Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Laxik

Ten zlozvyk vzít na akční žánr rozžhavené kleště a v rámci programu "Nostalgické poplácávání se po zádech" ho bez milosti vykleštit, mě začíná fascinovat. I když ono je to i o vhodným výběru rolí. Přeci jen nemám problém uvěřit Stallonemu žoldáka Barneyho Rosse, drsného pětašedesátníka, co vás v mžiku odbouchne. Ale sledovat jeho plastelínovej ksicht pětašedesátiletýho boxera na odvykačce, kterak se kolem sebe rozhlíží a jeho prasečí očka a nulová mimika se snaží předstírat bystrý pohled geniálního testovače věznic, to mu nežeru. A bohužel mi to nepřijde ani zvrhle vtipný. Takže ne, z Hrobky jsem s ním utíkal poprvé a naposledy. ()

erased

Oproti ostatním návratovým filmům ústředního dua je The Tomb překvapivě old-schoolovým thrillerem lomeno akcí s nulovou invencí a podlézání dnešním fanouškům akčňáků minulého století. Jenže já si takové podlézání užívám a proto mi tady ta svižnost a vlastně jakákoli akce v dnešním smyslu slova chyběla. Na druhou stranu je to nadšení z návratu ke kořenům fakt znát a i přes s přibývajícími minutami stále hloupější zápletku se s tvůrci těžko nesdílí. Takže dík aspoň za to a těch pár pomrknutí (do kamery). ()

zipper111

Jako Schwarzcík tady hraje fakt snad nejlíp co kdy hrál, je prostě výbornej a dává Slájovy naprosto na prdel, co se týče herecký stránky, drsnosti i vtipnosti. Arnie je proste nejlepší, takovej Jarda Jágr filmu, jeho scéna v němčině nemá chybu!:) Každopádně víc je na scéně Sly a ten to už tolik nedává, prostě mu nevěřim mega namakanýho, nadprůměrně inteligentního elitního střelce, co si složí sextant z propisky a brejlí. Jako fakt ne... Scénář je fakt dost blbej, konec ještě blbější než jsem čekal... Ale co, bez těch dvou borců spolu by to byla hrozná nuda, takhle hodně solidní 3* ()

Ferry

Pokud máte rádi Arnolda a Sylvestra, chcete v kině vypnout, zasmát se a zavzpomínat na klasické akčňáky, doporučuji navštívit kino, rozhodně to stojí za to. ()

kaylin

Sakra, vždyť já vím, že tenhle film má svoje chyby, třeba postavy, které jsou v podstatě zbytečné a děj nijak významně neovlivňují. Nebo to, jak se zde hraje na klišé, že akční hrdinové v podání akčních hvězd prostě neumírají. Jenže stejně je tohle parádní nápad, který byl dobře využit. Humoru není tolik, kolik byste čekali, ale závěr už je dost odlehčen. Navíc zas tak často neuvidíte, respektive neuslyšíte Arnolda mluvit jeho rodnou němčinou. Zábavné, ač docela dlouhé, skvělé hlavní role. Je vidět, že Sly a Arnold si hraní už opravdu užívají, a jde jim to náramně. Těším se na jejich další spolupráci. ()

Makky

Stallone hrajúci si na Michaela Scofielda je okulahodiaci, napriek tomu všetko vyznieva veľmi úsmevne. Plán úteku nie je až tak inteligentný ako by si divák želal, zároveň filmu chýbajú klasické väzenské vychytávky (za pozornosť stojí len Schwarzeneggerovo odlákanie pozornosti). Napriek tomu ide o dobre pozerateľný thriller s potešujúcim castingom (Sam Neill v relatívne nepodstatnej úlohe ma veľmi potešil) a zopár slušnými hláškami tých dvoch starých psov. Byť lepšie vyvrcholenie, s hodnotením idem aj vyššie. ()

gogos

Lepší pozdě, než nikdy! Po svém comebacku ukazují obě hvězdy, že stále mají co nabídnout! A i když se tentokrát sešli v ne uplně inteligentním filmu, tak oba prokazují, že jim to stále jde! Sly umí pořád rozdat nějakou tu ránu, Arnie si to pořád dává slušně s leteckým kulometem a i když oběma protagonistům táhne na sedmdesát, je pořád se nač dívat. Oba herci si své role užívají, šílící skopčák Arnie je naprosto dokonalý a i Sly tu předvádí světlé momenty. Oba herci mají určitě spoustu lepších rolí a Plán útěku možná nedosahuje kvalit Konečné z pohledu Arnieho, nicméně určitě trumfne Kulku mezi oči od Slye. Zatímco u něj jsem si zvykl spíše na autorskou práci, tak i s "cizím" scénářem se stále dokáže poprat. Plán útěku byl možná lehce ambicioznější, nicméně se z něj nakonec vyklubalo hodně zábavné béčko, kterým fanoušci osmdesátek rozhodně nepohrdnou. 4* ()

Tony.cs

Harvester a Conan spolu...no fakt pecka. K tomu pár dalších star jako James Caviezel, Sam Neil, 50 Centů a Vinný Jones. Plus dobrý scénář a pěkná režie. Super filmek. ()

blackrain

Stallone a Schwarzenegger celý film hodně zachraňují a směle jim přitom sekunduje Caviezel jako jejich protipól. Jemu ten ředitel hezky sednul. Takovou slizkou postavu jsem dlouho neviděla. Pořád jsem si říkala, kde se to vězení může nacházet a pak mě to i napadlo. Ray se o tom přesvědčil na vlastní kůži. ()

