Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

KOZEL84

White Olympus down.Tak tohle už je opravdu hardcore.Že ta zasraná zlodějská chamrad' má poradce na všechno je mi jasné,ale toto už snad znamená,že kdybych se na všechny hezky usmíval a naučil se nazpamět' pár čuráckých frází,tak s nima za zády můžu být prezident.Ještě že se amíci rozhodli honit si Abraháma a ukázat nám jak sou strašně liberální a to všechno zlo je už za něma.Protože jediný důvod proč je Obama prezident je,že je černoch! a nechápu proč už to jako někdo neřekne nahlas.By mě zajímalo kde je v těch trapných amerických kompenzacích jaká rovnost (např.:Oscaři za rok 2001,Globus pro Chrise Colfera).Každopádně tomuhle filmu jinak věřím naprosto všechno a není to vtipné-je to ke zblití.Kdyby si zvolili tuhle stupidní husu,tak to snad byla největší politická katastrofa od roku 1933.PS:Svět by potřeboval víc lidí jako je Tina Fey aby ničili vylhaný mediální obraz tohodle neschopného póvlu. ()

jochanan

Vše, co by mě,lo být řečeno, už je v komentářích nade mnou, takže se nebudu zbytečně opakovat. Snad jen s výjimkou toho, že doufám, že některé věci byly filmařská nadsázka. Protože to, že Palin nevěděla, proč jsou Severní a Jižní Korea dvě země, je u do nebe volající, ale jestli jako Američanka (sic!) vážně nevěděla, kdo může za 9/11, tak k tomu už komentář prostě nemám vůbec... Filmařsky ale velmi povedený film, obecně mám ráda filmy z prostředí amerických volebních kampaní a tenhle mě rozhodně nezklamal! 30/6 47th IFFKV ()

Loooki

Dobrá dráma približujúca osud mešuge popolušky, ktorá sa viceprezidentkou chcela stať. O to viac som sa bál, že Julianne Moore nebude fajn, ako Sarah Palinová, ale opak bol pravdou. Apropo najlepšou Sarah Palinovou je Tina Fey a tej sa tiež ušiel štek v danom filme. ()

BOURQUE

Z produkcie HBO opäť vypadlo niečo dobré. Film celkom dobre zachytáva prostredie a hlavne pozadie (zo strany McCaina) bitky medzi B. Obamom a J. McCain o post prezidenta. Herecké trio Ed Harris, W. Harrelson a J. Moore fantastické a tá vizuálna podobnosť s ozajstnými osobnosťami je až dych berúci. PS. Keď som videl zamaskovaného E. Harrisa, fakt som si myslel, že si svoju postavu hrá sám John McCain. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

bararich8

No, trochu rozporuplné dojmy. Na jednu stranu výborné herecké výkony, atmosféra a "příběh", ale čekal jsem trochu něco jiného nebo víc. Ale bez debat je to vysoká kvalita. Nejvíc mě však dostalo: "Promiň, nevolila jsem" (s brekem). 4* ()

dakarin

Jedna stránka je filmové umění a přijatelný scénář a druhá pravdivost obsahu sdělení. Ztvárnění formy - tedy nahlédnutí do volebního štábu a stylu práce - bych vcelku bral, ovšem u vykreslení obsahu - něco zdůraznit, něco umenšit, něco trochu významově pootočit - tady samozřejmě zcela záleží kdo a proč točí, také kdo a proč psal námět (román ;-) Tedy pravdivostní hodnota obsahu může býti také blízká nule :-o Hodnocení 80% tedy hlavně za řemeslo a skvělé herecké výkony... ()

Hpatrik

Celkem zajímavý pohled do zákulisí kampaně Johna McCaina, pro mě víceméně neznámého politika a protikandidáta Baracka Obamy. Bylo zajímavé sledovat, jak se jim to po ne zrovna dobré volbě McCainovi vícepresidentky, kterou výborně ztvárnila Julianne Moore, pomalu rozpadá pod rukama, a i s tím se i samotná Palinová mění ze sebevědomé, až téměř k psychicky nestabilní. ()

Ceberus

Je to lidský film. Nejsou tu žádní hodní a žádní zlí, jsou tu jen lidé. A právě to dělá z filmu pro mě fantastický zážitek. To, co se dostává ke konzumentům těchto volebních show, jsou pouze plátna, atrapy, obrázky, které mají zaujmout. To, že se za nimi skrývají skuteční lidé, je někdy překvapivě obtížné si uvědomit. Platí to i u aktuálních (2013) prezidentských voleb u nás v Česku. Výkony hlavní herecké trojice naprosto parádní. Někomu možná bude chybět nějaký epický závěr filmu (zvlášť když výsledek voleb každý divák zná, pokud zrovna nemá podobný světový rozhled jako Palinová), nicméně pointu podle mého názoru film jistě má - éra mediokracie se prostřednictvím internetu neuvěřitelně prohlubuje a z voleb se stává show, American Idol (což opět platí i pro prezidentské volby v Česku, kde Facebook sehrál nemalou roli). A chcete-li českou verzi, hrdinně se vrhněte na Hledá se prezident, což má podobně tragikomický nádech. ()

