The Stand

USA, (2020–2021), 8 h 30 min (Minutáž: 49–65 min)

Tvorcovia:

Josh Boone

Predloha:

Stephen King (kniha)

James Marsden, Jovan Adepo, Whoopi Goldberg, Amber Heard, Brad William Henke, Daniel Sunjata, Owen Teague, Greg Kinnear, Marilyn Manson, Odessa Young (viac)

Po tom, čo je svet v troskách následkom umelo spôsobeného moru, nasleduje medzi preživšími bitka biblických rozmerov. Osud ľudstva spočíva na krehkých pleciach 108-ročnej Matky Abagail (Whoopi Goldberg) a hŕstky preživších. Ich najhoršie nočné mory stelesňuje muž so smrteľným úsmevom a nevýslovnými silami Randall Flagg (Alexander Skarsgård), hanebný temný muž. (Weezy22)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (10)

The Stand (2020)

Velice kvalitně natočený seriál, který má velkou výhodu. Že dopředu víte, že nehrozí umělé natahování. Ano, byla jsem skeptická. Stejná televize, která sice dokonale začala Pod kupolí, ale ještě dokonaleji i zabila? Čili mi udělalo radost, že tentokrát to "King klan" jistí z více stran. Každý díl byl perfektní. Leč musím uznat, že kdybych nečetla předlohu, tak jsem na začátku trochu zmatená. To je potom lepší podívat se na první tři díly hned za sebou a potom už pohoda. Ano, je to kvůli způsobu vyprávění, který je ze začátku plný flashbacků. Což by jinak asi ani nešlo natočit a já to chápu. Jenom jsem byla zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou a musím uznat, že na jedničku. ***** Hned jak začal první díl, mi bylo líto, že seriál nemá úvodní znělku. Poslední dobou se k tomu tvůrci vracejí a já jsem vděčná. Nakonec ale? Tady je na konci dílu a musím říct, že jsem se vždycky koukala až do konce. Vždy hraje jedna pecka lepší než druhá. ***** Možná je nakonec i lepší, že seriál nenatočila kabelovka. Protože v knize jsou scény, jejich už jenom opis mi způsobil pocity nechutenství. Takže jo, byla jsem ráda za proškrtání scén Plecháče, a "loutkového divadla" a tomu, co mu předcházelo ohledně Nadine. Mrzí mě jenom jedna věc a to vážně hodně. Upozadění Nicka na úkor Harolda především, protože to byl právě on, kdo je pro mě hlavní postava a právě on byl pro mě nejdůležitější postava. Všechno jsem to protrpěla právě s ním a když přišel jeho čas, chvíli jsem to rozdýchávala. V téhle adaptaci mi přišel jako "ten v rohu, kterej nemá co říct". A Flagg, kterej se nechoval jako ultimátní padouch (to spíš jenom v první polovině, když jenom v pozadí tahal za nitky), ale jako malej kluk, kterýmu někdo šlápl do báboviček na pískovišti (druhá polovina). ***** Ale když se na to podívám jako na celek, bez znalosti knihy, The Stand byla skvělá jednohubka. A když ohlédnu právě od těch věcí a faktů způsobených přečtením předlohy, které nutí porovnávat, řadím mezi top seriály, které za to skutečně stojí. ***** A těch chvilku pauza a potom devadesátková verze ;) PS: až dočtu Temnou věž, podívám se na devátý díl znovu. ()

The End (2020) (E01)

Neviděla jsem miniserii z roku 1994, ale myslím, že je to lepší. Alespoň jsem byla překvapená, jak se tvůrci poperou s prvním dílem. Čekala jsem tedy něco podobného, ale ne až takhle...a myslím, že kdybych nevěděla, o co jde, z prvního dílu jsem solidně zmatená. Protože aby se divák neunudil k smrti (vždyť na prvních 300 předlohy se "nestane nic důležitého", což je tady právě vynechané), tak není vyprávění lineární. Čekám tedy, že se první tři čtyři budeme s hlavními hráči postupně dostávat na začátek, až se všichni spolu sejdou, aby se rozhodli, kde budou. Protože já si celou dobu říkala, zda jsem neudělala chybu, že jsem se na to podívala hned. Že jsem si nenechala sledování třeba po třech dílech. Ale konec to vynahradil. Jediné, co mě mrzí je to, že se pravdu o Haroldovi (že je magor) dívák dozví až moc brzo. Ale na druhou stranu, zase je fajn, že víme, že nenastane trapné umělé prodlužování. ()

