Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Tematikou je film urcite zaujimavy, ale az prilis okate sa popieraju platne fyzikalno -chemicke zakony. Jo, som sice od prirodzenia tolerantny, ale ocividne sranie tvorcov na platne fyzikalno chemicke zakony nemam rad. 30 % ()

rakovnik

Slušná sci-fi, kde si tvůrci opravdu vyhráli i s evidentně omezeným rozpočtem s triky. Na konci sice zůstane několik nezodpovězených otázek, nicméně v rámci žánru to ani nevadí. Scénárista si možná mohl více vyhrát s tím, kdo získal nadpřirozené schopnosti, ale i tak si kluci užili docela dost - mnohdy nebezpečných - "klukovin" a legrácek. ()

Lischai

Hlavně se nedívejte na spoileroidní trailer. Jsou filmy, kde tušíte, kam se příběh bude ubírat a jak to asi může skončit. A pak je tenhle. Čím míň budete vědět, o co jde, tím víc vás bude bavit. ()

O´Neill

Dějově absolutně o ničem, jeden ze tří hlavních herců totálně nesympatický, a celkově totálně postavené na hlavu...Na druhou stranu musím podotknout, že se mi na to dívalo dobře, párkrát jsem se i zasmál a vyloženě jsem se nenudil. Více než tři to rozhodně nebude, ale právě díky tomu, že se na to dívalo slušně, to ani nemůže být méně než tři - tedy - krásný průměr. ()

shyster

Nápad skvělý, triky překvapivě zvládnutý na jedničku, ale co tenhle film táhne dolu je ta ruční kamera, která mě nedostala do děje a mírná neschopnost scénáristů zaujmout víc jak na 50% ()

Nach

Kronika je přesně ten typ filmu, který se mi líbil, má zajímavý děj i skvělé herecké výkony, ale znovu ho již nemusím vidět. Ano, pár kiksů v chování postav se v něm jistě najde, ale to je problém tak globální, že za něj jen těžko můžu strhávat hodnocení, pokud to není vyhrocené do extrémů, což zde skutečně není ten případ. Takže Kroniku rozhodně doporučuji, nicméně mě k těm čtyřem hvězdičkám pět procent chybělo. 70% ()

cariada

Čekal jsem něco jiného, ale i tohle šlo. nejvíc vadí ta šílená home kamera, opravdu nechápu proč tohle tvůrci dělají a nenechají vychutnat pořádný obraz. Tak nák jsem si říkal kam až ty kluci stěma schopnostma zajdou a do dvou třetin filmu jen blbnuli. Což jim asi každý stejně jako já záviděl. Kdo by nechtěl lítat i Harry na to musel mít koště oni né. Dalo by se dělat věcí, kdyby se to nezvrtlo což se taky stát muselo jinak by ten film neměl žádný smysl. Mě spíš vadilo, že jsem se nic nedozvěděl víc o tom kameni co jim dalo tu schopnost? Určitě se těším na pokračování. ()

Crawler-D

Každé použití dokumentárně laděného stylu aka vlastnoručně natočený materiál staví autory do ožehavé situace. V Kronice se s ní poprali dost špatně a vykonstruovaně. (Ovšem nutno podotknout, že film neinzeruje, že se jedná o nalezený materiál, ovšem proč by to pak musela hlavní postava jinak pořád točit?). Vedle toho, že je úvod nudný a nezajímavý (je to takové náhodně natáčení, zkouším si kameru a překvapivě je moje okolí stejně nudné jako desítky videí na YT), např. některý materiál bychom ani neměli vidět (kamera s páskou byla zničena při získání schopností), jiné postavy jsou do děje zapojeny také jako kameramani, abychom mohli vedlejší postavu sledovat, když u ní není hlavní kameraman. Jsou to rušivé elementy, která ani nedokážou zakrýt, že je film zkratkovitý a příliš přímočarý. Kluk šikanovaný doma i ve škole? Inu co se s ním asi stane. Nepřekvapivá přeměna. ()

Lanark

Já se fakt bavil. Škoda jen, že díky tomu, že se to po celou dobu snaží být jízda až nadoraz to ve skutečnosti ztrácí dech, pár věcí je zbytečně urychlených a kdyby prostřední část zabývající se získáváním a posilováním schopností postav a postupným vztahovým vyhrocováním trvala o něco déle a oživila ještě trochu více narážky na existencionální filosofy ze začátku filmu myslím, že by 5 hvězd i mohlo zazářit. Takhle slušné 4, a bující zvědavost co dalšího nám Trank naservíruje... ()

humanbeing

Kupodivu se snímek nesoustřeďuje vyloženě na problémy, které s sebou taková obří proměna nese. K roztržce mezi postavami sice dojde, ale měl jsem dojem, že by k ní došlo stejně, i kdyby žádné super síly nikdy nezískali. Od jistého momentu - silniční havárie - se film stává temnější hlavně díky oživení představy "co by se stalo, kdyby se na dálku zmačkalo tohle nebo hodilo támhle". Pak se film nese v duchu "jedna super postava má problémy a ostatní jsou v pohodě", až se nakonec všechno pokazí a ve finální části se už nikdo s nikým nepáře a akce pak nejvíce připomíná Cloverfield. Shrnuto a podtrženo, je to zábavný a po technické stránce velmi povedený malý film, který určitě neurazí. ()

TomikZlesa

Ten Cloverfield efekt je tam cejtit pořádně, dost sem se toho bál, stejně jako celkově filmu, ale paráda. Kdo by nechtěl at ted nebo jako malej aby tenhle "plnič přání" našel doma na zahradě, kalsicky to u někoho vyvolalo reakci jak dyby to byl naopak "vypalovač mozků". Scéna s letadlem parádní, jen škoda že toho týpka nenasála turbína motoru :-). Vtípky v počáteční fázi "mutace" sice jednoduchý ale na mě fungovaly.."tentokrát to opravdu byl černoch" :-)) ()

Kwaichi

Presne takto by to asi dopadlo, keby banda pubertiakov dostala nadprirodzené schopnosti. Nie ako dar, ale doslova nešťastnou náhodou. Trojica je zložená z priateľov, no každý z nich predstavuje iný tip osobnosti. Väčšine z nich by ich sila prerástla cez hlavu a predstavovali by nebezpečenstvo nie len pre seba, ale najmä pre celé okolie a svojich blízkych. No našlo by sa aj zopár akých, ktorí by sa so svoju výnimočnosť dokázali patrične doceniť a zúžitkovať. ()

bourec

Na to,jak málo peněz film stál,je to poměrně solidní filmařina.Některý scény bych si,bejt režisérem,vodpustil,a tu destrukci bych spustil dřív,ale jinak dobrý.60%. ()

C0r0ner

Perfektní vykreslení postupného posilování moci (přirovnání ke svalu geniální), perfektní zpracování toho, když někdo špatný tu moc získá a co s ní pak udělá. Tak realistický scénář se vidí jednou za čas a ač to bylo celé lehce amatérsky zpracované, tak pořád naprosto jasně převažují klady a i opakovaně je Kronika skvělý film. 90% ()

Flynn

Zajímavý kousek, od Monstra asi nejoriginálnější hrátky s digitální kamerou. Ústřední trojice se povedla a nebýt přehnaných fantazií (ovšem neberu to jako negativum), mohlo to být ještě více napínavé a thrillerové. Nicméně se budu těšit na další kousky Joshe Tranka. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)