu úteku je nápaditá. A na jeho realizáciu a vyvrcholenie je radosť pozerať. No kto by nechcel vidieť dvoch nabúchaných dedov (ktorí na svoj vek vôbec nevyzerajú) nakopávať zadnice nepriateľom?😁 ()

kolly13

Jak se dostat z vězení, které není snadno lokalizovat a jste pečlivě hlídáni? Sly a Arny se konečně potkali a jsou schopni se domluvit. Přesto chemie je tam málo a celý film je nalinko přetažený, tak říkajíc "do sucha", tedy drhne provedení, hlavní antihrdina a hlavně důvod někoho držet za velký peníz, když ho můžu jednoduše nechat zmizet. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)