Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

slunicko2

Konec lidstva po španělsku. 1) Nápadný u tohoto retro-futuristického snímku je rozpor mezi ambiciózním námětem a jeho laciným (zejména scénář) provedením. Výsledkem je rozpačitý dojem. 2) Zajímavý pohled na použité filmařské triky poskytuje tento shot. 3) Takže máme tu španělské tvůrce, bulharská studia, pár mezinárodních herců. Proč ČSFD film uvádí pod francouzskou vlajkou jako především francouzský nechápu. ()

Vědma

Já nevím, proč ta budoucnost je vždycky tak divná. Prožila jsem už hodně budoucnosti, věci se mění, ale ne tak podivným směrem asi jim vlezla radiace na mozek. Originální byla ta robotí márnice a Melanie byla umělejší než ti roboti, ulevilo se mi, když ji odbouchla ta děcka asi se na ni taky nemohla dívat. ()

TheDon

Antonio ve velmi neobvyklé roli. Byl jsem trochu skeptickej, ale dostal jsem dobrej postapo sci-fi film. Občas mi to sice připomnělo Willa Smitha v Já Robot, ale líbilo se mi zpracování robotů, akční scény a dokonce i ten konec. Nemám k tomu větších výtek. Víc takovejch filmů. 80% ()

honajz2

Vizuálně moc pěkné, líbila se mi jak kamera, tak i vizáž robotů,herci taky hrají dost dobře. Pak to má ještě místy celkem depresivní atmosféru, ale to je snad vše, co bych na tom pochválil. To, že ten příběh není originální by mi nevadilo, ostatně obsah tady na ČSFD mě vlastně nalákal k tomu, abych se na to podíval, ale ve výsledku mě ten děj bohužel vůbec nebavil. Pár světlých momentů by se tam našlo, ale jinak jsem se docela nudil. Navíc to celé bylo dost předvídatelné a nějaký překvapivý zvrat tomu zoufale chyběl. Škoda, mohlo to být dobrý. 2* ()

ilemas

Velmi zdlouhavé nudné sci-fi na téma, které mě zajímá bez špetky napětí či pořádné akce. Zbytečné dějové odbočky, nic nevysvětleno, nevyřešeno. Špatní herci a ani Banderas s Griffithovou to nezachrání. ()

easaque

2* Je to velká škoda, co s podobným sci-fi námětem dokázat provézt tento mladý a podle mě i nezkušený režisér, protože tak dobře zpracovanou, ale na druhou stranu dlouhou a nezáživnou nudu si pamatuju snad jen z Duny. Neděje se tam toho zase tak málo, ale je to totálně bez šťávy. Podle hodnocení jsem tušil, že v něm bude zakopaný pes, ale tohle mě nenapadlo. Nemá cenu doporučovat, ani shazovat, jen je mi z toho jen smutno a rozhodně se mu budu vyhýbat před opakováním. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Figu

Banderas se mi poslední dobou velice zamlouvá, ať už v Ex 3ce, či Mačetě 2ce. Tam měl opravdu úžasně napsané miniroličky postaviček. U Automaty dostává prakticky celý prostor jen a jen pro sebe a myslím si, že ho nedokázal až tolik využít. Ostatně stejně jako pan Ibáñez, který svůj slibně napsaný scénář neprodal na plátno ani v nadprůměru. Takže nápad byl slušný, provedení slabé - průměrné. 50% ()

bourec

Takový upachtěný scifi z komory,plný mixérů,kuchyňskejch robotů atd.Začátek nedějnej,pak se to ale zvrtne,mysterium jde do prdele,a nastupuje zoufalá nuda.A i když nápad bych snad i pochválil,a má to i celkem pěknej vizuál,tak film ,doprovázenej ještě horší hudbou se dokoukává hodně těžko.A kde tenhle pšouk sebral víc jak šedesát procent,je mi záhadou.30%. ()

cariada

Docela jsem se na to těšil, ale polovinu filmu mě to vůbec nebralo, až pak jsem tomu začal přicházet na chuť, přesto jako celek docela nuda. ()

Rodriguez

I roboti mají své dny a po tom co sluneční erupce vyhubily skoro celé lidstvo se snaží převzít iniciativu. Jenže vzpurné lidstvo se nechce nechat nahradit plechovou nadvládou...70% ()

