Vyprávění směřuje k neodvratné konfrontaci mezi pachatelem a vyšetřovateli. Veškeré činy Teroristy pravdy se ukázaly jako promyšlený plán osobní pomsty, jejímž cílem má být Martin Rohde a jeho rodina. Byl to právě Martin, kdo bývalého kolegu připravil o vše, v co do té doby věřil, a nyní má za to pykat. Jeho utrpení začalo před lety na Öresundském mostě, a nyní se právě zde má vše uzavřít. (Česká televize)

Anderton

Tak nakoniec to najlepšie na koniec. Paralely so Se7en boli patrné už skôr a tak ani fínále nie je v tomto smere nejako zvlášť prekvapivé... Ale ide najmä o to, že sa tvorcovia fakt s vecou nesrali a uzavreli všetko zhruba tak, ako si podobný typ seriálu zaslúži. Čiže určite nie upozornením, že by snáď šlo o rozprávku pre dospelých, kde "všetci žili šťastne až do smrti". To by sa sem vážne nehodilo. Aj keď séria nekončí klasickým cliffhangerom, tak jeden by sa našiel, asi všetci chceme vidieť tú večeru Sagy a jej občasného milenca... teda najmä počuť tie dialógy. ()

castor

Atmosféra, napětí, šedivý vizuál, gradace, herecké obsazení a velmi propracovaný scénář. Asi netřeba nic moc prozrazovat, snad bych jen ocenil, že tvůrcům nechybí odvaha činit radikální rozhodnutí ohledně osudu některých postav. Chladná, na cíl umanutá a věcná Švédka a bodrý, přátelský a empatický Dán ztvárnění Sofií Helin a Kimem Bodniou jsou velmi přesní a celé je to mistrně dohráno coby promyšlený plán osobní pomsty. A vše se (pochopitelně) uzavírá na Öresundském mostě. ()

Frajer42

Tak finále seriálu se přeci jenom povedlo - o tom žádná. Napětí by se dalo krájet a s vývojem i vyústěním jsem nadmíru spokojený. Sice seriál, mírně řečeno, hledá rád inspiraci jinde, naštěstí však hledá na místech vůbec nejlepších, takže věřím, že se snad nenajde jedinec, který by měl odvahu být nespokojen. Velmi si cením rozhodnutí tvůrců, že nám nenaservírovali na stříbrném podnose směšný happyend, nýbrž se seriál do samého závěru držel svých zažitých nekompromisních trendů. Opravdu velmi podařená věc ze severu a těším se, co přinese druhá série. ()

AlfaNumerO

Scénáristicky vyladěná kriminální lahůdka trochu v závěru vykrádající mistra v kategorii krimi/thriller - Se7en. Přes tuto krádež za bílého dne jde pořád o mistrovský počin ve svém žánru, kde ač se zdá, že už divák ví vše, je vždy zaskočen něčím novým. Saga jako hlavní představitelka je navíc nevídaná asociálka připomínající mi McConaugheyho z Temného případu. Už kvůli ní a jejím hláškám, kterými co chvilku někoho zcela zazdí, se baví člověka na seriál dívat. Jsem velice zvědav s čím přijde série druhá. Pokud bude z půlky tak dobrá jako první, bude to pořád hodně vysoko nad běžným průměrem. 91% ()

Necrotongue

Finále první sezóny mi sice přišlo o něco málo slabší než předchozí díl, přesto jsem nenašel dostatek důvodů k tomu, abych šel s hodnocením pod pět hvězdiček. Přes určitou ztrátu tempa a občasné mezery v logice mě totiž vyšetřování i uzavření případu velmi bavily, takže jsem si mohl naposledy v této řadě užít severský přístup k budování atmosféry i zvláštní dvojici vyšetřovatelů, z nichž jedna trpěla Aspergerovým syndromem a druhý častým překrvením dolního mozku. / "Lhaní ti nikdy moc nešlo." "Ale lepším se, ne?" "To ano." / Poučení: Zbraň svěř do rukou jen důvěryhodné osobě. 5*- ()