Another

Anazâ je filmovým spracovaním japonského animovaného seriálu Another (2012).  Je jar roku 1998. Chlapec menom Sakakibara Kouichi prestúpi do novej školy, kde zisťuje, že v jeho triede nie je niečo v poriadku a jeho spolužiaci pred ním čosi skrývajú. Situáciu ďalej zamotáva Kouichiho spolužiačka Mei Misaki s páskou cez oko, ktorá osamote bez prestania kreslí rôzne obrázky. (Carol Pifková)

Tess92

Bylo to první zfilmované anime, které jsem viděla. A přišlo mi to dobré. Samozřejmě, že člověk nemohl čekat nějaká překvapení, ale příjemně si s tím pohráli a mně se na to koukalo fakt hezky. Navíc si myslím, že člověk, který anime neviděl, nemá moc šanci pochopit, co se tam vlastně děje, protože oproti anime holt nebylo tolik času na to, aby se všechno vysvětlilo. ()

Dlubal David

Na hranou verzi jsem se strašně, ale opravdu strašně těšil, ale témeř dokonalý animovaný předchůdce vypráskal tomuto filmu kožich i s plícema na chodník pokrytý listím a ještě si zatancoval s rukama v kapse, nicméně... má očekávání byla příliš velká, a tak jsem celou první třetinu byl nepokrytě zklamán a na samém konci filmu jsem vlastně přemýšlel, kde je chyba. Až když jsem to nechal uležet a oprostil se od vnitřních neshod týkajících se ohodnocení tohoto díla, tak jsem v klidu a s čistým svědomím mohl dát následující hodnocení. ■ (C) [73/100] ()

Zíza

Řekla bych, že si to mnohem více užije člověk, který neviděl anime. Jak jsem věděla, o co jde, tak veškerá překvapení byla v tahu, to co mělo působit jako překvapení anebo nechávat v napětí se nekonalo. Kdybych anime neviděla, řekla bych, že by to pro mě bylo víc cool. Ale takhle... rozvláčněná nuda v zajímavým hávu. Nebylo to úplně špatné, sem tam mě zaujala i hudba, ačkoliv si myslím, že je "těžké" ji zaslechnout. S hercema jsem naprosto spokojená. Padání do ohně bylo vtipný. Ukápla i nějaká krev. Pokud jste neviděli anime, směle do toho. Pokud ano, připravte se na to, že vám to nic nedá. Lepší 2*. Titulky. ()

moviefan4

Kam sa toto hrabe na anime? Všetko naopak a (skoro) všetko zle. Naozaj neodporúčam fanúšikom anime, ale random divakom v pohode možem. Čakal som viac dostal som naozaj malo, preco také filmy vlastne točia? Keď je anime úžasne tak vo vätšine dopadne fatalne zle. Tu sa to tak stalo. Bojim sa ako dopadne realizacia Naruta. ()

TomX2

Priemerná anime predloha nebola žiadna bomba, narozdiel od filmovej adaptácie však mala viacero prvkov, na ktorých si tvorcovia dali záležať. Filmový Another nie je vyložene katastrofálny, no jeho negatívne stránky sú výraznejšie než tie pozitívne. Herecké obsadenie je síce relatívne fajn, kamera a hudba taktiež, no efekty sú bez výnimky príšerné. Atmosféra tu miestami prítomná síce je, no vzápätí to spacká nerovnomerné tempo, bezvýznamné zvraty a spomínané efekty. Prvá tretina však celkom ušla a scéna z jedálne bola zaujímavá, no ako celok je film na hodnote dvoch hviezd. Pričom to pokojne mohli byť tri. ()