Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

skyfire

Béčko jak vyšité, které ovšem strčí do kapsy hodně rádoby áček poslední doby. Vyzdvihuji hlavně hodně dobrou atmosféru. ()

NeverEver

Za me zanrove i designove naprosto ciste! Minimalisticke, drsne a na svou uroven i "dostatecne realne". Jak ja mam problem s americkym pristupem k postapokaliptickym zanrum, tak zase nekteri mohou problem s timto pristupem: absence hrdiny a jeho zazracnych/vyjimecnych schopnosti, zadne nacionalisticke zvasty nebo mega 3D triky...... vlastne vam je ten hrdina skoro az nesympaticky a to prostredi je tak vlezle, ze mate pisek az v backorach a sucho v krku... U me: 4**** ()

skrob

Námět vůbec není špatný...vzdáleně podobný třeba Ex-machině nebo Já robot - ok. Ale aby takový film fungoval tak musí být vymazlený a nesmí v něm být logické blbosti - a to obojí tady kulhá na obě nohy... a ke konci spíše na tři (což není sexualní narážka...bohužel) ()

UnderDeath

Podivuji se nad průměrném hodnocení tohoto filmu. Ano, někomu to může připadat, že film nepředkládá nic nového, ale podle mě, je děj nadprůměrný, protože přidává do otázky umělé inteligence zase trochu odlišný úhel pohledu. Děj se vyvíjí a nenudí. Přesto, že film skončil tak, jak by člověk asi vytušil už trochu předem, tak mne konec nezklamal a potěšil. Zvukovým efektům, grafickému zpracování a "kulisám" není co vytknout, za mě 5/5. ()

nudlis

Slaboučký béčko. Jednu hvězdu musím dát za jehličkový tiskárny (kolem pobíhaj roboti s vlastní inteligencí, ale jehlice nevymřely :-))) A druhou hvězdu za pokus. Zas takovej odpad to není, ale podruhý se na to koukat nebudu. ()

Pythonator

Unylá pouštní taškařice o strastiplné cestě zpátky do města a o nadčasovém dilematu. Je lepší postavit se na stranu roboděvky, či krutého čuráka? Je lepší, když vám ho postaví roboděvka, nebo to necháte na ženách? Á propos, proč proboha nesestrojili tu roboděvku tak, aby se z ní skutečně mohl postavit? To má jako někoho ta hromada plastu a kovových kloubů vzrušit? ()

Lockdown

Zajímavé! Podle zdejších převládajících spíše negativních hodnocení jsem k filmu přistupoval více s klidem a nic extra neočekával. Jaké bylo moje překvapení, když jsem dostal velmi příjemnou post-apokalyptickou vizuální podívanou s parádním hereckým výkonem nestárnoucího Antonia. Co se týče ostatních herců, největším trnem v oku je bezesporu Melanie Griffith. Její obličej totiž po mnoha plastikách vypadá daleko hůř a děsivěji než sebehrůznější robot. Ve filmu však nemá tolik prostoru(stejně jako většina hereckého osazenstva), takže její obličej nemusíme pozorovat zbytečně moc dlouho. Dějově je to určitě na rozdíl od filmu Já robot(se kterým bude jistě srovnáván) plošší a nějakých větších zvratů se zde nedočkáme. Ke konci se vše posouvá na hlavní dilema jestli pérovat robotky, nebo klasické ženské. K tomu pak můžeme připočíst takový prazvláštní, nemastný neslaný konec, kdy se tvůrci teda rozhodnou, že se to pokusí nějak do 10 minut ukončit a na nějaké zbytečné odpovědi na různé otázky se mohou vysrat. A možná je to tak dobře. Bůh ví, jestli bych pak případné doplnění děje nevyústilo v nějakou šílenou sračku. V celkovém hodnocení bych film určitě doporučil a nevšímal si zdejších dle mého, až moc přehnaně tvrdých komentářů. 75% ()

hanca.uh

Už vím, proč nemám sci-fi filmy ráda. Tento na mě působil obzvlášť maximálně depresivně...radiace na zemi, oceán nikde, samý prach, špína, šedo, umělo, truchlivo, nebarevno.....no nic pro mě :-)). Navíc mi ten děj připadal mírně "jednoduchý" a Banderas až ošklivý (asi stárnu:-)). V porovnání s tímto snímkem je ale jakýkoliv krvelačný horor optimistická růžová mňamka :-)) ()

AmunRa

Francouzsko-španělský pokus o aktualizaci asimovových robotických zákonů s atmosférou Blade Runnera. Blade Runer ovšem stál na výborných hercích a propracovaném vizuálu, což Automata postrádá. Banderas byl výborný jako charismatický mladý "desperado", ale věk se na něm nepěkně podepsal a herecky to první liga prostě není. Melanie Griffith jsem se vyloženě lekl - jejímu plastickému chirurgovi by měli přelámat pracky a to je v podstatě kompletní herecká sestava mimo epizodních roliček, kde průměr zvyšuje Tim McInnerny. Scénář také není žádná bomba - zdlouhavé filozofování zabíjí jakákoliv pokus o napětí a logických chyb bych se nedopočítal. Akční složka už je holá katastrofa a bídné exteriéry a interiéry nic nevylepší.. Nejhorší je, že ve výsledku vzniká nuda, kterou jsem dokoukal se skřípěním zubů. Dvě hvězdičky za téma a pocit, že to není tak zlé, aby to nemohlo být horší. ()

