Keiichi se nově přistěhoval do Hinamizawy, kde objeví sérii vražd z minulosti. Ale jeho noví kamarádi o nich mluvit nechtějí a vypadá to, že ho tajně sledují. (Netflix)

Pirkaf

Co funguje jako vizuální novela s několika příběhovými liniemi a mnoha konci, to až tak úplně nefunguje jako anime. Taky proto se tvůrci adaptací snaží vměstnat co nejvíc děje do jednoho příběhu a někdy to působí poměrně zmateně a nedotaženě. Například v případě Air. Tady je to ale ještě jinak a nejsem si jist, jestli to byl dobrý nápad. Každý pátý díl (pokud si dobře pamatuju) se totiž zmáčkne reset a začínáme znovu od začátku, což způsobuje v hlavě chaos. Aspoň v té mé. Ke konci už jsem opravdu mnohdy nevěděl, která událost se přihodila v aktuální příběhové linii a která v té minulé, případně předminulé. Možná to byl záměr tvůrců, protože tohle anime je o tajemných věcech, které se až do konce tak úplně nevysvětlí (to až možná v pokračování). Každopádně jsem měl potíže se na seriál vůbec dodívat, ale závěr se docela povedl, a tak jsem ani moc nelitoval času stráveného s tímto seriálem. Původní vizuální novela, oproti níž je toto anime pouze slabým odvarem, se dá pořídit na www.mangagamer.com. Pouze v angličtině samohřejmě. Rozhodně doporučuju. ()

Cedr

Nenechte se zmást podivně infatilním prvním dílem, který je jen nevinnou zástěrkou pro jedno z nejdrsnějších a nejatmosféričtějších anime. Úvodní kapitola první série patří mezi to nejlepší co jsem kdy mezi anime viděl. Zbytek první sézony zaujme opravdu netypickou strukturou podání příběhu, která nejednoho diváka zmate. Druhá série však téměř na všechny otázky poskytne odpovědi, ale napřed je nutné se prokousat, pro mě poněkud zdlouhavou, první polovinou této řady. Ke konci druhé série, ale Higurashi chytá druhý dech a opět vás naplno vtáhne. Nicméně druhá sezóna je přeci jen slabší. Na závěr ještě jedno doporučení. Pro opravdový zážitek (obzvlášť první řady) doporučuji sledovat během horkých letních večerů, kdy typická "letní" atmosféra seriálu ještě vynikne :) ()

Sokka_

Nedával jsem moc pozor, bylo to fakt nudný. Tudíž jsem moc nechápal no..:D Čekal jsem od toho strašně moc, ale mě to vůbec nevzalo. Ani postavy, příběh nebo dokonce opening.. Soundtracky na tom byly fakt mizerně. Takže 2* za několik brutálních scén a za poslední kapitolu, která mě překvapivě bavila. ()

Hees

HODNOTENIE:Potenciál v niektorých dieloch nie je úplne využitý.Postavy zomierajú a potom sú znova oživené čo mne veľmi nesedí.Naopak kvalita animácie ako keby sa stále zlepšovala.Mrazivý pocit v prvej kapitole žiaľ potom už nepokračuje.Zrejme je to aj spôsobené tým, že človek čaká stále niečo mrazivejšie.Posledné a prvé diely sú najlepšie. Aby ste pochopili o čo vlastne ide musíte pozrieť druhú polovicu druhej série http://www.csfd.cz/film/258646-higurashi-no-naku-koro-ni-kai/. OBSAH:Tento zaujímavý anime počin, ktorý je prepletený záhadami sa odohráva v tichom mestečku Hinamizawa.V tichom? Až na to že, každý rok niekto za podivných príčin zomiera a druhý človek sa zas stratí a už sa nenájde.Hlavným hrdinom je Maebara Keiichi a hŕstka rôzne starých dievčat.Maebara Keiichi trávi čas hraním hier spolu zo svojimi kamarátkami v klube.Temné úmrtia, ktoré sa dejú v mestečku sa mu ani zďaleka nevyhnú! Aj vy sa môžete nechať zaujať hororovou atmosférou Higurashi no naku koro ni. ()

mandelbrot

Higuraši no naku koro ni: Příběh je pomalu rozkrýván docela netradičním způsobem, kdy je s každou kapitolou restartován a poté se vždy odvíjí trochu jiným směrem a končí trochu jiným výsledkem, ale některé klíčové události zůstávají pokaždé zachovány, případně je jedna dějová linie nazýrána vždy z pohledu jiné postavy. Ty hlavní záhady se ale nevysvětlí, spíše než odpovědi nabízí první série jen množství otázek. ________ Higuraši no naku koro ni kai: Higuraši kai nezačalo nijak oslnivě, nudný a vlastně i celkem zbytečný začátek mi rychle zkazil radost z návratu tohoto seriálu, teprve na konci druhé kapitoly (díly 12 a 13) to začalo být opravdu zajímavé a dobré. Především proto, že seriál konečně začal poskytovat kýžené odpovědi. Nicméně poslední kapitola Higuraši kai byla skvělá celá, rozuzlení bylo velice překvapivé a uspokojující. Škoda jen, že první polovina neměla až takový spád. ()

• Reštaurácia, kde Shion pracuje, sa volá Angel-Mort. Vo francúzštine "mort" znamená smrť, alebo mŕtvy, záleži od toho ako sa použije. Preto táto reštaurácia sa dá čítať aj ako mŕtvy anjel. (Flipper)
  • Prezývku, ktorú Rena používa na oslovenie Shion (Mioniné dvojča) je Shi-chan. Shi znamená po japonsky smrť. Či to bolo zámerom, alebo nie je len na divákoch. (Flipper)
  • Ak v mene Rumiko Chie začneme priezviskom a potom menom Chie Rumiko (bežný spôsob vyslovovania mien v Japonsku), prvé tri slabiky znejú veľmi podobne ako Ciel (výslovnosť v japonsku ako Shi-e-ru), postava v anime Tsukihime (2000). Navyše, obidve postavy boli vytvorené v doujinshi hre, majú krátke modro-šedé vlasy, obidve zbožňujú kari a boli nadabované Fumiko Orikasovou. (Flipper)