Keďže detektívi sú už viac-menej presvedčení, že vrahom je policajt, jeho profil začína naberať konkrétnejšie kontúry a začínajú ho hľadať medzi sebou. (STV)

Necrotongue

Osmou epizodu hodnotím jako zlomovou část první sezóny. Vyšetřování poprvé nabralo požadovaný směr a děly se i mnohé další věci. Tvůrci se v tomto dílu vůbec více odvázali, takže kromě mnou pravidelně chválené atmosféry v tomto případě připustili i větší dávku napětí a došlo i na jinak opomíjenou akci. Navíc mě donutili přemýšlet nad touto situací: kdybych jako vyšetřovatel při pátrání po sériovém vrahovi odhalil úplně jiný zločin, na který by se jinak nepřišlo, měl bych radost, nebo bych byl zklamaný z toho, že to byla jen slepá ulička? / Poučení: Pokud jsi sadista, nepořizuj si zvířecí mazlíčky. Ani rybičky; jeden nikdy neví... ()

castor

Dokonáno. Pět problémů současné evropské společnosti je na světě. Ale co dál? Na co chtěl dotyčný přesně upozornit a nesměřovaly jeho kroky trochu jiným směrem? Jestli to ono nesouvisí s Martinem, u kterého to vypadá, že urovná svůj osobní život. Podezření Sagy, že se jedná o policistu, je na místě. Rozplétá se to šikovně. Chladná, na cíl umanutá a věcná Švédka a bodrý, přátelský a empatický Dán ztvárnění Sofií Helin a Kimem Bodniou jsou velmi přesní. Jdeme pomalu do finále!! ()

Anderton

Prvá polovica nás presviedča o tom, že už je viac menej jasné, kto je páchateľom. Ale niečo na tom nesedí ani Sage ani nám. No a tá druhá sa nás snaží presvedčiť o tom, že identitu vraha už skutočne tím policistov odhalil a naopak tu sa zdá byť evidentné, že to tak aj je. A niekomu to môže pripadať ako príliš suché odhalenie, ale máme pred sebou ešte dve hodiny a ohľadom jeho motivácií sa môže ešte všeličo ukázať ako prekvapivá novinka. Opäť som mal menší problém s logikou, na jednej strane sú vyšetrovatelia bystrí až na strop a na druhú nikoho nenapadne, aby sa mladý imigrant, svedok vraždy, pozrel na postavu podozrivého a povedal aspoň, či výškou zodpovedá tomu, koho videl. Mohli si ušetriť veľa starostí. ()

Frajer42

Spoilery! V předchozím komentáři jsem hořekoval nad bezvýznamností dějové linky s nevěrou, ale když jsem tam jen tak mimochodem viděl stát toho pána, kterých chtěl Martinovi obšťastnit ženu, tak se mi vybavila scénka, kdy v jedné z epizod stál velmi podobně pohublý zakuklený policista, který prostřelil hlavu právě propuštěnému poldovi z čmoudského provizorního vězení ve sklepení. Úplně mi na tuto postavu nesedí ten střešní parkour, ale jinak dává všechno dokonalý smysl a jsem zvědavý, co přesně se hodlá ve zbylých dvou dílech odehrávat. Závěrečný cliffhanger na mě znovu pomrkal, že Frida nebude Frida, nýbrž zřejmě postarší majitel penisu, jinak by se i tato chatovací linka stala lehce zbytečnou. Takže snad řady Martinovi rodiny lehce prořídnou a třeba se nám vyjeví další kostlivci minulosti. Za mě zatím jedna z nejlepších epizod této série. Snad jen první polovina byla takové zbytečné natahování ničeho, když bylo tak nějak celou dobu jasné, že tohle nebude ta osoba, kterou hledají. Velmi se mi líbí, kterak si Saga neustále skládá modus operandi pachatele. Trošku to připomíná nejlepší časy Mindhuntera. ()