Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

pololo

Nezajímavý a nudný film akorát tam chvilku zkoušejí svoje nadpřirozené schopnosti a potom zbytek filmu už jen ničí město. ()

dthwinter

Velmi, ale velmi zajímavý snímek. Tady kamera neslouzi k first-person akci, ale spíš je to jen takový všudypřítomný pomocník. K příběhu nemám co vytknout, držel mě přikovaného k obrazovce celou dobu. S klukama jsem se dovedl ztozožnit, užíval jsem si ty drobné legrácky. Vadil mi snad jedině ten za každou cenu megapompézní závěr, nějak mi k tomu nesedl, ale i to dokážu odpustit, protože celkově se jedná o výborný film. 85 % ()

Scaevola

Od teenagerovského začátku skrze nápadně nelogickou kameru (byť scény samovznášení a dálkového ovládání přístroje mají vtip) až po okaté finále typu "Darth Vader" nic objevného. Vkrádá se mi známá větička o plýtvání potenciálem. ()

gpx

Létající Čestmír a jeho správná parta jsou zpět. Nic moc se nezměnilo, jen Oskar si místo "pane továrníku" nechává říkat "alfa samče". ()

Phlame

Dejte moc silnému člověku a dokáže změnit svět, dejte ji do rukou labilního člověka a dokáže jej zničit. Poukazují na to všechny filmy se superhrdinskou tématikou a velmi dobře se to dá aplikovat i do reálného světa, kolik už takových v historii bylo..? Mně se film vážně líbil, z outsidera bůh, z boha vrah. Andrew přišel ke své moci jako slepý k houslím, nenáviděl celý svět, protože si myslel, že svět nenávidí jeho, a proto se mu to rozhodl vrátit. Aktéři filmu nejsou typičtí hrdinové komiksů a právě tím mně film nejvíce pobavil, poslední komiksové trháky pracují na principu "nacpeme tam kupu slavných herců, hlavně ať to nemá žádnou myšlenku" a tohle myšlenku vskutku má. Akorát by se dal příběh více rozvést, všechno působilo trochu uspěchaně a nedotáhnutě.. ale vzhledem rozpočtu se dá mluvit i o vizuálně kvalitním počinu. //75%. Atypický film o nadpřirozených silách, lidech a jejich zkaženosti.// ()

pcarogers

Proč ne. Žádná zbytečná patetická a epická nadsázka. Prostě - tu máte schopnosti a uvidíme, co se stane. Samozřejmě vývoj byl dopředu jasný a všechno předvídatelné, ale bylo to něco jiného než běžné superhrdinské filmy a mě to pobavilo. ()

MiniRecenze

Tohle sci-fi se drží do poloviny filmu průměrnosti,ale pak už se to "rozjede" a závěrečných 15 minut si vychutnáte ať už u efektů,tak i u příběhu.Hodně mě rozčilovala "autentická" kamera na které je opět postavený celý film,ale potom si zvyknete a oceníte "efektivitu" práce.Vezmeme-li v úvahu směšný rozpočet (13mi.dolarů) a nízký věk režiséra,tak budete žasnout. ()

N0X.

O niečom takom som sníval už ako chlapec. Teraz sa ku mne dostal film. Celý som si ho vychutnal a musím priznať, že sa mi vážne páčil. Síce scenár nebol najlepší ale výkony hlavných (super)hrdinov u mňa získali o hviezdu viac. Dane DeHaan skvelý, ostatní chválitební. Verdikt: 73% ()

kolodej1

nápad byl velmi zajímavý a film mě bavil, stejně jako postupné odkrývání, objevování záskaných dovedností. Ovšem bohužel, samotný závěr mě zklamal, to bylo přehnané a trochu mi to zkazilo dojem z celého filmu - narozdíl od první poloviny filmu, tohle už jsme x-krát viděli. Celkově jsem ale spokojený ()

tchempi

Nejlepší „pseudodokument“ od Záhady Blair Witch. Scénář, režie, herecké výkony, vše bombastické. Tak proč „jen“ čtyři hvězdy? Protože pět dávám jen filmům, které chci vidět opakovaně. Kronika je na první podívání boží, ale podruhé už ji vidět nechci. Funguje u ní kouzlo překvapení. ()

bonovox

Wow, to je jediné slovo, ktoré ma po skončení napadlo. Ukážka toho, ako sa dá s malým rozpočtom natočiť vizuálna pecka, ktorá našťastie má aj myšlienku a originalitu. Jedno z najmilších prekvapení tejto sezóny. ()