Martrix

Chappie, Ex Machina, Já, Robot, Blade Runner...Automata je další příběh, o zrodu umělé inteligence. Zase trochu jiný pohled, byť se stejným vyzněním. Zpracováním je Automata vcelku divný a neosobní film. Prostředí, kde se odehrává a postavy, které v něm jsou...smysl to moc nedává, ale přesto to člověka u TV udrží. Mám z toho rozpačité dojmy, protože v mnoha ohledech je Automata mnohem lepší, než třeba Chappie, ale současně je mnohem horší, než třeba Ex Machina. Gabe Ibáñezovi se nedá upřít, že se mu povedlo pár opravdu pěkných momentů, ale příběh je slaboučký, místy nelogický...přesto...do béčka to má stejně daleko, jako do artového sci-fi. Každopádně jsem rád, že se někdo do podobných projektů pouští a čím víc jich bude, tím větší šance, že vznikne překvápko, jako bylo třeba Upgrade. ()

pakobylka

Něco málo o tom, že i pojišťovák tvrdej chleba má ... obzvláště, když se civilizace evidentně nachází za zenitem a jak se zdá, jediným prosperujícím odvětvím je (kupodivu !) výroba všestranně použitelných robotů. Základní schéma příběhu není přehnaně originální, nicméně filmů o sebeuvědomění umělé inteligence není nikdy dost - krom toho se stávají čím dál aktuálnější. Zápletka je bohužel okolnostmi (představovanými scénářem, režií a rozpočtem) donucena ke skromnosti a tím pádem i k tradičním a už trochu obehraným východiskům z nouze, čímž logicky ztrácí na originalitě. Nicméně postapokalyptická atmosféra je dostatečně bezvýchodná, položená otázka dostatečně naléhavá a lidské vlastnosti dostatečně zřejmé. Vidím to na lehounký nadprůměr. Neobyčejně výstižný komentář: Jara.Cimrman.jr ()

forsythia

Je zajímavé, jak je umělá inteligence pořád ještě vcelku tvrdý oříšek pro lidské emoce, a to se s tím filmoví tvůrci snaží poprat už pěknou řádku let. Pořád mají ti robůtci celkem roztomilé obličejíky a jistou ehm... lidskost. S tou se dá samozřejmě naložit různými způsoby. Nepatřičnost robotí lidskosti už málem vyřešil Spielberg. Tak proč se konečně neposunout kousek dál a nedopřát jim poklidnou, lidskou nedokonalostí nerušenou evoluci. Roboti zkrátka nemůžou být svině jako my, v tom jsou naprosto nelidští a svět, který tu vybudují, bude fungovat naprosto bezchybně. Ale pokud si chceme zachovat ten náš upocený, organický svět, měli bychom ty stroje rozstřískat dřív, než bude pozdě. S hranatými kraksnami nám to půjde lépe. No prosím, už na mě notebook zase dělá psí oči. Jako kdyby mu nestačilo, že s ním spím v jedné posteli. ()

campix

Strašně nevýrazné sci-fi. Další utopická vize naší společnosti, která spěje pomalu ke svému zániku. Ať už díky přírodním podmínkám nebo nové hrozbě v podobě pokročilé robotické technologie. Klasická zápletka. Lidstvo stvořilo roboty k ulehčení svého života a hlavní hrdina se setká s pokročilejší formou těchto robotů, která by mohla nahradit lidstvo. Bohužel si nedokáži vybavit nějakou výraznější část filmu. Všechny jeho komponenty jsou naprosto nezajímavé a průměrné. Dohromady tak tvoří spíše podprůměrný snímek. Banderas se do něčeho podobného asi už nehodí, záporák slabý, motivace zúčastněných nejasné, chování zúčastněných nejasné. Hodně nedotažená záležitost i na béčkové sci-fi. ()

flyboyeda

Originalita muze byt diskutabilni, film me v ramci zanru presto neurazil a vlastne celkem pobavil. Fajn zanrova spotrebka. Dobra muzika, nejake ty emoce, Tonda slusne zahral, ikdyz jeho akcent jeho hereckemu projevu obcas dodava mirne usmevny podton. ()

vesper001

„Já, Gabe Ibáñez, z vlastní vůle fušer a plagiátor k tomu, v zájmu zachování lidské rasy a dobrého vkusu slibuji na svou pěst, že okamžitě změním svého dodavatele omamných a psychotropních látek a také, že realizaci každého ohromného nápadu nechám až na druhý den po pařbě. K tomu mi dopomáhej Asimov.“ Holohlav Banderas, chrabrý to pojišťovák, bloumá v šedém světě trudné budoucnosti, hádá se s konzervami, chytá radioaktivní bronz a žere housenky. Spas se, kdo můžeš, zbytek ať odpočívá v pokoji s vypnutou televizí. ()

Remivsremi

Špinavé existenční scífko, které vás občas donutí přemýšlet nad otázkami našeho způsobu žití na naší planetě. Přesto se tempo často nepěkně rozkolísá a ztrácí tah na branku. Banderas mě zde velmi mile překvapil a rád bych ho viděl v podobném projektu v co možná nejbližší době. 60% ()

Doudis19

Začátek je fajn. Vyšetřování "nemožných" chování robotů, praktiky robotí pojišťovny, špinavá atmosféra ala Blade Runner. Jenže po zhruba 40-50-ti minutách docházejí španělským tvůrcům finance a děj se přesouvá na poušť, kde naprasto zabijí vše, do té doby fungující. Takže po přepáleném startu se jen těžce, v rámci všech sci-fi Béčkových klišé, dobelhá k nudnému a předvídatelnému cíly :-(. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)