Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

Tommassi3

"Nesouhlasím s Bushovou doktrínou, a hlavně nevím, co to je.." ;) Nechápu, proč měli všichni z aljašské Sarah výborné Julianne Moore takovou prdel, vždyť George to sám nejspíš taky nevěděl..;) Hlavně, že v tématu se úspěšně rochnící režisér Jay Roach věděl přesně, co dělá.. Opravdu po všech stránkách skvostný film, byť chvílemi Roach s Dannym Strongem méně chápavé diváky téměř umlátí lopatou, z něhož tradičně ční snad jen nedoceněný chameleon Woody Harrelson.. ()

Terva

Woody Harrelson jako Steve Schmidt a Ed Harris jako Mc Cain. Produkce tohoto příběhu, mimo jiné - Tom Hanks. Natočeno podle stejnojmenné knihy Marka Halperina a Johna Heilemanna. CITÁT - Příští zastávka: Bílý dům............. Jenže proti Baraku Obamovi nemůže vyhrát obyčejný běloch středního věku. Potřebujem ženu. CITÁT - Nosí zbraň, voličské jádro z ní bude na větvi................ Možná bych tvůrcům vytknul tu úvodní scénu. Ta mi tam neseděla. Kdo to pozorně sledoval mohl tušit, že guvernérka Aljašky Sarah Palini (Julianne More) provede něco totálně nečekaného. Divák akorát zatím může hádat, co to bude. Film je jedna velká politická mašinérie a HBO k ní zcela politicky sehnalo pár dobrých herců v čele s Woody Harrelsonem. DIALOG - Zavolejte našim lidem na Aljašce. Pane, ale na Aljašce jsou tři hodiny ráno??!! Ve tři hodina ráno nefungují telefony? CITÁT - To můžem vyhrát........ Hezky se na to kouká ale dlouhá stopáž to zbytečně prodlužuje. Ke konci už jsem se nudil. Jen jsem netrpělivě očekával konec. CITÁT - .....jo a třeba se probudím z vlasatou hlavou.......... ()

Dale

Zaujímavý pohľad do zákulisia boja o prezidentský post. Ku nám sa tieto predvolebné boje príliš nedostali, takže som bol veľmi pobavený, akú osobu si vybrali republikáni na miesto možnej viceprezidentky. Pobožná puťka, ktorá o svete nevie ani toľko, čo priemerný žiak strednej školy. No aj tak mám dojem, že keby sa táto osôbka stala prezidentkou, tak by nebola najhlupšou hlavou štátu v histórii, rád by som si pozrel takýto film aj o Georgikovi Juniorovi, ako doňho tlačili učivo ZŠ. :-) Vďaka skvelým hercom a vysokej miere zábavy je to veľmi vydarený film. ()

tomeš

Svělý vhled do zákulisí předvolebního ringu, který vrhá světlo na roli a sílu celého týmu i jednotlivých poradců, moc starých i nových médií a (ne)souvislost skutečného člověka s tím, jak je vnímán veřejností. Příběh není překvapivý tolik v jednotlivostech (věty, které tam zazní, jsme během roku 2008 slyšeli mnohokrát), jako v poskytnutí uceleného pohledu na přípravu voleb i jednotlivé aktéry. Jako mnohé i mě překvapilo, že jsem byl nakonec schopen se Sarah Palinovou soucítit a uznat její moc ovládat davy, nicméně její schopnosti být znalým politikem či viceprezidentem věřím nyní ještě méně než po shlédnutí slavných skečů Tiny Fey. Velkým plusem filmu je vykreslení Sarah Palinové způsobem, který není jednorozměrný, ale naopak nám umožňuje její osobu nahlédnout v celé její šíři (která, pravda, není nijak závratná, ale je příjemně opravdová) a během klíčových okamžiků, což je do velké míry zásluha knižní předlohy. Obrovským plusem filmu jsou ovšem herecké výkony všech, od Julianne Moore a Woodyho Harrelsona až po poslední poradce, což mi přišlo téměř škoda "jen" pro film na HBO. To samé platí pro kameru, která sama o sobě pomáhá příběh vyprávět a nesklouzává k pouhé dokumentaci, což by se v tomto případě nabízelo. Jednm z mála rušivých momentů byl soundtrack, pro mě nesmyslně poskládaný z country fláků (proč country? Kdyby McCain nebo Palinová byli z Nashvillu, tak prosím, ale takto...). Celkově odvedl Jay "Austin Powers" Roach nečekaně dobrý výkon a téměř dvě (!) hodiny filmu o "nejlepší herečce v historii americké politiky" utečou jako voda. ()

