Případ ekoteroristických ataků se chýlí ke konci, ale současně s sebou přináší kruté zvraty a těžké výzvy pro tým švédských a dánských vyšetřovatelů. Když už se zdálo, že byl hlavní organizátor dopaden, musí policie zabránit novému útoku. Saga bude navíc postavena před zásadní rozhodnutí, které bude mít dalekosáhlé následky na její přátelství s Martinem. (Česká televize)

Frajer42

Spoilery! Stavba mé sochy na počest mé geniality se bude muset odložit, dokud se někdy v budoucnu nepotvrdí vrah Gertrudy. Mým hlavním podezřelým stále zůstává otec od lesby, neboť zejména nemohu uvěřit tomu, že by se s jeho lesbickou dcerou nakládalo čirou náhodou jinak, než s ostatními oběťmi a taktéž byl jediný, kdo mohl její pozici nahlásit únosci. Jsem celkem rád alespoň za tohle drobné závěrečné překvápko. Úvodních 30 minut trochu slabších, ale od záchodové scénky jsem byl v příjemném napětí až do konce. Dost mě zaskočil Martinův zcela neprofesionální a naivní čin a pevně věřím, že za něj ponese pořádné následky. I když to Saga s nahlašováním svých kolegů mnohdy kurevsky přeháněla, tak v tomto případě se rozhodla naprosto skvěle. Někdy mám pocit, že je tím jediným zdravým člověkem v tomto nemocném světě, kde lidé jednají především na základě svých emocí a nejnižších pudů. Potom se můžeme divit, že zde kralují lži, podvody a zrady namísto pravdy, upřímnosti a spravedlnosti. ()

MovieMan7

Mám být upřímný? Díl pěkně na hovno, až neobyčejné množství dobrých/špatných náhod (Victoria je zrovna na záchodě/Pernille je nakažena 10 sekund před tím, než měla vypadnout). Nebo proč zabil Martin Jense tak primitivně? A proč ho Sága udala, když předtím řekla, že je její jediný kamarád? A také pochybuji, že se dozvíme, kdo zabil Gertrud. Ale abych tady zase nedávál jen mínusy, zápletku to mělo. 51% ()

Anderton

Opäť ako minule, plný počet najmä k úcte k tomu maratónu, ktorý som s druhou sériou absolvoval. Očakávania, resp. obavy z konca predchádzajúcej časti sa nenaplnili, ale mám taký dojem, že zase môžu byť veci úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdajú. Situovanie na summit do hotela dodalo dielu atmosféru, šľapalo to až do prekvapivého konca. Ten ale s prípadom veľa spoločného nemal. Ale zase sa budem opakovať, človek pri Moste nikdy nevie... ()

Vajonek

Pozor, drobné spoilery... Vážně to musela na svého jediného kamaráda říct?... Rozumově se přikláním k tomu, že to takhle proběhnout spíše muselo, že to k její postavě více než sedí. Pocitově jsem si stejně jako při prvním sledování strašně přála, aby to dopadlo jinak. Rozsekalo mě to ale každopádně opět dosti, když nad tím tak přemýšlím, tak jsem nad tou velkou závěrečnou bombou vlastně přemýšlela celou druhou řadu (z prvního sledování Mostu jsem si už jen pamatovala, že k tomu dojde, ale už jsem přesně nevěděla kdy, za jakých přesně konsekvencí) a asi mi to do velké míry zastínilo vše ostatní, co se v této sérii odehrálo. I když např. záchodová pasáž z posledního dílu byla a stále je taky síla - u té už jsem ani nevěděla, že si ji z předchozího sledování pamatuju, mozkové závity se mi začaly otáčet správným směrem až zhruba ve chvíli, kdy na tom WC přibyla druhá osoba, o to mě to ale možná pak zasáhlo silněji... No je asi jasné, že o působivé momenty, které vás budou s to totálně semlít, není rozhodně (nejen) v posledním díle nouze. ()

Metuje

Švénové se s tím řádně neserou. Ukázalo se, že jsem se úplně zbytečně bál, že si Pernille tu hlavu neprostřelí. Martinův krok jsem tak nějak očekával, nicméně já bych asi takhle spořádaně na odvod na dlouhou dovolenou nečekal a vyřešil to rychleji. Je však škoda, že už Martina moc neuvidíme, snad se v dalších sériích vrátí alespoň jako čestný host. Určitě bych však jeho rozhodnutí nehodnotil jako nesmyslné, ono žít celý život s těmito vidinami nebude úplně supr zážitek. Sagyno rozhodnutí se zdá vzhledem k její povaze logické, ale i ona má z minuosti určité resty. ()