Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

ludva10

Takový nějaký divný film. První půlka slušná, kdy jsem uvažoval o 4*, ale druhá polovina už nemá vůbec spád a vlastně je tak nějak o ničem.... ()

Blowler

Atmosféricky lehce podprůměrné Ok. Dějově už tak moc Ok ne, a od půlky i ta atmosféra vyšuměla kvůli některým hodně divným momentům. Plešatej Tonda by si měl zase nechat narůst vlasy a natočit dalšího Zora. To mu šlo líp. ()

Franc1s

Jak kurde tady čtu, tak všem tam chyběla akce ve velikosti Mad maxe, District 9 a spol, naopak jsem si naprosto vystačil s tímto příběhem, kdy opět postapo, společnost v troskách, roboti jejich vývoj a lehká finálová přestřelka. Levné malé správně špinavé sci-fi, kde Banderase jsem viděl rád, jen bohužel chyběl lepší dědek záporák. Ale i tak 7/10 ()

cyright

Silně předvídatelný, přesto decentní a koukatelný snímek, ve kterém není Banderas žádným akčním hrdinou, nýbrž spíše malým vyhořelým ouřadou zataženým do zásadních událostí. Přes jasné využití počítačové animace si film zachovává kulisovou uvěřitelnost (narozdíl od většiny ostatních krutě přetažených sci-fi dnešní doby) a tím i ráz jisté velmi sympatické béčkovosti. Film nemá velké ambice, chybí mu akčnost i již zmíněný neohrožený akční hrdina, možná i proto mnohé nenadchne, ale určitě ani neurazí. ()

Rawar

Mohlo z toho být docela zajímavé post-apo krimi (to je žánr, co?) kde by Bandaska vyšetřoval spiknutí ohledně robotických poutníků, ale bohužel se z toho vyklubalo jakési prapodivné melodrama, kde půli filmu protrpíme v nekonečné poušti aby nám na závěr zamávala robostitutka a ve vzduchu plynulo zodpovězení otázky, zda li přivést dítě do zničeného a chátrajícího světa. Myšlenka lehce ohraná a jenom na jejím základě snímek zkrátka nefungoval. ()

Lupes

S klasikou žánru (Blade Runner) bych si nedovolil vůbec srovnávat. Příběh se tváří filosoficky, padají prazvláštní dialogy a dlouhé pohledy z očí do robota, ale logická myšlenka stále chybí. Evoluce skutečně není o tom, že se pár robotů rozhodne zdrhnout do pouště. Evoluce, to je veliké množství náhod a souvislostí, podmínek a podnětů... v tomto nudném, dlouhém, nevěrohodném a nelogickém příběhu však cokoli evolučního nehledejte. 1 hvězda za post-katastrofickou vizi pouštní planety, kde lidstvo tak zdegenerovalo, že je schopno točit snad i podobné filmy. ()

Ceberus

Je to tu mnohokrát zmíněno - Já, robot v Blomkampovsky špinavější formě (Chappie, District 9). Banderas i spolu s ostatními výborný, speciální efekty na áčkové úrovni, zápletka ze začátku zajímavá, ke konci standardní. Jako šité pro fanoušky Asimova. ()

Zet

Pravda, ke konci to místy trochu drhne, nicméně pro fanoušky sci-fi to ale určitě stojí za shlédnutí a navíc to za těch cca 7 milionů USD zatraceně dobře vypadá. ()

mirra66

Špinavý film o špinavé budoucnosti. Zánik jedné životní formy a vznik života zcela nového (jak zaznělo ve filmu: život si vždy najde cestu). Zdejší hodnocení nechápu. Viděl jsem to podruhé a opět mne to bavilo. Chybky to sice má, ale neúprosná atmosféra je nakonec překryje. 75%. ()

Likan7 odpad!

Film, ve kterém je nejlepší úvod, který popisuje události před filmem samotným. Ten popis je jen textově, žádný obraz. A i tak je to zdaleka to nejzajímavější, co mě následující skoro 2 hodiny čekalo. Banderas je příšerný herec, na tom se nic nezměnilo, ale tady týhle bejkárně chybí nějaký smysluplnější scénář, jakákoliv akce, cokoliv hmatatelného, co by se dalo pochválit. Snad 10x jsem se přemlouval, že to musím dokoukat. ()

darthhokro

Škoda že to bylo tak dlouhý a utahaný. jinak pěkně udělaný retro scifi, roboti vypadali jako roboti. Plešatej Banbdaska, byl v cajku jako vždy. Jedinej rušivej moment byla umělohmotná Melanie. Dal bych i 4. ale fakt jsem se u toho dost nudil :( ()

neo250

Tento Cčkový film ktorý chcel napodobniť Ja ROBOT veru nevyšiel. Hlúpa zápletka a nudné scény ma veru neočarili. Režisér pravdepodobne chcel prilákať diváka na herecké obsadenie ale toto veru nie. Ved aj tie roboty pred 10rokmi vo filmoch vyzerali lepšie ako tu. Veru očakával som veľa od daného filmu. ()

-henry-

Jednání lidských postav nesrozumitelný, příběhové zvraty přitom odhadnutelný předem. Za mě blbě odvyprávěná sci-fi povídka, která nestojí za zhlédnutí. ()

Shitonit

Na začátku polda sejme robotickýho bionetvora. Pak běhá pojišťovák, kterej koumá, jestli může robot sejmout člověka, když nemůže. Nesmí. Když pojišťovák v jisté fázi tohoto velkofilmu zjišťuje od šťabajznovatě přitažlivý dochtorky "Opravím cokoli" že robot se posral, změnil a sejme co chce, a navíc,se dokáže šííííííleně rychle učit, tak běhá..pojišťovák..sem tam, a řeší hovadiny. mezitím polda sejme dalšího robota, robot děvka se opraví, opraví i další roboty, který polda mezitím povraždí, a pojišťovák stááále běhá a řeší hovna, kolem existence druhého zákona, kterej zakazuje sejmout člověka, ale, kterej jaksi už nefunguje..jako ten zákon..páč se roboti naučili nás pěkně přechcávat. Notak nějak jsem pochopil, že by jsme neměli nechávat roboty o samotě a o tom asi ten film je. Nevím jestli jsem to pochopil správně, páč mě to asi ve třičtvrtě začalo srát natolik, že jsem si přál, aby se roboti vojeli navzájem, a vystříkali si robotický kundy k smrti. Pak jsem to vzdal, nevydržel s nervem, a rozmlátil jsem robotickou televizi. Takže závěrem: Roboti všech zemí, táhněte všichni do prdele! ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)