iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět

• Česko Svět po Stevu Jobsovi (viac)

Steve Jobs byl kreativní vizionář ve světě technologií, který prostě změnil společnost, tak jak jsme ji znali před ním. Jeho smrt vyvolala silnou globální reakci. Jako spoluzakladatel a CEO Apple Computer představil Jobs svět počítačů obyčejným lidem. Probudil tak k životu další inovace, které zcela změnily náš způsob života – od způsobu, jak pracujeme, přes to, jak se díváme na filmy a posloucháme hudbu, až po to, jak komunikujeme s ostatními. (oficiálny text distribútora)

Pompaj

Výborný iDokument, který sice neříká vše okolo Applu, ale snaží se vyzdvihnout Jobsovu genialitu, kterou rozhodně popřít nelze. Bořiči mýtů, Stevie Wonder skvělí lidé dodávali své poznatky. Nejsem příznivec Applu ( někdy spíš Apple sekty:) ), ale THANKS STEVE. "Your time is limited, so don't waste it living someone else's life." ()

phoorecek

Nejsem žádný velký fanda Steva Jobse, ale i tak jsem se o něm moc nového, zajímavého nebo snad pikantního nedozvěděl, akorát mi dokument pomohl si ony informace seřadit. Někdy může dokument vypadat jako reklama, ale chce jen osvětlit včem je daná věc tak průlomová, že změnila svět. Kdybych si musel vybrat, který změnil svět více (Gates X Jobs), dal bych hlas Gatesovi. ()

Drom

Tenhle výtvor je dalším v řadě, jenž mě nutí zamyslet se nad tím, co všechno o sobě bezostyšně prohlašuje, že je dokument. Dva připitomělí průvodci nám neuměle vypráví úžasný příběh Steva Jobse formou reklamy na to, jakej to byl borec, když nic novýho nevymyslel, stavěl na práci jiných (to je pěkný eufemismus, že?) a ještě navíc přesvědčil kupu lidí, že jeho nesvobodný uzavřený předražený šmejdy jsou l33t. K tomu jim erudovaně přitakává několikero hostů, jejichž kvalifikace v oboru obvykle spočívá v tom, že taky věří bludu jménem Apple, fakta se veselé překrucují, nakousaný jablka vychvalují a na konec srdcervoucího pořadu o největším takiGéniovi dojemný příběh o tom, jak inspiroval k dobru. Jediný vizionářství Steva Jobse bylo v tom, jak prodat pěkně zabalený tuctový hovno a to je spíš ostuda. Nemůže to ale sloužit jako omluva, že někdo natočí propagační video o svým přikrášleným hrdinovi, jemuž miluje cpát svý prachy za falešnej pocit vlastní vyjímečnosti, a vydává to za seriózní dokument. ()

sarfian

Zaujímavý dokument, no dych mi teda nevyrazil. Bolo zaujímavé sledovať hlavne ako sa jobs predieral životom, aby nakoniec dokázal vytvoriť iPOD či kúpiť PIXAR a v tichosti odísť z tohto sveta. VIDENÉ 1x ()

diffside

Steve Jobs sure transformed our thinking from "Do I really need this?" to -- "I can't live without it." Tato veta presne vystihuje to, preco su produkty Apple take uspesne. Dokument je sam o sebe spracovany prijemnou formou a mal by si ho pozriet kazdy, lebo tento clovek naozaj zmenil svet. ()

Adrai

Po smrti Steva Jobse vyšlo nejen na internetu množství zajímavých článků o společnosti Apple i Stevovi samotném, takže tento dokument nepřináší nic nového ... což je pro mne trochu škoda. Zvlášť v části o iPhone mi připadá že se snaží daný telefon prosadit a oddaluje se tak od tématu samotného Jobse. Čekal jsem dokument více zaměřený na Jobse samotného - vyprávění lidí co ho znali, setkali se s ním, pracovali s ním ... ne jen o Applu jako takovém. ()

apollines

Poměrně dobře zpracovaný životní postup Steva Jobse. Když pominu fakt, že to bylo zaměřeno hlavně na propagaci výrobků Apple, tak snímek to byl velmi slušný. Všechny podstatné informace o jeho postupu zde byly obsaženy. 4- ()