90125

Isaacovi Asimovovi, géniovi klasickej scifi literatúry, by sa tento film určite nepáčil. Aj mňa, fanúšika, skôr nasral. Hoci vizual na prvý pohľad nevyzerá až tak lacno, film tahá ku dnu príbeh, ktorý je tenučký ako list kopiráku a figurky v ňom sú doslova odflaknuté. Motivácie, alebo logika jednania postáv a "unitov" sú značne nejasné, pretože nie su kladené pre príbeh dôležité otázky. Otázku "prečo... ?" som si počas projekcie položil nespočetne krát. Film sa veľmi snaží byť filozofický a prinášat hlboké posolstvá, ale táto snaha vyznieva veľmi jalovo a záverečný westernovský showdown je skôr na smiech a z kategorie zufalých. Tvorcovia akoby sami nevedeli čo chcel ich film vlastne povedať. No a vyplastikovaná Melanie G. zda sa hrala človeka, ale myslím, že by sa jej viac hodila rola nejakého nepodareného androida. 35 % ()

Martin.Proko

Evropské dost depresivní a temné scifi... ...zpracování nelze moc vytknout je minimalistické... ...ozvučení a hudební doprovodu neutrální... ...záběry většinou podporují vypjatou situaci... ...pokud rochníte v hc scifi jako Moon, nebo v povídkách jako "I Have No Mouth, and I Must Scream" je tohle Váš šálek kávy.... ()

JJaannee

No tohle byla ale kravina...Nebylo to vtipný, napínavý, ale jenom nudný...A dlouho nudný..apokalypticky nudný...kdybych si přečetla ty předchozí komentáře, tak bych si ušetřila 2 hodiny času a věnovala bych je raději něčemu jinému..ne, vlastně bych se na to podívala stejně, protože bych si určitě řekla, že to tak zlý být nemůže..ale může.. ()

Bragi66

Do Bandasky se zamiluje hodná robotice, která vypadá jak hokejový brankář v plné výbavě. Mnohokráte zneužité Asimovovy zákony robotiky rozhodně nezúrodní plytký děj - a přitom je to tak silné téma. Dneska už se ty automatické pokladny v Tesco a auta, která vás tahají za ruce, když vybočíte z jízdního pruhu, staly tak normální, že už to ani nevnímáme. Prostě noční můra středověku SF i s Velkým mobilním a Internetovým bratrem je tady a je naší denní realitou. Tento film pojímá toto závažné téma neomluvitelně zpozdile, a to jak myšlenkově, tak i filmově. Hrome, vždyť je to film z roku 2014, a jeho hlavní myšlenku o vzpouře robotů už žvýkal Karel Čapek v roce 1920, díky čemuž se české slovo "robot" stalo slovem světovým. ()

Sa.sa

Zajímavý film s neobvyklou zápletkou a dějem... Rozhodně není pro každého, ale v každém případě stojí za zhlédnutí.. ()

eaglestar

V něčem to bylo dobré. Třeba tu zkurvenou frustraci z toho, co lidi dokurvili a tu pachuť z přežívání (i když se ve městě máte jak v bavlnce, narozdíl od ghetta), tak to na vás film přenese docela dobře. A nevypadalo to tak čurákoidně holyvůdsky jako I, Robot (šak té evropská produkce, néé). Paní Bandasková však začíná vypadat jako Joker z Batmana. Ještě nějaký vytahování kůže na ksichtu, tak je místo v obludáriu jasný. No a slabší závěr filmu si asi každý přebere po svém. Jinak serte na to, že se vám bude zdát, jakoby vykradli několik filmů dohromady. Jo, vykradli, ale za podívání film stojí. ()

ReproBoy

Spousta z Vás hodnotí filmy hned po shlédnutí. To je chyba. Člověk je plnej emocí a rozporu. Já jsem si počkal dva dny a pak jsem si řekl, že něco napíšu. 1) Antonio Banderas a Sci-Fi je šílenost 2) Ano, roboti jsou pomalejší než úředník za přepážkou po polední pauze 3) Ano, konec je lehce offtopic ALE (velké ale) Fuck off Mainstream! Fuck off spešl efekty transformerů. Tohle je I Robot o 100 let později s krajinou Mad Maxe a nevlídností Blade Runnera. Všechno je to nenásilný, automatický a i ten Banderas se dá uvěřit. Za poslední roky vzhledem k rozpočtu určitě Sci-Fi, které si budu pamatovat o čem bylo a jak se jmenovalo. Příběh 9/10 Atmosféra 10/10 Akce 5/10 Musím ale vzhledem ke konkurenci dát celkem 9/10 ()

Kosir

Dalo se to vydržet, ale dost nenáročná fabulace vycházející z Asimova, nicméně připomínající původní zpracováví 451stupňů farenheita. Banderas to nezachránil. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)