KillerZeli

Svižný film o zákulisí prezidentských voleb 2008, který předkládá jednu verzi skutečnosti a Sarah Palinová sice není vykreslena černobíle, přesto z ní není cítit skutečná osoba jako spíše karikatura, což hází velký stín na celý film a jen přilévá pod kotel boje levice vs. pravice. Celá recenze zde. ()

štíple

Vřele doporučuji. Možná po shlédnutí filmu budete mít víc než chuť pracovat na svém všeobecném přehledu, i když zrovna nechcete vstupovat do vysoké politiky. ()

Hr.Anostaj

Zákulisní machinace a tahání za nitky v podání této dokumentární rekonstrukce vyznívají mnohem zábavněji, než jak tomu pravděpodobně ve skutečnosti je. Že Američani nejsou v zeměpisu zrovna kovaní je známý fakt, ale že by kandádátka na viceprezidenta nevěděla, kde je Německo, mi už připadalo dost přikreslené. Nicméně je zajímavé pozorovat, kolik roztodivné práce za takovými "obyčejnými" volbami vlastně je a jak se týmy nejrůznějších odborníků snaží eliminovat i ty nejnepravděpodobnější rizika, aby měl kandidát suchou a vystlanou cestičku k prezidentskému křeslu. Dokumentaristé zde neuvádí nic tak šokujícího nebo pobuřujícího, jak jsem čekal, ale možná díky tomu pak Prezidentské volby působí velmi důvěryhodně. A Eda Harrise bych zde nepoznal. ()

TommyDiamond

Pro mě překvapení. Nečekal bych, že se mi nějaký film s politického prostředí až tak zalíbí. Popravdě jsem čekal dvě hodiny nesmyslných keců a politických blábolů. Omyl. Vše má svůj rub a líc. A zde nám neukazovala pouze ta lesknoucí se strany kandidátů na viceprezidenta. Líbil se mi výkon Julianne Moore a i celý příběh senátorky Sarah Palinové. I když její snažení nevedlo k úspěchu, určitě si získala mnoho příznivců..... ()

Evushe

Nemám, co bych vytkla, snad možná jen český název - nevím, proč nemohl být více doslovný - takhle příliš neodpovídá hlavnímu tématu. A co, až někdo natočí film Presidential Election?? ()

Terka_127

I když českému národu nic neříkají americké volby a naopak nechápe shony kolem prezidentských kampaní, které trvají téměř rok, tento film nám přibližuje dění v amerických prezidentských volbách. Jak to chodí v zákulisí, co funguje, jak se mluví s veřejností a co se snaží utajit. Film natočený podle zákulisních informací McCainovy kampaně, který v roce 2008 kandidoval proti Baracku Obamovi, ukazuje, jak je americká politika tvrdá, jak se musí přetvařovat a dokonce vytvářet nové profily lidí, které chtějí ukázat. Julianne Moore jako zapřísáhlá katolička a guvernérka Aljašky se ocitla v těžké roli kandidující viceprezidentky. Ukáže se však, že ač ji lidé milují a dokáže skvěle řečnit, tak mluvit umí jen o věcech, kterým rozumí a ty se zužují pouze na Aljašku, křesťanství a novou energii. To, co má mít správná viceprezidentka jí však chybí, znalosti. Její tým dělá vše možné i nemožné, aby nic nevyšlo najevo, dělají z ní jiného člověka, dělají z ní ženu, kterou potřebují do kampaně. Strhující výkon Julinne Moore mě zcela přesvědčil, že dokáže opět zahrát cokoli a pomohl mi opět pochopit prezidentské volby v Americe. ()

jafuska

Politické drama jak má být, takto si to velmi dobře představuji, velmi dobří herci, autentičtí, záběr na Obamu, kterého uznávám jako velmi schopného prezidenta USA, drama od začátku do konce, ano opět mě Američani přesvědčují, že umí nejlépe točit filmy, a navíc se mě v tomto žánru líbí, americké sebevědomí, které dominují se svými názory, velmi doporučuji se na tento film podívat stojí to za to. ()

MaxForValue

Toto nie je film o amerických voľbách, ale o tom, čo sa dialo v zákulisí. Toto nie je o Obamovi, McCainovi či dokonca Sarah Palin, toto je o tom všetkom, čo je za tým pozlátkom, čo nám denne servírujú médiá. Film, ktorá má "televízne" parametre, no luxusné obsadenie a skvelé herecké výkony. Odhliadnúc od faktu, že film je jasne "prodemokratický", McCain je tu vykreslený ako populista, Palin ako "tŕň v zadku", tak práve prerod Julianne Moore ako Sarah Palin, teda od ženy, ktorej divák fandí, k žene, ktorú neznáša, je bravúrny. Mňa však viac než statický Harris zaujal Woody Harrelson, ktorého som dlho nevidel tak dobre hrať a získal si moje sympatie. ()

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

20.09.2013

Právě v těchto dnech zažívá vrchol slávy jako Walter „Heisenberg" White v seriálu stanice AMC Breaking Bad. V neděli odvysílaná epizoda „Ozymandias" strhala rekordy v sledovanosti a kritici i diváci… (viac)

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (viac)