Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

SpaceOdyseus

Tak nakonec jsou Automata docela velke zklamani. Na prvni pohled se jedna o atraktivni pribeh (alespon pro scifi geeka) vypraveny v uzasne vykreslenem svete, na ktery se skvele kouka. Ale trosku se mi zda, ze se to reziserovi rozpadlo pod rukama. Motivace postav nedavaji moc smysl, pravidla sveta, ktera nastavil, celkem casto jen tak porusuje a v druhem aktu film povazlive ztraci tempo. A k tomu zaporaci. Ti jsou obsazeni tak stereotypne, ze je to az za hranici parodie. ()

EKLEKTIK

"Sbohem, Jacqu Vaucane." Audiovizuální zážitek od začátku až do konce a ty úvodní titulky zkomponované z úžasných fotografií slavného španělského fotografa Carlose Spottorna a zvuků symfonické skladby "Hudba ke královskému ohňostroji", hudebního skladatele německého původu Georga Friedricha Händela, prostě fantazie. ()

bloodcountes

Ne tak špatná distopie, na jednou skouknutí jistě stačí, některé vizuály a některé scény jsou jako z jiného filmu a jsou dost silné, něco zase spíš slabé. Jako celek to je právě tím střídáním kvality a béčkovosti celkem rozhárané, ale nic, co by člověk neskousnul. ()

Milky.

Cítím se snad až provinile, že dávám 5 hvězdiček, ale stejně je dám. Banderas tady kraluje celému filmu a ač je to malý a levný snímek, je to milý snímek. Při takřka nulovém očekávání si mě film nakonec svou komorností získal. Žádné zbytečné vaginárniny, co potřebuje říct říká a nemusí se k tomu ohánět mylijonovými efekty. Pro mě je to překvapení jako prase a kdo nepotřebuje Jacksonnovskou výpravu nebo Bayovské efekty a vydrží koukat na pomalejší děj, pro toho to rozhodně má cenu. ()

mosnak

Nejhnusnějším robotím ksichtem filmu byla jednoznačně Melanie Griffith. Ušatej Antonio Banderas byl celou dobu takovej nesoustředěnej na svou roli, jednoduše řečeno tahleta futuro sci-fi bejkárba o uvažujících robotech mu zkrátka nesedla. Na druhou stranu musím uznat, že film nevypadal zas až tak lacině, jak jsem očekával. Takže 35% ()

Alien220

Oproti mysterióznímu fenoménu duchu ve stroji v "I Robot" nudná, prvoplánovitá a nevyužitá podívaná. Na druhou stranu konfrontace upadajícího lidstva s novou nadějí v podobě generace robotů je prahsprostě ukradená ze Spielbergovy AI. Automata je film, který vás prostě neosloví. Ani Banderas to nezachránil. Nicméně námět byl skvělý, tak snad se toho chopí někdo s patřičným enthusiasnem. ()

Ricky_CZ

Takže... Digitání efekty jsou tady super (+), post-apo svět je velice dobře vykreslený (+), pak tady je skoro plešaný Antonio (-), naprosto DEBILNÍ scénář (------) a režisér, který to fakt nezachrání (-) ... Narozdíl od té idiotiny Chappieho jsem však film dokoukal (+) ()

filipvrbik

Další postapokalypťák, tentokrát ne americký, ale španělský - ze souboje vychází průměrně. Zajímavý , i když očekávatelný nápad , kdy se roboti "oživí" a poruší zákony robotiky definované Isaacem Asimovem. Co se mi hodně líbilo byli opravdoví, ne počítačem vytvoření roboti. Banderas taky zahrál slušně, snažilo se to připomenout Já Robot, ovšem když to srovnám jsou to nebe a dudy....60% ()

