Ronkar

Výborný! První episoda, kde jsem nenašel nic, co by mi vadilo. Možná je to i tím, že jsem si plně zvyknul na střídání časových rovin. Hlavním důvod je ale že tu nic nepůsobí jako výplň. Vše do sebe hezky zapadá. Řemeslně kvalitně natočené a s postavami jsem už zžitý. Dobré dialogy i pár emotivních scén. Nejlepší je duo Nick a Tom, ačkoli mě trochu mrzí, že jsme z jejich společného putování neviděli víc a setkání s šáhlou holčinou je poněkud zkratkovité, ale i tak je tahle dvojka prostě super. Jedna mrazivá survival scéna a rozběhnuté události směřující ke konfliktu. Pokud si The Stand uchová takovouto kvalitu i po zbytek série, bude to hodně kvalitní adaptce. ()

Lenka.Vilka

Neb jak rozhodli, kdo možná umře. Tenhle díl mě bavil i přes to všechno. Pár flashbacků, které dojmou a jedno bomba cameo Stefana Krále. Mě to přišlo vtipné, snad si Owen tohle o taťuldovi nemyslí :D ()

Petroff

Proč, proč, proč? Proč je ze soudce Farisse soudkyně? Proč je z Ralpha Brentnera nějaká (zcela anonymní) paní Brentnerová? Proč se tohle muselo měnit, i když ty postavy tam byly jen ukázaný? Ale to bych se mohl ptát, proč nebyl Harold ze začátku špekoun a proč Nick působí tak nějak jinak, než jsme si ho asi všichni představovali? Proč nemá Tom blond vlasy? Mohl bych se ptát, proč je Larry černoch, když měl jen tak naschvál znít při zpěvu. Proč scénáristi hodili matku Abagail do důchoďáku, když měla mít ještě docela dost důležitý a vyčerpávající poslání (mrk, mrk, čtenáři - kuřata, lasičky... dvoudenní cesta). Těším se na Popeláče, ale zároveň se trochu obávám, že bude strašně okleštěnej a jeho setkání s Prckem (posléze pak "vlčím mužem" - ehm) bude úplně vynechaný. Vše je točeno tak šíleně moc zkratkovitě, že mě po ukončení show hodně moc zajímají reakce lidí, kteří nečetli a není to jedna z jejich nejoblíbenějších knih vůbec. Já si připadám, že kdybych ten příběh a jeho postavy neznal prakticky nazpaměť, tak jsem z toho zmatenej jak Harold, když se mu nabídne Nadine (taky trestuhodně nerozvedeno). Konec epizody na hovno. Nadine by neměla bejt takhle radikální, ona je spíš oběť a uvnitř to celou dobu dobře ví. Randall Flagg, Richard Fry, Osamělý Chodec, Velký Pěšák, Dlouhán, Robert Franq, Ramsey Forrest, taková a další jsou jeho jména. Ale jo, zatím je to bezva. Těším se do Vegas. ()