Expertt

Na mě to působí jako perfektní polo-životopisný dokument. Ačkoli je to pouze dokument, tak je velice hravě zpracovaný. Je to krátký snímek, možná spíš výtah toho nejpodstatnějšího, milníků které udělaly jméno Steve Jobs opravdu zvučným. Tím se délka snímku snížila "jen" na 43minut, za to opravdu našlapaných sledu událostí. Že to je jen reklama, fakt může napsat jen někdo kdo nemá vubec tušení o co tu jde.. ()

yaqwsx

Dokument se těžko hodnotí. Jde jen o zpracování a téma. Oboje zde bylo na vysoké úrovni. Nenudil. A ačkoliv neřekl celou historii Applu, tak ve mě zanechal určitou představu. Dokázal vytáhnout ty důležité myšlenky; mezi největší patří ta, že Steve Jobs nikdy nic nového nevynalezl, jen dokázal říci, co bude mít úspěch a co ne. Ačkoliv nejsem příznivcem Applu, nesedí mi jejich politika, tak můžu říct, že Steve Jobs změnil svět - k lepšímu. Bez něj bychom nebyli tam, kde jsme dnes. ()

Dextwer

Zajímavý dokument, ale nic převratného. Je to krátký a zaměřený jen na nejdůležitější fáze Steva Jobse. Četl jsem knihu o Stevu Jobsovi a spoustu odborných článků, takže tento dokument mě ničím nepřekvapil a nic nového mi nepřinesl. Spíše je zajímavé podívat se na názory a vliv Apple na lidi, kdy v podstatě to vypadá jako by to byly výrobky z jiného světa, postavené na výborném marketingu, kdy každý ho chce mít. Dále bych ještě vytknul dokumentu to, že působí spíše jako reklama, než nezávislý dokument. Každopádně Steve Jobs byl bombarďák a tento dokument může být dobrým začátkem se o něm něco dozvědět. Moje hodnocení: 65 % ()

GoloBB

Pre mňa príliš povrchné... Takáto osobnosť by si zaslúžila niečo viac ako narýchlo zostrihaný "dokument" akých sú na Spektre a podobných kanáloch denne tony... ()

pOne

43 minut je asi málo pro životopis takové persony. Z toho pramení zkratkovitost dokumentu. Prostě nebyl prostor pro nějaké technické detaily a pitvání věcí. Ale postupem času mi při sledování docházelo, že sleduji dění víc a víc z odstupu. Jako bych zkoumal více obal než podstatu věci. Na druhou stranu to možná souvisí a souzní s filozofií apple... :) Takže je to vlastně stylový. ()

Caesius S.

Spíš reklama než dokument. Smysl tohoto díla je v tom, abyste si po shlédnutí okamžitě pořídili nejnovější iblbost, jinak nejste sexy a in! Nejsem přesvědčem o Jobsově genialitě, spíš to byl parazit, který skupoval dobré nápady a sám nic nikdy nevymyslel. ()

camomilla

Promin Steve, ty dve hvezdicky nejsou pro tebe, ale pro tvurce tohoto dokumentu. Bohuzel jsem se z filmu Pirati ze Silicon Valley a jOBS dozvedela vice, nez zde. Tento dokument je sumar vseobecne znamych informaci. Tesila jsem se opravdu na zajiamve informace ze zakulisi. ()

Hall900

Střih kupa celebrit která dokola vypráví o tom že chtěla laskat svoje Iprdy ,střih promo hesla.,střih Jobs v rolàku jak zírá do obrazovky a máte/mám hotovo. Někomu bych jednu střih. iJájajajaj.. Kdy Microsoft konečně ovládne planetu a utrhne tomu přítrž. a bejt micro a soft bude zase in...1984.. ale no tak...Jak můžete po tomhle ještě vůbec spát na břiše... ()

Wiruss

Dokument má být věcný a informační, né nám podávat fámy a reklamu, jako fakt. Pro zájemce doporučuji, raději jeho životopis či Jak myslí Steve Jobs. ()