Yardie

Nevím, jak to přesně hodnotit. Po skončení filmu bych mu dal klidně 4*. Má to takovou zvláštní atmosféru, hltal jsem to a po skončení měl takový divný "opařený" pocit. Ale hodnotím vždy s odstupem, až se to vstřebá. A to musím říct, že jsem vlastně moc nepobral o čem to bylo. V podstatě bych řekl, že to bylo celkem o ničem. Bylo tam strašně mnoho náznaků a motivů, ale nic jakoby dotaženo do konce. Jde cítit jistá inspirace filmem "Já, robot", jen to bylo komornější, nízkorozpočtové a syrové. Film má výborný vizuál a skvěle hrajícího Antonia. Ale bylo to prostě takové divné a nedotažené. Chybělo tomu více hloubky. Ale prostě ten zvláštní pocit... Howgh! ()

PhillM.

Skoro všechno je v tomhle filmu nedotažené, ale takové náměty mě baví, stejně jako pozorovat Antonia, jak se plácá v pro něj tak trošku nezvyklé roli. Co mě baví míň, jsou ochotnické výkony některých dalších herců. Čtyři hvězdy jsou možná trochu nadhodnocené, ale mně jsou prostě evropské sci-filmy velmi sympatické. ()

Illy

Laciný Já robot s otřesnými herci. V prvních deseti minutách jsem doufal v alespoň slušné béčko, dostal totální pichovinu s (asi) přesahem, který mi zcela unikl. Zkažený První Svátek Vánoční. Díky, Tondo. ()

Gulde

Zvláštní atmosférickej film, taková depresivnější a realističtější Já, robot. Banderas na starý kolena překvapil. ()

arcticsky

Obrazově temné, depresivní. Scény z industriálního prostředí různých skladišť a poničených fabrik skoro lahůdkové. Pointa nic moc...přesto nadprůměrný snímek. ()

Matli

Občas docela zajímavé, ale celkově nudné. Koukat se na to sice dá, sci-fi je to plnohodnotné, ale prostě bez šťávy. Zaplať pánbůh za Toníka. 38% ()

Páně

Brutálním způsobem rozporuplné a dvěma tvářemi ověnčené dílo. Na jednu stranu velice sympatický pokus (byť v rámci žánru dosti okopírovaný) o atmosfericky pojaté sci-fi zadumanějšího filozofického rázu, na stranu druhou neuvěřitelně utahaný a zmatený příběh bez vyšších ambicí, byť v celkem slušivém vizuálu. Taková je Autómata. Chvíli vás bude plnit pocitem, že je vše nadmíru v pořádku a za chvíli se zase ukoušete nudou. Škoda toho potenciálu. Ale i tak rozhodně za zhlédnutí stojí. ()

Hapretor

Banderas nám stárne, je to už znát. Nebýt toho, že je to více dojemné a vlastně i k zamyšlení, než akční a poutavé, byl bych zklamán. Takto stráveného času nelituji. Já osobně však nechápal několik totálně nelogických scén a ocenil bych vybroušenější myšlenku - tohle má být 21. století ??? Mohlo to být více "pokrokové". ()

Ydrosten

Roboti nebyly uděláni nijak oslnivě a pokud si mám představit že to je " za 30 let " tak se nemůžu zbavit dojmu, že se hodně šetřilo na penězích. Dnes máme roboty vymazlený daleko líp ( i když do funkčnosti mají ještě daleko ) takže bych očekával že za 30 let, budou daleko propracovanější. Efekt " takhle by to mohlo vypadat " se bohužel nedostavil. Další věcí jsou velmi nudné postavy - jako třeba policista na začátku, doktorka Duprey ( nic moc ) - nebo samotní roboti. Jak "Hodinář " tak " Cleo " mi nedaly ani jednu záminku uvěřit jejich životní existenci. Navíc se polovina filmu odehrává v opět nevýrazné poušti. Mně se to teda moc nelíbilo. I, ROBOT, byl 100x lepší a mněl víc emocí a příběhu. Navíc mi tady Banderas vůbec neseděl. ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)