Režiséři filmu Malá Miss Sunshine uvádí “nádhernou a okouzlující” (Marshall Fine, The Huffington Post) romantickou komedii s Paulem Danem a Zoe Kazan v hlavních rolích. Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Kazan), získává novou inspiraci. Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní – ale také sebe samotnou – a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím. Dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu? Ve vedlejších rolích filmu se představují Annette Bening, Antonio Banderas a Elliott Gould. Ruby Sparks je “příjemná romantická komedie, která vás dojme a má ambice stát se filmovou klasikou” (Katie Walsh, Indiewire). (oficiálny text distribútora)

V.Silver

Super! Tenhle film byl tak dobrý, že jsem ho zapomněl ohodnotit :) Velice originální nápad, skvělé provedení a samozřejmě herecké výkony. Byla to ale romantika? Nebo komedie? Nebo vlastně drama? Možná je mi to nakonec jedno, ale jsem rád, že moje klávesnice nedokáže taková kouzla jako ta Clavinova :) 90% ()

Bagr_007

Fajn námět, ale výsledek je trochu trochu nudný a natahovaný. I přes střídmou stopáž. Ale mám chuť tomu dát druhou šanci. Možná... ()

Kurikmoon

Skoro som dal plny počet po skončení filmu. SMEKÁM KLOBOUK, film s veľkou vypovednou hodnotou. Na jednej strane poriadna fikcia a psychiater k tomu. A cena za genialitu. Film o vnútre človeka. O jeho očakávaniach od okolia... A odpoveď na to, či často sami nerobíme to, čo nechceme aby bolo robené (či nerobené) nám. Komentár Larelay je vystižný, takže Vás nejdem pliesť. ()

Hollohlaway

Roztomilá hřejivá záležitost s výborně proměnlivou Zoe Kazan, a ne už tak zajímavým Paulem Danem. Je to hravé, a místy i velmi vtipné. Originální zápletka dává dost prostoru šíleným kreacím hlavní hrdinky a je tam i šťastný konec, jupí. ()

Firebug

Film Ruby Sparks je ekvivalentem zeleninového salátu s kousky ovoce. Je to lehké, trochu to i zasytí a někomu to dokonce může i chutnat. Je tam vidět i nějaký ten nápad, ale svíčková s brusinkami to zkrátka není! Pocit z dobrého nápadu (i když nic nového pod sluncem) vyprachá tak po půl hodině a za dalších 30 minut jsem už koukal na hodinky, kolik že to vlastně zbývá do konce. Zásahy do osobnosti Ruby byly přehnaně násilné, což je veliká škoda, protože se z toho vytratila ta příjemná lehkost a civilnost. Pocit zklamání ještě umocňuje fakt, že to natočili tvůrci mé oblíbené Little Miss Sunshine (a trvalo jim to 6 let!). ()

danca044

Zpočátku jsem nevěděla, co od filmu mohu očekávat. Čím více se ale film blížil ke konci, tím jsem byla překvapenější. Jen mě trochu mrzí ten otevřený konec. Ruby se mi jako osobnost moc nezamlouvala, ale Zoe Kazan ztvárnila její roli dobře. Film je takový oddechový a nemohu říci, že by mě chytil za srdce. ()

slovan1

Ta část, kde si Calvin "stvoří" Ruby a seznamuje se s ní (a i jeho bratr se seznamuje :-) ) je skvělá, milá a ulítla. Návštěva u mamče je ještě poměrně v pohodě, skvělý Banderas... Ale postupně, kdy je vztah vyhrocenější, film ztrácí na tahu. Zbytečně až moc zahrané do dramatična, a já čekal příjemnou romantickou komedii. Tohle mě nepotěšilo. Herci jsou sympatičtí, hudba je boží. ()

BMAJTZ

Osobně poslední dobou romatické komedie zrovna nemusím, ale tohle bylo vcelku příjemné překvapení. Takový docela nenáročný film, i když upřímně řečeno, nevím která žena by chtěla mít za přítele Calvina. Paul Dano ho vystihl jako sobeckého egoistického hajzla. ()

DavidS.

Pygmalion...Paul Dano v podobné poloze jako v Gigantic a nádherně tvárná až "schizofrenní" Zoe Kazan v romanci, která je naštěstí více inteligentní a nápaditá než slzopudná... ()

noctambule

Fantaskní a přeci tak pravdivý příběh.....po druhém zhlédnutí: první hodina pořád skvěle jede, ale ten konec vnímám čím dál hůř. Tvůrci měli asi za úkol romantický happy end, ale nepovedlo se. Poprvé jsem to pod tíhou předchozí hodiny a půl odpustila, ale při dalším vidění to už prostě nejde. Poslední cca 3 minuty zabijí celý film, proto jedna hvězda dolů (mělo by jich spadnou víc), ale když člověk vypne ve 100. minutě, je to perfektní! ()

klukluka

"Lidi si budou myslet, že jsem blázen," říká hlavní hrdina kamarádovi v reakci na to, že by měl vydat román, na který jsme my filmoví diváci předtím asi hodinu v kuse koukali. A má pravdu. Celou dobu jsem ho považoval za blázna. A za blázna/ nepříjemného podivína jsem ho považoval i poté, co se ukázalo, že jeho přítelkyně je smyšlenka, pouhopouhá představa. Závěr, kdy ji skutečně potká, byl silný, ale jen do chvíle, než se opět začal chovat jako totální mimoň. Nemám to rád. Zavání mi to pseudointelektuálštinou, ve skutečnosti je to jen hrozná, mlčenlivá nuda. ()

Mistickzz

Celkom originálna romantika, čo aj mňa samotného prekvapilo, pretože tento poamerizovaný nekvalitný žáner ma moc nebere, no Ruby Sparks bola príjemná oddychovka pri ktorej som sa aj schuti zasmial a Paul Dano bol pre túto rolu ako vyšitý. ()