F.man

Výborný komentář k výborné knize Game Change o památných volbách 2008. HBO si z daleko komplexnější předlohy vybrala to nejpeprnější tj. Sarah Palin a společně s vynikajícím výkonem Julianne Moore vytvořila naprosto skvělý politický film, který stojí za to nejen pro lidi, které zajímá politika či dnes už spíše marketing. And they said we were dead. Next stop the White House! ()

baribal

Nevěřil jsem, že ten mediální obraz Sarah Palin je odrazem skutečnosti. Po filmu si říkám, že mediální obraz jí vykresloval lépe, než jaká ve skutečnosti je. Naprosto příšerná ženská, ale pravdou je, že kvůlí ní volby neprohráli a vybrat jí byl v podstatě dobrý nápad. Ed Harris vypadá velmi věrohodně, hlavně jeho pleška a vlasy. Na televizní film velmi slušné. ()

Hannibal92

Bože, ta Palinová je ale kráva, jestli je taková i ve skutečnosti tak hluboce lituju všechny, co s ní museli a musí pracovat. Tématicky je to dost podobný Novému sčítání hlasů, i když hlavní zápletka je úplně jiná. Co mě ale nejvíc zaujalo, ale výběr a namaskování všech důležitých herců, protože minimálně 90% z nich je naprosto k nerozeznání od postav, které hrají. Až se mi tomu opravdu nechce věřit. Myslím že by naprosto s přehledem mohly na nějakých veřejných proslovech nahradit originály a nikdy by nic nepoznal. ()

KIT.HL

Pět hvězd nedávám skoro vůbec.....nedokážu dost dobře říci co to pro mne znamená....je to něco jako uspokojit všechny potřeby filmového fandy. Tady a to řeknu na rovinu, není to filmová lahůdka.Je to výpověď doby.Odvaha a upřímnost, bez tolik obvyklého patosu, ale s naprosto očekávanou americkou hrdostí....Už jsem to zde někde psal, ale chtěl bych vidět takhle natočený film o volbě českého prezidenta...Proto Amíkům smekám.Jsou to "sráči" v mnoha ohledech, ale dokážou střílet do vlastních řad.Nemusíte být Demokrat ani Republikán, ale tohle je dobře natočené story..."true story...." Politické divadlo, ano...v celé své nahotě.... ()

O.Peta

O politiku se moc nezajímám, ale filmy z tohoto prostředí se mi většinou líbí. Pro mne tedy i velice obohacující snímek, protože z této události jsem věděl pouze kdo stál proti komu a kdo volby nakonec vyhrál. Každopádně zfilmování celého volebního období se HBO skutečně povedlo, herecky to hlavní trio zvládlo perfektně. Hlavně tedy Julianne a Woody. A ono to vlastně ani o ničem jiném není. Nebýt takto přesvědčivých výkonů, které vtáhnou do děje, asi bych se unudil k smrti. Mixování se skutečnými záběry nebylo na škodu, vždy byly vsunuty správně tak, aby nepůsobily jako pěst na oko. Nemám v podstatě, co bych vytknul. 80% ()

Wolodja

Jak se Sarah Palin nestala vicepresidentkou. Stoji a pada to s herci, a ti jsou vyborni! A pusobi to pomerne neutralne, zadna demonizace jedne ci druhé strany. I to se pocita! ()

Kaluž

Trošku voyerský náhled do zákulisí prezidentských voleb, respektive na profesní karamboly jedné kandidátky na viceprezidentku. Neznám a ani nezjišťuji, zda dotyčná ještě zastává úřad guvernérky mrazivého severu, ale tak nějak předpokládám, že spíš někdě "šůruje záchody". Parádní televizní drámo jak ze žurnálu. Julianne Moore tady doslova září a doufám, že nominace na Zlatých glóbech ji nemine. Ed Harris opět skvělý, ale občas mě v té masce senátora McCaina děsil. Woody Harrelson standardně na velmi slušné úrovni, panika v jeho očích po prozření, že jeho kandidát na viceprezidenta nebude to pravé republikánské, byla k nezaplacení. Režisér Jay Roach si po předešlém televizním úspěchu u mě připsal další bodík k dobru. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

cineman

47th (2): Produkce HBO jen tak nějaký slabý výrobek do světa nepouští. To je stále platné. Prezidentské volby ukazují zákulisí ani ne tak dramatické jako spíše historicky globálně medializované prezidentské kampaně v roce 2008. Film charakterizují výborné dialogy, přesné herecké obsazení, gradující davové scény a trefný hudební doprovod. Pro režséra jedovatě protivné série o Austinu Powersovi Jaye Roache velmi dobrý zápis do filmografie. ()

