rasttea

Moc jsem se na to chtěla dívat už kvůli Alexandrovi, Whoopi a Jamesi Marsdenovi. První díl jsem ještě dala, část druhého dílu už jsem ale přemýšlela, jestli má cenu si tím tématem a nechutnostma (nedoporučuji u toho jíst) zaneřáďovat mozek, když už něco v bledě modrém máme tady přes rok všude kolem nás. Takže za mě bad timing, v kombinaci s tématem a Kingem u čehož se mi potvrzuje, že je lépe se tomu vyhnout...Ty tři hvězdičky jsou za cast, filmařinu a za to, že spousta herců a komparzistů musela vydržet nepříjemné chvíle buď ve strnulé pozici nebo s nechutnými přídavnými látkami. It is what it is... ()

fixaman

Vzhledem k tomu, že nové Svědectví točí CBS, čekal jsem velký průser. No a místo toho jsem dostal naprosto parádní pilotní díl, kterému absolutně nemám co vytknout. Už teď se maximálně těším na další díly. Hlavně to nezakřiknout, ale vypadá to po dlouhé době na skutečně povedené zpracování mistra hororu. ()

Lenka.Vilka

Neviděla jsem miniserii z roku 1994, ale myslím, že je to lepší. Alespoň jsem byla překvapená, jak se tvůrci poperou s prvním dílem. Čekala jsem tedy něco podobného, ale ne až takhle...a myslím, že kdybych nevěděla, o co jde, z prvního dílu jsem solidně zmatená. Protože aby se divák neunudil k smrti (vždyť na prvních 300 předlohy se "nestane nic důležitého", což je tady právě vynechané), tak není vyprávění lineární. Čekám tedy, že se první tři čtyři budeme s hlavními hráči postupně dostávat na začátek, až se všichni spolu sejdou, aby se rozhodli, kde budou. Protože já si celou dobu říkala, zda jsem neudělala chybu, že jsem se na to podívala hned. Že jsem si nenechala sledování třeba po třech dílech. Ale konec to vynahradil. Jediné, co mě mrzí je to, že se pravdu o Haroldovi (že je magor) dívák dozví až moc brzo. Ale na druhou stranu, zase je fajn, že víme, že nenastane trapné umělé prodlužování. ()

Ronkar

Poměrně fajn rozjezd. Moc jsem od téhle nové verze Stand nečekal, ale zatím mi tam nic vyloženě nevadí. Jediný větší problém je naprosto nelogická volba tvůrců odvyprávět tenhle příběh s přeskakováním v čase. Vůbec to tady nedává smysl, působí to chaoticky a zbytečně to sráží napětí. Jinak řemeslně dobré. Herci jsou vybraní dobře. Příběh je na začátku a prachy jsou na tom vidět. Uvidíme, jak to bude pokračovat. ()

PKD

Ha! Zmatené a zřejmě na přeskáčku natočené, že i znalci předlohy budou tak trochu..mimo. Pane Kůstku, měl jste raději lobovat za pokr. k New Mutants, páč zatím to nevypadá nějak extra slavně. Pobavila přítomnost Owena Kinga jako jednoho z producentů.;-) Kyklops je v poho, Campion je black (stejně tak Larry Underwood, na což si nikdy nezvyknu) a matka Abigail je squelle obsazená, což jsem tušil už při oznámení castingu. Bratr Pennywise (mj.zvláštně psychedelický film Mute) v.2.0 je jako Dark Man ok, ale přesto je většinou až moc roztomilý/sympatický, takže mu toho ultimátního zlouna, který prochází skrze několik Kingovek, uplně nevěřím. To se stalo až na úplném konci, který jsem již popsal. Přesto je zvláštně příjemné viděti, že klan Skarsgardů, má s Kingem čím dál tím více, společného. Náhoda? V nějaké té další K.adaptaci by se mohl zjeviti též sám otec.;-) A jak to tak vidím, nakonec té 1.verzi odpustím tu neslavnou 2.pol. a ještě rád, se k ní vrátím. Takže vlastně děkuji, že toto vzniklo, abychom zřejmě znovu ocenili a docenili onu 90tkovou verzi, která nepotřebuje za každou cenu mj. obsazovati pestře a přesto trapně a nuceně. A ne, tento 1.díl nemá ani omylem na jeho dřívější protejšek. Který má koule ještě dodnes. Včetně geniálního použití skladby Don´t fear the Reaper od Kultu Modré Ústřice. Uvidím, jak se to ´´vyvine´´ dál, ale už teď silně tuším, že tohle nebude zrovna verze, kterou bych si pouštěl opakovaně. Co taky čekati od molocha, který vyblil DSC. ()