Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa Hillock k tomuto seriálu (16)

Episode 1 (2011) (S01E01)

Omylem jsem si stáhl tento seriál. Musím říct, že seveřané neumějí dělat skvělé kriminálky. Dost mě překvapuje vysoké hodnocení. No nic. Ještě dodám, že ta blondýna mi pije krev. Mluví jako nějaká autistka. ()

Episode 2 (2011) (S01E02)

Tentokrát to bylo o chlup lepší. Pomalu si zvykám na tu autistickou vyšetřovatelku. V tomto díle mě nejvíce iritovala ježibaba, která chtěla srdce dobrovolného dárce orgánů v kómatu pro svého umírajícího starožitného manžela. Kdybych byl na místě otce toho dárce orgánů, tak poté, co by nakráčela do pokoje s tím svým arogantním ksichtem, hnal bych ji koštětem. ()

Episode 4 (2011) (S01E04)

Je to čím dál tím lepší. Po zhlédnutí prvního dílu jsem nečekal, že mě tenhle seriál může chytit za šourek. ()

Episode 5 (2011) (S01E05)

Martin je fakt divnej, když dokáže podvést svou sexy manželku a skočit do postele s ježibabou. Nám chlapům udělal ostudu. ()

Episode 6 (2011) (S01E06)

Mám pocit, že autismus Sagy se zhoršuje. ()

Episode 7 (2011) (S01E07)

V tomto díle se objevila postava jménem Sebastian Sanstrod. Jakmile promluvil, bylo mi to jasné. Prošedivělý, štíhlý pán. Myslím, že od filmařů nebylo prozíravé, když si mysleli, že diváci jsou hluší a nepoznají stejný hlas vraha a Sebastiana. To už pak není detektivka, když to divákům servírují na zlatém podnose. No, ale třeba se mýlím. Třeba je vrahem někdo jiný. Třeba jen já špatně slyším. ()

Episode 10 (2011) (S01E10)

Krutopřísné finále. ()

Episode 1 (2013) (S02E01)

Přímočará autistická Saga a prošedivělý tatík Martin opět v akci. ()

Episode 3 (2013) (S02E03)

Ach jo, druhá řada je slabá, slabá, slabá. ()

Episode 5 (2013) (S02E05)

Saga je double autistka a konečně jí to někdo natřel. Sice pozdě, ale přece. Její kolega mi mluvil z duše, že společnost asi potřebuje takové policisty bez emocí, v podstatě jako roboty. Jenomže ona je taková i v soukromém životě. Martinova dcerka se jí zeptala, jestli ji má ráda a dočkala se odpovědi, že neví, že ji ještě dostatečně nezná. Taková odpověď malé holce je dostatečně zvláštní. Pravdomluvnost za každou cenu se vždy nevyplácí. Chlapi, když vaše partnerka byla v jináči a přibrala dvacet třicet kilo a zeptala se vás, jestli jí to stále sluší, kdo z vás se odvážil odpovědět: "No, víš, zlato, nerad ti to říkám, ale vypadáš jako velryba, tak snad se po porodu pustíš do cvičení a tu svou tlustou prdel budeš mít opět jako dvě broskve." ()

Episode 10 (2013) (S02E10)

Panenko skákavá, říkám si, jestli mám vůbec začít sledovat třetí řadu, když jsem se v tomto finále dozvěděl, že jedna z hlavních postav přišla úplně o všechno, a přesto ji scénáristé nechali žít, i když se zřejmě v žádné další sérii neobjeví. Tenhle díl mě spíš utvrdil v tom, že je lepší páchat zlo a být spokojený, než být slušňácký a mít v životě hovno. ()

Episode 1 (2015) (S03E01)

Pominu-li některé až téměř hororové sekvence, tak zatím nejvíce vtipných hlášek. Řeknu vám, že Saga mi svými perlami tak trochu připomínala Terminátora. Jo a ještě něco. Je čím dál tím víc frackovitější. Ještě chvíli bude pokračovat a dožene i mého prcka. ()

Episode 3 (2015) (S03E03)

To je poprvé, co jsem viděl těhuli s koulema. A má je větší než on. ()

Episode 5 (2018) (S04E05)

Saga je sice dobrá vyšetřovatelka, ale jako lidské individuum není pro společnost žádným přínosem. Zabít nenarozené dítě poté, když ví, že muž, se kterým ho zplodila, ho chce vychovávat, považuji za trestuhodné. Dokonce ani vraždu člověka nepovažuji za tak vážný čin jako to, co Saga provedla. Její uvažování (pokud se to tak dá nazvat) v soukromém životě je na úrovni čtyřletých děcek, a to jim možná křivdím. ()

Episode 7 (2018) (S04E07)

To je historicky první díl, kdy Saga profesně zklamala, ale lidsky se zachovala výborně. ()

Episode 8 (2018) (S04E08)

První a zároveň i poslední díl, kdy Saga někomu řekla: "Ahoj". Stal se z ní člověk. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)