Mikita

Možná je to tím, že už jsem dlouho nebyla v kině, ale jsem nadšená. Co na tom, že se z drsného vězení stane spíše jen noclehárna a že hlavním hrdinům všechno až moc vychází. Pořád se něco děje, rvačky jsou surové a tempo vražedné. Sem tam je i nějaké překvapení a obsazení je excelentní. A ano, když se Silvestr poprvé objevil ve skleněném pekle, bylo to drsné a surové, trochu škoda, že se pak vše odehrávalo přátelsky, místo trubek se najednou používaly obušky a ostraha polevovala. Arnoldovy vtipné scény pak alespoň do odlehčeného světa víc sedly. ()

rt12

Slabé - velmi slabé. Jen díky těm dvěma ,,dědkům", kteří jsou stále ve formě dávám tři. Bez nich by to bylo na hvězdu. ()

italka63

Ani chvilku jsem se nenudila a na mizernou náladu je nejlepší nový akčňák se Stallonem a Arniem, ve staré, leč spolupracující sestavě a bylo to moc fajn. Modlící se Arnie a němčina, dost dobrý:-) :-) ()

DH3Factor

Plán útěku je prvoplánově především nostalgické ohlédnutí dvou vysvalených akčních legend za léty své největší slávy. Je k němu tedy potřeba přistupovat s jistou nadsázkou. V opačném případě se totiž může stát, že z něj budete velmi zklamáni. Režisér si naštěstí nehraje na umělce a po krátkém představení Stalloneho přechází rovnou k akci. Útěkový Houdini (seriálový Scofield se má ještě hodně co učit) je tak proti své vůli zabásnut a po nepříjemné slovní výměně s motýlofilním ředitelem uvrhnut do průhledné kostky 2x2 metry. (Mimochodem. Docela by mě zajímalo, na kterém bloku je Magneto...) No, a pak se až do konce filmu utíká. To se samozřejmě neobjede bez seznámení s vousatým Schwarzeneggerem, několika náhod, rvaček, samotek, ran obuchem, hadic v krku, přestřelek, výpadků proudu, restartování systémů a jednoho velkého BUM nakonec. V celé této změti se najde několik opravdu dobrých (Arnoldův výstup v mateřštině) a několik opravdu blbých (Arabův výstup s bouchačkami) scén. Dohromady je to ale další celkem milé trdlování nesmrtelných "staroušků". ()

topi

Od spolupráce Arnolda a Slye bych čekal pořádnou pecku, tahle záležitost není to pravé ořechové. Chybí tomu větší šťáva a šmrnc. Je to kravina, u které není zapotřebí moc přemýšlet a právě proto jsem spoléhal na pořádnou řežbu, když už se v jednom filmu sešli takoví formáti. Jako jedna podívaná v pohodě, ale z hlavy velmi rychle vyšumí. A to je sakra škoda. ()

Kaluž

Plán útěku je jeden z těch prostoduchých filmů, co se vždycky točily pro videopůjčovny. A od té doby, co nám ty oltáře plné plastových krabiček zrušili, nám ty sračky cpou do kin. Pustil jsem to čistě ze zvědavosti a popravdě, ty dva bodíky jsou možná ještě moc. Sly s Arnoštem hrají to svoje standardní gumové divadýlko, potud dobrý, ale James Caviezel je přesně ten typ šablonovitého záporáka, co se šklebil v každém druhém céčku z devadesátých let. A z takových se mi zvedá kufr. Scenáristé stojící za tímhle šuntem se zasekli někde v minulosti a čichají k mrtvolám. Kdyby to alepoň nebyla taková nuda… ()

Rakosnicek77

Pokud by se před kamerou nepotkali tihle dva, tak se film ztratil v šedi průměru! Není to ani originální, ani zábavné, je to prostě nějáké. Pokud bych film neviděl ani bych toho nelitoval. Průměrnost, které dal punc atraktivnosti výběr hlavní herecké dvojice, ho zvedá, nikoliv herecky, minimálně o level výš! ()

ben666

Opravdu málo mi v tomto případě stačilo ke štěstí. Luxusní ústřední dvojka + spousta akce + vtip = recept na vytvoření akčního filmu roku. Jsem rád, že se takové filmy ještě točí,protože jsem na nich vyrůstal a mám pro ně slabost. Bůh nás opatruj až Sly nebo Arnold pověsí herectví na hřebík. ()

MATADOR

Slye seznamující se s Arnoldem, kteří jsou záhy ve společné bitce. Mokrý sen mnohých byl splněn! Celý útěk je navíc okořeněn o příjemný humor, podobný tomu z Expendables a to se cení. Nemilé už potom je pouze to, že to do závěru je prostě takové ... nijaké! Samozřejmě Arnold hláškující a střílící z těžkého kulometu jsou nezapomenutelné momenty. Jednohubka, která vykouzlí pomyslný nostalgický úsměv fanoušků akčního žánru a hlavní dvojice především! ()

PogoJoe

50% a velké zklamání, že si Sly a Arnie vybrali ke společnému projektu tak špatný scénář. Natočeno to není zle, ale příběh postrádá emoce, vtip, kvalitní dialogy, občas i logiku a hlavní záporák je prostě slabý a nevýrazný. Film postupně spíše uvadá, přibývají klišé a předvídatelnost a konec je už vyloženě trapný. Ach jo, já se tolik těšil... ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)