Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Jakubik

S těžkým nadhledem za 4 hvězdy. Kdyby tam nebyl Sly s Guvernátorem tak je to píčovina která skončí někde mezi 1 hvězdou a těžkým blitím. Škoda, že místama je to fakt ultra kokotský ale celkovej námět není až tak zlej. K obsazení jen to, že to oba hlavní tahouny pořád baví. Oskarovou ódu tady nečekejte ale za to, se budete bavit… ()

Whitebeard

Tak jsem po delší době zasedl zas k filmu. A zklamán. Za dobrej nápad, relativně dost dobrej nápad 2*. Ale to je vše, je to lepší dvojka. Nebavilo mě to. Byla to nuda. Možná mi vadily ty zvláštní střihy, občas dost nudný dialogy a ksichty, kdy bylo vidět že Arnie a Sly dost improvizujou. Nebylo to nic pro mě. ()

Ondr@932

Tak toto vážení bylo vskutku perfektní ! Plán útěku je napínavý akční thriller s mými dokonce třemi oblíbenými herci! A nimi jsou samozřejmě Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger a James Caviezel. Velmi oceňuji, že konečně někoho napadlo strčit do jednoho filmu obě velké akční hvězdy 80 a 90 let. Nikdy tu čest neměli ( kromě Expendables ... ). Takže to sem moc rád, že sice na staré kolena, ale přeci si zahráli spolu útěk z vězení :-) A tím především chválím režiséra filmu Mikael Håfström, kterého to asi zřejmě napadlo. Jediné co mě rozčilovalo, tak to byl ten dabing, u slov jako "název filmu hned na začátku ... atd" - ten ženský hlásek u tohoto drsného akčního thrilleru opravdu neseděl :-D Jinak perfektní příběh, skvělé akční scény a samozřejmě super herci !!! 95% ()

Pacek

No, abych pravdu řekl, tak vůbec nevím. Vše je tu poměrně uvěřitelné a realistické (poměrně!!!), ale jen do té doby, než Ahnuld vezne do ruky kuloment a začne bez nějakého většího míření střílet všechny enemíky. Ale hovno, dyť na tohle sme všichni čekali. Nebyla by to hlavní ikona akčních filmů, aby nepředvedl něco podobného. Filmu ale zdá se chybí nějaké vtipnější momenty. Aspoň já bych čekal, že když nedojde k vychýlení kontinuity vesmíru díky tomu, že mám vedle sebe takové legendy, tak aspoň do sebe budou rejt nějakým popichováním ve stylu prvních expendables. ()

Bird_house

Na to, že hlavní postava je bývalej právník, tak se poměrně obstojně pere a má neskutečně dobrou mušku..:-D Nicméně spojení Arnošta se Sylvou je docela ucházející.. Arnošt použil i rodnej jazyk, což si musel neskutečně užít.. Docela zajímavej nápad na zaměstnání, pokud tedy již neexistuje.. Ale ten závěr - to už zase trochu přehnali - trefit na několik desítek metrů tenký lanko provazovýho žebříku..? ()

pepa3rd

Z počátku velmi napínavé, tajemné se po rozpletení nitek a odhalení všech podstatných karet stává lehce stereotypní, ale i tak skvěle baví. Jednohubka, kterou by fanoušek obou hlavních představitelů neměl minout. 70 % ()

Harry_

Arnie vedle Slye byl vždy sen člověka, co vyrostl na akčních filmech 80.-90. let :) Tady mají oba širší prostor, než v dokonalých Expendebles 2, a využívají toho. Dají se najít u filmu samozřejmě i slabiny, ale proč bych to herdek dělal, když máme zpět dva největší akční hrdiny? 85 % ()

NiaWolf

Ze začátku to vypadalo, jako by se Plán útěku inspiroval Vykoupením z věznice Shawshank. Brzy se však ukáže, jak vázne scénář, kamera, režie...Naštěstí tu máme dva největší drsňáky v důchodu, kteří vám rádi připomenou zlatá 80. filmová léta. Herci odvedli skvělý výkon, jen je škoda, že se tohoto filmu neujal někdo zkušenější. Místo nějakého napínavého rozuzlení se tak musíme spokojit s průměrným akčňákem. ()

phoenixer

Ou yéééah.. Stallone jako za mlada. Tenhle stařík to tam pořád má! Arnie nám už sice zguvernéroval, ale na konci přesvědčil, že je ve filmu také oprávněně. Tahle dvojce k sobě zapasovala zatraceně dobře. Konec s klasickým zakončením, včetně nekonečných zásobníků a velmi přesných kulek. Co víc si přát?! ()