Sentinel

Krásný příklad toho, že i za malé peníze může být hodně pěkné muziky. Bavil jsem se daleko víc než u připitomělých sraček od Marvelu. Dojem trošičku kazí "prcičkovský" look, jinak by bylo za pět! ()

Roxeet

Tomuhle filmu dávám zasloužené plné hodnocení. Proč? První důvod je ten, že telekineze je jev pro mě strašně lákavý a pokud to tak řeknu, je to i mírná vášeň (ne, neprovozuju to). Další důvod je takový, že hlavní hrdinové příběhu nepřemýšlí o tom, jak s takovými schopnostmi spasit svět a protože je to banda puberťáků, využívají svojí sílu spíše for fun. Třetí důvod? Závěr filmu je, alespoň pro mě, neskutečně mrazivá záležitost a zážitek, který si v hlavě na delší dobu uchovám. Pokud by se naskytla příležitost natočit druhý díl, jen to uvítám. ()

Hellscuboy

Peníze dělají peníze a zde se to tvůrcům povidlo mnohonásob,opravdu klobouk dolu a po dalším shlédnutí,přidávám další hvězdu...příběh všemi oblíbeného mučedníčka,každý den prožívajíc legrácky,při nichž se baví hlavně jeho nekamarádi,přes milé vískaní ve vlasech od milovaného tatínka,totální ignorace dámské populace po náhle nabité superschopnosti...a kurva,hned bylo jasný,že to skončí jedině průšserem a zubařským zákrokem!!naštěstí nevleze do ďoury sám,pak by se filmešek přehoupl do katastrofické úrovně s cílem ovládnutí světa...uff,ještě že je Stýv tak skvělej oštěpař...skvěle natočené,od začátku do konce film baví,chrlí na nás jeden trik za druhým,nějaká ta hláška,Lego(až dopíšu,šťípnu stavebnici klukovi a sobecky si postavím nějaký autíčko),holka s červenorůžovou hlavou,prý nagelovat nechtěla :-D ...kamera kupodivu neposkakovala,takže paráda...skvělé,další takové! ()

tomino28

Nápad by tady byl a kupodivu ani délka filmu by diváka neměla odradit, ale obsahově je to zoufale prázdné a neoriginální. Děj je klasicky předvídatelný a během sledování Kroniky není zkrátka šance, že by vás něco mohlo překvapit. Found-footage tomu rozhodně na atraktivitě nepřidá, i když s tím asi autoři počítali. To se ale chlapci šeredně spletli... ()

Merenre

Konečně někdo, kdo si své nadpřirozené schopnosti umí kurevsky vychutnat, aniž by musel nosit růžové legíny a pláštěnku a dělat ze sebe kreténa. Osvěžující dávka po té moderní cool módě o zhrzených chudáčcích, kteří dostanou do vínku supermoc a jediné, co umí, je na každém kroku skuhrat: "proč mě můj pán ježíš kristus tak potrestal? Proč nemůžu být neschopný kretén jako všichni okolo?". Škoda akorát jakéhosi toho zbytečného emo podkresu (je opravdu vždycky nutné, aby byl budoucí hrdiná lůzr z rozvrácené rodiny, zavalený mindrákama? Nejenom takoví patologičtí tragédi mohou v situaci hlavního protagonisty trochu ztratit ponětí o míře a zatoužit po moci). Film jsem si každopádně maximálně vychutnal. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)