Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (39)

Most (2011)

DOKONČENO: Nečekaná pecka všech pecek v moři všemožných televizních kriminálek si během svých 38 epizod vydobyla v mém srdci tak právoplatné místo, že jsem už během prvních intenzivních řad příliš neváhal, zda ji nepřidat mezi mé seriálové favority. Zásluhou cizího jazyka, kterému nerozumím jediné slovo, jsem u celičké stopáže seděl jako zařezaný, hltal každý detail a nepřestával se divit, jakým dalším šokujícím zvratem mě tvůrci totálně odzbrojí. Na féra rovněž přiznávám, že jsem v rámci žádného z případů nedokázal předem odhadnout, kdo je nakonec tím hlavním strůjcem. Obzvláště v jednom postranním hledání ztracených postav z minulosti je divák dlouhou dobu veden absolutně jiným směrem. A tohle matení udělalo z Mostu televizní klenot, který ve mně bude ještě nějaký ten pátek rezonovat. ()

Episode 1 (2011) (S01E01)

Rozhodnutí si na měsíc zaplatit videoslužbu Voyo ve mně nevzrostlo jen kvůli několika filmovým titulům, které obsahuje, ale také jeden z nejlépe hodnocených severských seriálů vůbec, který by mi jako velkému fanouškovi kriminálek ze Skandinávie neměl dále unikat. ()

Episode 2 (2011) (S01E02)

Stále se to teprve rozjíždí a stále se prozatím spíše seznamujeme s postavami a jen velmi pomalu se samotnými okolnostmi vraždy, já ale hvězdičkami tentokrát šetřit příliš nehodlám, protože po velmi dlouhé době sleduju obyčejný krimiseriál, který mě dokázal vtáhnout do děje už ze začátku. ()

Episode 3 (2011) (S01E03)

O Mostu už teď můžu mluvit jako o geniálně vybudovaném seriálu, přesto hodnocení musím ještě mírnit, jelikož se stále orientuju v zapeklitém ději. Sagu ale zbožňuju už teďko. ()

Episode 4 (2011) (S01E04)

Už jen ždibeček chybí k páté hvězdě. Problém u mě tkví už jen na stejném bodě jako u Narcos, které současně také sjíždím. Jak jsou oba seriály cizojazyčné (absence angličtiny), tak mi chvíli trvá naučit se rozeznat všechny postavy dle jejich ne vždy jednoduchých jmen. ()

Episode 5 (2011) (S01E05)

Je to tam. Nechci chválit dne před večerem, ale po dlouhé době jsme se sešli se seriálovou kriminálkou, od které bude těžké se odtrhnout. ()

Episode 6 (2011) (S01E06)

Místy mě to zas trochu stahovalo k nižšímu ratingu, celkově mě tohle vyšetřování ale ohromně tankuje a každou epizodou jsem zvědav, co se na nás vyvalí dál. Takže nemůžu jinak. ()

Episode 7 (2011) (S01E07)

Nebudu zastírat, že jsem se v průběhu téhle části trochu ztrácel nebo i snad polevoval pozornost, ale hlavně kvůli samotnému vyvrcholení jsem setsakra napjatý na poslední trojici epizod. A pak samozřejmě na trojici dalších sérií. ()

Episode 8 (2011) (S01E08)

Nesprávní podezřelí jdou stranou a kruh se pomalu uzavírá. Hrozně dlouho jsem neviděl tak kvalitní kriminálku a o to větší mám z téhle radost. ()

Episode 9 (2011) (S01E09)

Jeden z hlavních motivů oné hledané osoby se může zdát trochu mimo mísu, jinak se ale dostáváme už do tak napjatých vod, že je dobře, že není seriál v CZ ani ENG a já od něj opravdu nemohu odtrhnout oči. ()

Episode 10 (2011) (S01E10)

Pěkně seversky uspokojivé a zároveň dost mrazivé zakončení jednoho z nejlepších televizních kriminálních případů vůbec. Honem na další sérku. ()

Episode 1 (2013) (S02E01)

Dozvuky finále první série se dostavují ve velkém, samozřejmě je ale upozaďuje nový případ, který svádí dohromady už teď mou snad nejoblíbenější dvojici vyšetřovatelů ze všech možných kriminálek, které jsem doposud zhlédl. ()

Episode 2 (2013) (S02E02)

Doufám, že nejsou již tito odhalení záporáci hlavními aktéry celého nového běsnění, jinak jsem ale velmi potěšen zajímavou zápletkou a pozoruhodnými, byť samosebou drsnými a radikálními motivy. ()

Episode 3 (2013) (S02E03)

Ten masochismus v podobě zapojení záporáka z předešlé řady i bokem do této je zajímavým krokem, byť je mi sakramentsky líto, jaké to má důsledky na mou oblíbenou postavu. Stahující se smyčka kolem skupinky ekoteroristů signalizuje, že ta pravá hrozba teprve přijde. ()

Episode 4 (2013) (S02E04)

Jdu tentokrát trochu níž, to ovšem neznamená, že bych povolil svou pozornost vůči jednomu z nejpromyšlenějších seriálů, co vidím za dlouhé měsíce. ()

Episode 5 (2013) (S02E05)

Jestli seriál nepoleví ani ve svých dalších řadách, tak nebudu mít problém jej zařadit do mé top desítky. Tahle kriminálka je totiž klenot severské televizní (asi i filmové) tvorby. ()

Episode 6 (2013) (S02E06)

Začínám mít trochu obavy z následujících řad, kde nám vymění hlavního vyšetřovatele. Tahle dvojice totiž svými dialogy dokáže odlehčit i silně vážnou situaci. ()

Episode 7 (2013) (S02E07)

Na téhle kriminálce mimo jiné miluju hlavně to, že se neuzavírá jen do komorních kecacích kruhů (které jsou tu ale vypiplané do dokonalosti), nabízí divákovi i dostatečnou akci, která ději dodá příznačné tempo a nedovolí mu se od seriálu ani na chvilku odtrhnout. ()

Episode 8 (2013) (S02E08)

Kruh všemožných podezřelých se v obdobném stylu jako v první sérii konečně uzavírá a nám docházejí všechny indicie vedoucí k onomu ústřednímu pachateli. Je mi ale jasné, že cesta za celistvou spravedlností bude ještě trnitá. ()

Episode 9 (2013) (S02E09)

Bylo dost podezřelé, že by se celý případ uzavřel již v předposledním díle, když na něj navazuje ještě jeden hodinový. To bychom ale nesměli koukat na Most, bravurně sofistikovanou kriminálku, která divákovi nedovolí ji prokouknout. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)