Dont

Předně bych chtěl říct, že je škoda, že takovéhle „televizní“ filmy netočíme u nás. Není to rozhodně žádný trhák, ale velice umně zpracované drama o amerických prezidentských volbách a především o úloze Sarah Palin v nich. Potěšila mě zase jednou „normální“ role pro Woodyho Harrelsona. Spolu s ním filmu dominuje zejména fantastický výkon Julianne Moore, která je Sarah Palin neuvěřitelně podobná. Ed Harris jakožto hlavní postava kampaně tolik prostoru nedostal, ale ten přidělený vyplnil bezchybně. Docela by mě taky zajímalo, jaký komentář by k snímku napsala bývalá guvernérka Aljašky… ()

Patw

Nemám rád politiku, nemám rád Sarah Palin ale mám rád Julianne Moore. Zajímaví snímek, u kterého jsem víc myslel na Tinu Fey a její slavné napodobování Sarah Palin v pořadu Saturday Night Live. Ovšem snímek je zajímavým pohledem do zákulisí voleb v Americe. ()

berusche

Skutečně brilantně vydařené politické drama, ze kterého máte pocit, že vás tvůrci za fusekli netahají. Byla jsem překvapena tím, jak málo se o tomhle snímku ví, a zároveň tím, jaké hvězdy se pro tento dobrý scénář podařilo zajistit. Klobouk dolů, rádoby komorné, bez velkolepých reklam, logické a vkusné. Nevím, jestli o sobě tohle Palinová ví, ale jestli to viděla, asi nebyla ráda. ()

MartinNDL

Sarah Palinová je opravdu neskutečná kráva. Nejprve jsem se bavil tím, jak je hloupá, abych si nakonec společně s Harrelsonem přál, aby už konečně držela hubu. Nemyslel jsem si, že mi bude McCaina (filmovýho) líto. Poměrně uvěřitelná sonda do volební kampaně republikánů, kde především voliči jsou vykreslení jako neskutečně stupidní ovce. A drtivá většina jich taky je, tak co? ()

HappySmile

Vynikající pohled do zákulisí amerických voleb. Jistě nedá se očekávat, že vše je podle skutečných událostí a člověk musí počítat s tím, že si to tvůrci okořenili podle toho, jak se jim to hodilo, ale i tak je ten film hodně zajímavý a rozhodně stojí za to ho vidět. Přestože to je televizní film, tak zde hraje spousta známých a velmi schopných herců, kteří své postavy dovedli velmi dobře vykreslit a díky nim tento dvouhodinový film hodně rychle uteče a člověk se nestačí divit, co to sakra mají v té americe za bordel. Další film s podobnou tématikou: Nové sčítání hlasů. ()

Elyssea

Zákulisí americké politiky... Nerozumím mentalitě obyvatel té "požehnané" země. Sarah Palin byla uměle vytvořená celebrita, která kromě svého charismatu neměla nic. Tenhle film dokonale odhaluje ignoraci, která je zjevně zastoupena i ve velké politice. Ta žena znala Aljašku a své rodné město. Ale o světě a fungování země, kterou tak mohutně chtěla zastupovat, nevěděla nic. Je až neuvěřitelné, že si tohle někdo v politické špičce může dovolit a utáhnout Američany na frázích o "vyvolené zemi" a citacím Reagana, což je jasná hra na populismus. Tenhle film místy utíká až příliš pomalu. Nicméně výkon Julianne Moore je vynikající a zbytek osazenstva jí velice zdatně sekunduje. ()

WoWoW

Je to jiný svět, naprosto jiný. Myslím, že jako Evropani tohle moc nepochopíme. Prezidentské volby jsou neskutečná show a musím říct, že jako rekonstrukce zákulisních manévrů fungují Prezidentské volby naprosto famózně. A i když to je skvělý film se skvělým obsazením, tak má u mě jednu poměrně velkou vadu, stačilo mi ho vidět jednou. ()

Streeper

Politická témata mě nikdy zvlášť nebrala, ale na tohle jsem se těšila, hlavně kvůli Julianne Moore, která mě neuvěřitelně překvapila. V některých scénách jsem jí opravdu stěží poznávala a říkala si, jestli je to vůbec ona. Zahrála to vážně neuvěřitelně skvěle. Ed Harris byl také vynikající. Navíc film krásně drží svoje tempo, chvíli je to dojemné a vtipné a tím pádem jsem se nenudila. ()

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

20.09.2013

Právě v těchto dnech zažívá vrchol slávy jako Walter „Heisenberg" White v seriálu stanice AMC Breaking Bad. V neděli odvysílaná epizoda „Ozymandias" strhala rekordy v sledovanosti a kritici i diváci… (viac)

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (viac)