emdvojka

Škoda, že hlavný hrdinovia niesú o dvadsať rokov mladší. To Vám poviem, to by bol nářez! Musíme sa však zmieriť zo 60 ročnými mužmi, ktorý spojili svoje sily, aby ukázali, že ešte nepatria do starého železa. A veru že nepatria. Akčné je to stále, svížné je to tak akurát a tvrdé rany a tvrdé reči idú obom ešte stále prijateľné.Bonus je samozrejme to, že akčné hviezdy z 80-90 rokov sa prvý krát objavujú spolu v celovečernom filme samozrejme okrem Expendables. Takže, buďme všetci spokojný, že to dopadlo, tak ako to dopadlo ... ()

NightPorter

Nooo, neděle večer, navíc na markýze s čoboláckym dabingem, nedával jsem tomu moc, jaké je však mé překvapení. Tohle je daleko zábavnější než Exp3, Konečná i Kulka do hlavy dohromady!!! Kucí eště nepatřej do starýho železa. ()

rukay

Escape Plan není špatný film. Kromě jiného však bohužel značně trpí dvěma věcmi. Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvesterem Stallone. Ti dva jednoduše nejsou dobří herci. Mám je opravdu rád v jejich akčních rolích, kde jako nezasažitelní likvidují nikdy nekončící hromady protivníků, ale myslím, že na tohle ani jeden z nich nemá. Díky bohu to tak ani snad nebylo zamýšleno a režii Mikaela Håfströma se jednoznačně podařilo z jejich obsazení vytřískat maximum. A tak i když bych byl o mnoho raději za angažování skutečných herců, musím říct, že oba dva předvádějí asi nejlepší výkony svých kariér. Jistě, je tu ještě pár logických děr, grafických nedodělků, a hudební doprovod se mi zdá zcela absentoval, ale ve výsledku jsem se dobře bavil. Lehké a oddychové, klasicky sterilní. Níž jak na 3*** nepůjdu, ale 4 si Sly nevymodlí. ()

Mayers

Tak se nám ke konci kariéry z mlátičky Rockyho/Ramba stal génius...bohužel, scénář je vážně debilní a chemie mezi SS a AS fungovala mnohem víc v Expandables. Zas na druhou stranu, bez těch dvou pyžamových superhrdinů by to bylo tak na jednu a půl hvězdy. Za 70 mega to mohlo bejt určitě o dost lepší ale s vypnutými mozkovými buňkami je to docela zábava. A hlavně: šedivějící vlci jsou stále ve hře. ()

Dvoja

Trošku moc fantasy, ale to už ty akční filmy bývají. A říznuto i komedií... Bylo fajn zas vidět Sylvestra a Arnolda a vědět, že na to ještě mají. Bavila jsem se a držela palce . ()

anitae

Tak se zase sešli dva ační hrdinové a dokonce se jim i podařilo zdrhnout. Rychle to uteklo, pobavilo, zvláště ti dozorci v sexy oblečcích a kruťák ředitel. 3,5* ()

Kadas97

To tu všetkým kuruje na hlavy? Nadhodnotená sračka s deravým scenárom a machrujúcimi dôchodcami. Stallone večne nad vecou a o tri kroky pred všetkými mi nevýslovne liezol na nervy. A chýb som tam našiel ako v diktáte žiaka základnej školy v Plaveckom Štvrtku. Ale kľudne tlačme film do červených čísel lebo sa tu stretli dve legendy z plagátov fitnescentra GloboGym. 1 z 10 ()

Pekisan

You hit like a vegetarian! Arnie je konecne "back" tak ako sa patri na stareho pana. Po fiasku v The Last Stand, kde este skusal byt tym poslednym akcnym hrdninom alebo teda hrdinom posledny krat a zachranit dedinku pri udoli (po drsnacky canyon), tak tu si uz naplno uziva ten nadhlad, ktory prichadza s vekom. Dokonca sa aj zda, ze hra. A dobre. Co samo o sebe dost napovie o kvalitach filmu a scenara, ktory nie je ani napadity a hoci sa tak snazi tvarit tak ani velmi sofistikovany. Napriek tomu, je to vsak aj so Sylvestrom zabavna jazda, hlavne teda ak mate po narocnom predlzenom vikende a vlastne nic ine ani nehladate. Len trochu tej nostalgie s tymi poslednymi akcnymi. ()

tranquill

Myslím, že souhra kultovních akčních hrdinů Arnolda i Sylvestera se povedla. Solidní thriller z vězeňského prostředí obsahoval několik překvapivých momentů a já se dobře bavil. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)