Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

PEZ

Vpoho maly filmik od neznamych tvorcov s neznamymi hercami, ale za to s presvedcivymi teenagerskymi postavami a s presvedcivymi trikmi. Problemom su obcasne hluche miesta a hlavne chyba nieco naviac, nieco co by zarezonovalo na dlhsiu dobu. Takto je to vydarena chutna jednohubka s efektami, za ktore by sa nehanbili ani ovela drahsie filmy. Ponaucenie je jasne, dlzka akurat. Myslim, ze scenarista a reziser to este len rozbiehaju a urcite sa mame na co tesit v buducnosti. 7/10 ()

LokiZombie

Co si budeme povídat , Max Landis a Josh Trank jsou nejen talentovaní, ale jsou i poměrně mladí zapálení fanoušci komiksovek. Možná, proto si myslím je chápu. Kašlat na fyzikální zákony! Sejde na nich supermanovi? Natočíme film o lidech, kterým se stalo to, co jsme vždycky chtěli my, aby se stalo nám! Jojo a bude to celé alá found footage, protože je to cool! Uděláme to tak, že jeden z kluků bude takovej uzavřenej podivín, co vše natáčí... Ke konci to může znít hloupě, ale vždyť to všechno funguje na jedničku a já se bavil! ()

Castielo

Zklamání se nekonalo. Trošku nudnější začátek plně vynahradil konec. A ikdyž občas byl nějaký ten wtf moment a volba ruční kamery ne vždycky fungovala, i tak jsou to 4*. ()

studo

Mind over matter? Nah... občas úlet k popkornu, občas úlet do fanázie, kto by už len nechcel lietať!!! Viacmenej predvídateľné ale celkové spracovanie viac ako dobré -.- ()

bararich8

Zajímavé, to se musí uznat, taky se vám zdá, že každý v USA má po ruce kameru a nahrává do ní doslova každý hov.. Ale čert to vem, dívat se na to dalo.Místy opět nelogické, ale na to jsme si už zvykli. Lepší průměr 3* ()

Bird_house

Možná to mohl být dobrý film, ale nemůžu vystát "pohled z vlastní kamery"..!! A když už to chtějí točit v tomto duchu, tak alespoň pořádně - kdo je natáčel, když létali po celém centru města..? Navíc se zde ukazuje to, jak mohou reagovat šikanovaní a utlačovaní lidé, když se dostanou k moci.. Žádným extra způsobem mě tento film nezaujal.. Ještě, že je tak krátký.. ()

Jakubik

Tady člověk zjistí, že vědět o filmu co nejmíň je to nejlepší co může člověk udělat. Tento film jsem si pustil jen tak náhodou a ejhle ono to bylo fakt dobrý. Film byl tak autenticky natočen, že jsem si připadal jako jejich kamarád, kterej by dělal skoro všechno jako ostaní. Hlavně ty legrační věci asi bych padouch nebyl :-) Obstojné efekty a je vidět, že i za pár korun se dá natočit parádní film… ()

Ondr@932

Opravdu slušně provedená Sci-fi jednohubka! A tentokrát mi ani nevadilo to domácí video. Opravdu parádní nápad. Taky bych chtěl být a jako oni :-D Dávám 8/10 ()

VerenaLord

Očekávala jsem lepší zpracování, trailer vypadal zajímavěji než samotný film. Herecky neobvyklé, přesto docela dobré, námět ucházející, ale postava ,,zlobivého teenagera", který se mstí lidem je únavná, otravná a neoriginální. Chtělo to trošku víc propracovat a domyslet, takhle jen průměr. ()

Torgal

I napriek tomu, že obdivujem mladého režiséra za to, čo dokázal vyčarovať s tak obmedzenými finančnými možnosťami, nemôžem povedať, že by ma tento film nejak nadchol. Scenáristicky ani herecky to nie je ligový film, ale réžia je slušná a formát found footage prináša do filmu závan originality. Z námetu sa dalo ale vyťažiť viac (čakal som viac komixových narážok a citácii) a z tej ručnej kamery ma veľmi rýchlo začala bolieť hlava. Vďaka superkrátkej stopáži má ale slušné tempo a nezačne nudiť. Cloverfield bol ale po všetkých stránkach lepší. 7-/10 ()

darkreider

Nezastieram, že siahodlhé rozjímanie o rodinných problémoch mi pilo krv. Zjavne tých drístov ale nebolo dosť na to, aby mi to skazilo film. Podľa mňa to funguje veľmi dobre, pošuci sa správajú ako správny vymatlanci, ktorý objavili fajnovú hračku na kraviny. Dokonca aj tá ručná kamera s prestrihmi na všemožné priemyselné kamery ma dosť bavila. Josh Trank to vedie pevnou rokou a táto jeho celovečerná prvotina sa dá považovať za kvalitný štart. ()

savage3303

Opäť niečo na tému nadprirodzené schopnosti. Táto téma je vždy zaujímavá a aj určite vždy bude. Veď kto by si raz nechcel niečo také vyskúšať, ja určite áno. Film nám na začiatku predstavil hlavného hrdinu. Spočiatku to bola celkom sranda a od hrdinov sme mohli vidieť prirodzené objavovanie novej schopnosti, ktoré by sa zrejme diali aj v reálnom živote. Nadšenie počas film pomaličky upadalo, keď ubehla už prvá polovica film, som si uvedomil ako sa pri filme nudím a hovorím si WTF? Ale aj tak som si počkal na záver film a dúfal, v dobrý a napínavý koniec. Žiaľ nič také sa nekonalo. Asi tá celková nudná atmosféra od začiatku až po záverečnú časť filmu na mňa doľahla a nedokázal som si to poriadne užiť. Celkový dojem nie je zlý, ale ja som náročnejší divák a stojím si za svojim. ()

denisavary

Moc puberťácký....být kluk s beďary na obličeji a nemít kamarády, tak ten film žeru se vším všudy...nebylo to špatný, popravdě jsem se několikrát přistihla s otevřenou pusinou, protože jsem nevěděla co přijde, co bude a co to znamená...:-) Hezky jsem se i zasmála...posledních pár minut, když tam boural ty budovy..to bylo trošku moc teda. No fajn, ale vidět to už nikdy nemusím... ()

longercz

Nemůžu dát 4*, protože mi přijde, že tentokrát mi to snímání kamerou v rukou jedné z postav nepřidávalo realističnosti ani zajímavosti a myslím, že by tentokrát bylo lepší natočit film tradičně. ()

Ivo

Roztřesená kamera z Blair Witch ruku v ruce s matrixovým spektáklem ... Po nadějném začátku se ve druhé půli film dostává do poněkud apokalyptických rovin a tím paradoxně začíná být méně zajímavý. Vizuální efekty však velmi působivé. Škoda plně nevyužitého potenciálu tématu. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)