Pocket Savior (2020) (E02)

Ještě lepší než první díl! (Krom prvního dílu, kdy jsem úplně nepochopila, jak to chtějí brát chronologicky, ne, do posledního dílu se nebudu zmiňovat o knize. O knize píšu na jiném webu.) Dnes na řadu přišlo další představování. A nebudu lhát, v tom kanále jsem myslela, že mě trefí. Opět příjemná hodinka, kde mi vůbec nic nevadilo. ()

Blank Pages (2020) (E03)

Já vím, že jsem říkala, že žádné srovnávání, ale když já setkání Nicka a Toma v knize prosmála. A tady tomu nebylo jinak. Tipuju si, že tenhle díl bude váš buď oblíbený nebo ho budete nenávidět. Vážně si nejsem jistá, zda je nějaký střed. Víc se tedy přemýšlí a je pravda, že se toho relativně moc nestane, ale konec hezky připraví na další díl :) ()

The House of the Dead (2021) (E04)

Neb jak rozhodli, kdo možná umře. Tenhle díl mě bavil i přes to všechno. Pár flashbacků, které dojmou a jedno bomba cameo Stefana Krále. Mě to přišlo vtipné, snad si Owen tohle o taťuldovi nemyslí :D ()

Fear and Loathing in New Vegas (2021) (E05)

Co se stalo Vegas zůstane ve Vegas? Mise Vegas rozjetá na plné obrátky a leč úmrtí v tomhle díle bylo značně neprvavděpodné (podle mě takhle krk a láhev dohromady nefungují), každá minuta jako vždy libová! ()

The Vigil (2021) (E06)

Už se nám to začíná pořádně utahovat, co? Jistě, čára v písku byla už dávno. Ale až teď před ní už nikdo nestál, aby jí viděli i ostatní. Moc hezké :) ()

The Walk (2021) (E07)

Když Harold vyvalil krvavý oči, úplně mě zamrzilo! Wau! Za mě zatím jednoznačně nejlepší díl. Už jenom kvůli citlivému zakončení téhle životní linky. Ale jakmile jsem uviděla růže v poušti (já vím, říkala jsem, že nebude porovnání s knihou), řekla jsem si: "Snad to prostřihaj!". Protože já se z toho popisu v knize malém poblila :D ()

The Stand (2021) (E08)

Hmmm, tak to bylo nebezpečně dokonalé. Skoro celý ve Vegas, zato ve velkém stylu. Napínavé jako kšandy a ke konci ještě napínavější. Takhle se správně blížíme do finále!!! :O ()

Coda: Frannie in the Well (2021) (E09)

Už na konci osmého dílu jsem si říkala podle toho, jak skončil: "Co chtějí dát do devátého dílu?!" Nebude to jenom omáčka, protože "publikum potřebuje uzavření a nerado používá svou fantazii"? Ale...scénář k tomuhle dílu přece napsal sám Štefan! To musí být přece dobrý, ne? Ale je pravda, že až druhou polovinu mi to "natažení" došlo a kam směřuje. Tj do správného cíle. A byla jsem za něj ráda :) Ale jak se Stu držel lana jako terminátor, to bylo přes čáru :D ()

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

Hvězdy přejí Stephenu Kingovi

07.06.2014

Post-apokalyptickou hororovou fantasy The Stand (česky Svědectví) se u Warner Bros. snaží zadaptovat pěkných pár let. V minulosti se kolem ní točili David Yates (Harry Potter a Fénixův řád), Ben… (viac)

Affleck a Damon: další parádní spolupráce?

Affleck a Damon: další parádní spolupráce?

26.10.2011

Jen předevčírem jsme psali, že Ben Affleck je hlavním kandidátem na režii adaptace postapokalyptického eposu Stephena Kinga The Stand. Teď se náhle vynořil další projekt, který zní jako něco, co by… (viac)

Ben Affleck a Kingův konec světa

Ben Affleck a Kingův konec světa

24.10.2011

Příběh o tom, jak se „z mizerného herce stal prvotřídním režisérem“, už nebudeme opakovat. Ben Affleck momentálně natáčí špionážně-rukojemnické drama Argo, ale studio Warner Bros. už má pro něj… (viac)