Higuraši no naku koro ni

• Japonsko ひぐらしのなく頃に (viac)
Animovaný / Horor / Mysteriózny / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2020–2021), 14 h 57 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Ryuukishi07 (komiks)

Hudba:

Kendži Kawai

Mai Nakahara, Jukari Tamura, Sacuki Jukino, Sóičiró Hoši, Mika Kanai, Miki Itó, Čafúrin, Tošihiko Seki, Tóru Ókawa, Jui Horie, Fudžiko Takimoto, Sajaka Kaneko (viac)

• (2020) - 24 epizód

• Socu (2021) - 15 epizód

biasim1

Původní Higuraši je snad moje nejoblíbenější hororové anime, takže když jsem se dostal k nové sérii, celkem jsem se těšil. Moc jsem nevěděl, co by se v této sérii mělo řešit, přeci jen byla původní série ukončena a co tak vím, zadaptovala všechny dosud vydané hry. Takže první polovina dopadla nejjednodušeji jak mohla. Jednalo se hlavně o recyklaci původních sérii s lehce pozměněným koncem, ale jako oživení to bylo celkem příjemné a například první příběh jsem si i celkem užil. V druhé polovině ale nastal zlom. Najednou to vypadalo, jako by na tom začal pracovat někdo, kdo do té doby o Higuraši nic nevěděl a pouze mu někdo řekl "tohle jsou jména postav, je tam časová smyčka a pak si dělej co chceš". Příběh se dostal do neustálého koloběhu stejných a stejných situací, které pouze měnily pár postav a jakýkoliv strach se vyvtratil. Později se příběh převrátil do naprostého výsměchu celé sérii v kapitole odehrávající se na akademii, která byla prostě naprosto k smíchu. Moc tomu nepomáhalo ani naprosto, ale naprosto změněné chování postav a úplné ignorování pravidel fungování světa. Pokud jste viděli starší dvě série a ideálně se vám libily, nemáte vlastně ani důvod podívat se na Gó. Příběh máte uzavřený a pouze si zkazíte vzpomínky na originál. 2* za první polovinu, pěkně naanimovaný gore, Renu a nejlepší opening Higuraši sérií. Víc bohužel pochválit nejde. ()