Je jako roku 1998. Do třídy přijde nový žák Sakakibara Kóiči. Necítí se zde zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem začne pátrat; co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje? (Zíza)

Jacinda

Z tohohle by se jeden posral. Omlouvám se za sprosté slovo, ale napadlo mě to naprosto samovolně. Anime má pomalý nájezd, aby v posledních 5 dílech vyždímal diváka do mrtě. Složitost příběhu je extrémní a musím se přiznat, já tu kletbu prostě nechápu. Zato se mi stalo, že jsem se několikrát během sledování málem pozvracela a bože, že i kreslené seriály dokážou vystihnout brutalitu (možná ještě drsněji než hrané). Po dlouhé době selhal můj senzor: odhadnu vývoj příběhu a byl to můj kámoš, kdo předpověděl vývoj posledních dvou dílů. Kresba hodně připomíná psycho pass (malý Shusei a Nobuchika) a řadí se naštěstí k těm pěkným stylům (na rozdíl od one piece). 12 dílů je stopáž tak akorát a na kvalitě tomu můžou ubrat maximálně tak zbytečně mladé postavy. ()

TomX2

Nadpriemerné anime zo školského prostredia, ktoré si moju pozornosť udržalo aj napriek tomu, že zo začiatku to je zdĺhavé a ku koncu mierne urýchlené. Príbeh s trochou psychologického rozmeru sa mi páčil a takisto ma chytila aj spočiatku neznáma, neskôr až mrazivá atmosféra. Postavy sa priebehom diania menia, no k ústredným postavám som choval sympatie po celý čas. Páčila sa mi aj animácia alebo gore podtón a vcelku som z tejto záležitosti spokojný, avšak aj toto anime je do určitej miery chybné za čo môže najmä veľmi predvídateľný dej alebo trochu mizivý scenár. Priemer zhliadnutých epizód: 78% | edit (16.9.2018): Po dôkladnom zvážení seriálu odčítavam jednu hviezdu. Zlé to samozrejme nie je, ale ak myšlienky nechám preležať v hlave, zistím, že tu je množstvo situácií, ktoré si zrejme tvorcovia vycucali z prsta. Vôbec nič tu nedáva zmysel, zvraty sú hrozné, rozbeh pomalý a záverečné rozuzlenie príšerné. Vlastne sa jedná o neškodný priemer, ktorý je preceňovaný. ()

Saraph

Z mého pohledu je Another průměrná, možná mírně nadprůměrná podívaná na postavičky pohybující se ve škole s pochmůrnou náladou. Když se prokoušeme přes kvanta nesympatických postav volící tvrdá slova, máme tu roztomilou holčičku s páskou přes oko Mei a nějakého hlavního hrdinu, který ničím nevyčnívá ze standartu hlavních protagonistů. Velikým plusem je ovšem kvantum krve a v zápětí několik zkamenělých ksichtů, kteří na to nemají žaludek. To všechno doplňuje roztomilý závěr, u kterého se člověk snad i zasměje. ()

Yoda sama

Luxus. Má to svoje úlety, finálne rozuzlenie spolu s celým tým posledným dvojdielom plným krvi je v podstate len zbierka nezmyselnej smrti a neskutočne nelogického nestarania sa o obete a prehliadanie problémov, deti sú flegmatické a nezaujíma ich čo sa okolo nich deje pokiaľ sa im nerozkáže štvanica na jedného z nich, prečo na deti zaútočila kuchárka sa nezistí. Ale má to skvelú atmosféru, je to príjemne rázne a rýchle, pekne krvavé, smrti sú vynaliezavé, má to skvelú animáciu a príbeh, akokoľvek divný, diváka proste opantá aby zistil čo sa to naozaj deje. Je to v podstate len japonská recyklácia na Nezvratný osud, ale pekne odporná a temná. 7/10 ()

ledzepfan

Tak se zase trošku odkloním od většiny... Zaprvé nechápu ten téměř až kulltovní status tohodle anime. Je to sice zábavné a uteče to rychle, ale nic dechberoucího to ve mě nezanechalo.. Za druhé-mě osobně přišla kvalitnější spíše druhá polovina. První si sice držela svou atmosféru tajemna, ale jen proto, že si postavy z jakéhosi nelogického důvodu nebyly schopny sdělit zásadní informace. Nechápu proč Sakakibarovi nikdo nic neřekl v první možné chvilce, když to bylo tak důležité? Jak se měl asi potom jinak chovat? Tyhle věci mě celou dobu rozčilovaly a jen jsem směrem k postavám cedil mezi zuby narané: Tak už mu to kurva řekni! :D.. Druhá půlka, kde už se tajemství rozuzluje a jde spíše o řešení daného problému, byla poněkud zábavnější...Teda až do doby kdy na základě (zase nelogického) komunikačního šumu dochází k finální dvoudílové řežbě, která je naprosto zbytečná a tak nějak "na efekt"...... Nevím.. Bavil jsem se a bylo fajn spolu s postavama nacházet všechna ta vodítka, ale na druhou stranu mě to frustrovalo a ve výsledku z toho nevylezlo nic světoborného..... :/ ()

• Závěrečnou píseň „Anamnesis“ nazpívala zpěvačka Annabel. (CarnTheNunya)
  • Úvodní píseň „Kyoumu Densen“ je od kapely Ali Project. (CarnTheNunya)
  • Seriál vznikl na motivy stejnojmenné novely "Another" ( v japonské výslovnosti Anazā ) spisovatele Yukito Ayatsuji. Ilustrace měl na starosti Hiro Kiyohara, novela byla poprvé publikována 29. října 2009 nakladatelstvím Kadokawa Shoten a má 5 dílů. (bejkovec)